Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další dávka vyplavených endorfinů

13.05.2017 4 z 5

Malý atlas mého srdce Malý atlas mého srdce František Nepil

Moc krásné počteníčko. Část z návštěvy Skandinávie jsem využila při konfrontaci vyprávění mých dětí, které navštívily popisované oblasti nedávno. Škoda, že nám František odešel tak brzy. Jeho dobré a ještě lepší ... jsem přebrala do přání mým blízkým velmi lehce a ráda.

05.05.2017 5 z 5

Návrat Návrat Maria Calasanz Ziesche

Knihu jsem objevila před mnoha lety skrzevá čtení na pokračování na Radiu Proglas a moc se mi líbila. I její pokračování Nový začátek. Díky tomuto čtení jsem pochopila i velikost německého kancléře Konrada Adenauera. Díky sestro Marie!

09.04.2017 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Díky Lukáši Hejlíkovi a jeho Listování mám tuto knihu podepsanou autorem na jevišti brněnské Reduty jednoho horkého červnového večera.

13.03.2017 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Pěkně napsané, s přibývajícím věkem si dokážu vychutnat pocity, zápletky i popisy autorky.

06.03.2017 5 z 5

Kam zmizela Anna Kam zmizela Anna Lenka Juráčková

moc se mi líbila krásná čeština

02.03.2017 5 z 5

Předehra věčnosti Předehra věčnosti Bohumil Kaděra

Život a dílo vzácného kněze a básníka, skromného a obětavého člověka Mons. Josefa Veselého, oceněného řádem T.G.Masaryka III. třídy za zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva

15.02.2017 5 z 5

Divoši Divoši Lucie Lomová

S velkou chutí jsem si prohlédla a přečetla příběh Alberta Friče s mladým Indiánem, kterého chtěl v Evropě uzdravit. Toto vyprávění jsem již znala a vždy jsem si představovala, jaká to musela být bomba ve starém mocnářství, když se na začátku dvacátého století objevil v ulicích Prahy domorodý Indián. Kresba paní Lomové je úžasná, její komiksy jsem se snažila vždy v knihovně přečíst dříve než mládežníci.

20.05.2024 5 z 5

Friedrich řečený Bedřich Friedrich řečený Bedřich Milena Štráfeldová

Třetí kniha o Bedřichu Smetanovi, kterou jsem letos četla. Dávám si dohromady střípky ze skladatelova života a i tato kniha mi byla přínosem. Dobře vykreslené povahy a vztahy, nikdo nejsme jednobarevní.

20.05.2024 4 z 5

Něco na tom asi bude... Něco na tom asi bude... Ladislava Horová

Bylo to příjemné počtení, ve stále hororovější době kapka obyčejného života

05.01.2024 4 z 5

Hlasy ptáků Hlasy ptáků Josef Topol

Kdo nám zbude, až padnou naše životní masky ? Neměli bychom si vážit těch, kteří nás mají opravdu rádi, i když to nejsou celebrity?

22.09.2023 5 z 5

Dívka v modrém Dívka v modrém De la Cámara (p)

Tak jsem si konečně přečetla můj oblíbený film.

12.05.2023 5 z 5

Dana Zátopková 100 Dana Zátopková 100 Olga Strusková

Příjemné povídání o statečné, silné a optimistické ženě, která se svým nastavením přijímání všeho dobrého i špatného dožila úctyhodných 97 let.

15.01.2023 5 z 5

Přísloví krále Šalomouna Přísloví krále Šalomouna Ivan Steiger

Při čtení kreslených přísloví si člověk uvědomí, jak je dlouhá a stále stejná lidská historie, poznání i konání lidského rodu.

05.01.2023 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Přečteno i vyposlechnuto na rádiu Pohoda v exkluzivním podaní pana Högra a dalších umělců v nahrávce z roku 1954. Nádhera. Film patří od mládí k mým zamilovaným, ale ty jazykové finesy si jeden vychutná při čtení a v tomto případě i ve velmi zdařilé adaptaci pana režiséra Horčičky.

16.05.2022 5 z 5

Pomsta hraběnky Cagliostrové Pomsta hraběnky Cagliostrové Maurice Leblanc

Můj první čtený Lupin, budu to muset napravit!

25.04.2022 4 z 5

Stěna srdce Stěna srdce Roman Ludva

Zaujalo mě prostředí výtvarné tvorby, výstavních síní, muzeí, soukromých sbírek i historických souvislostí. Docela jsem si užívala popisů tvorby, děl i míst.

28.03.2022 4 z 5

Medvěd Medvěd Anton Pavlovič Čechov

Film jsem viděla mnohokrát a vždy se ráda znovu podívám na paní Zázvorkovu a pana Wericha. Dnes jsem si stáhla předlohu a je geniální.

10.02.2022 5 z 5

Doupě latinářů Doupě latinářů Ivan Wernisch

Paráda, vypnout logiku a nechat se unášet...

22.01.2022 5 z 5

Strážník z Nového Světa Strážník z Nového Světa Marek Skřipský

Moje láska Nový svět a architektura, v těchto kulisách mysteriózní příběhy z doby první republiky, co si přát víc ... Dvě pročtené vánoční noci

29.12.2021 5 z 5