Dům u Božího oka

Dům u Božího oka https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98376/dum-u-boziho-oka-nBb-98376.jpg 4 3 3

Román, jehož děj se odehrává v době vlády Josefa II., zobrazuje život pražského Podskalí, vorařů, řemeslníků a studentů na historickém pozadí nástupu osvícenské éry, která vedle pokrokových reforem přinášela i necitelné zásahydonárodního a náboženského cítění lidu. Románové postavy prožívají s hlubokým zaujetím proměny své doby a zároveň přenášejí z jedné epochy do druhé svoje nadčasové hodnoty, sny a touhy po plném život... celý text

Magdalena5
17.01.2019 4 z 5

zajímavý pohled na "osvíceného" Josefa II. a jeho vykonavatele, kde si co urvu aneb co je doma, to se počítá, jak stále živé v celých lidských dějinách.

JointlieKat94
13.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je sice útlá, o 272 stránkách, ale četla se těžce, u mé asi 3 měsíce. Přebíhá se z příběhu do příběhu, od člověka k člověku. Po nějaké době už máte v lidech pořádek. Moc se mi líbila postava Terezy Danešové, její příběh mě lákal nejvíce. Bylo zajímavé spojení obyčejných lidí, ze 17. století a našich dějin. O spoustě věcech a všeho, co se dělo, myslím, člověk moc neví. Historie byla opravdu zajímavá. Vláda Marie Terezie a následně tedy, bohužel, i Josefa II. Opravdu se mi kniha líbila, myslím, že na Prahu teď budu hledět jinak. :)

Nina Svobodová
česká, 1902 - 1988