Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Opět krásný jazyk, dočteno, ale znovu číst nebudu, nemám na ty kruťárny žaludek. Po přečtení jsem se bála filmu, ale zbytečně, ten se mi líbil moc. Zvlášť to, že druhé části knihy jsou ve filmu věnovány 3 minuty.

26.03.2022 3 z 5

Falzum Falzum Roman Ludva

Věnovala jsem knize dva dny a vůbec nelituji, líbilo se mi propojení záhad, vláčků, krajiny, výtvarného umění a postav dvou diametrálně odlišných detektivů, kterým to myslí.

16.03.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Rozhlasové čtení na pokračování mě nalákalo k vyhledání hodně zažloutlého vydání Psa z mé letité knihotéky a k jeho x-tému přečtení. Nu, nebyl to zabitý čas.

14.03.2022

Medvěd Medvěd Anton Pavlovič Čechov

Film jsem viděla mnohokrát a vždy se ráda znovu podívám na paní Zázvorkovu a pana Wericha. Dnes jsem si stáhla předlohu a je geniální.

10.02.2022 5 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Přečteno

31.01.2022 2 z 5

Doupě latinářů Doupě latinářů Ivan Wernisch

Paráda, vypnout logiku a nechat se unášet...

22.01.2022 5 z 5

Paměti mého pradědečka Paměti mého pradědečka Adalbert Stifter

Nádherný popis drsné šumavské přírody a těžkého života v horách

21.01.2022 5 z 5

Skrytá tajemství Prahy Skrytá tajemství Prahy David Černý

Nádherné, úplně magické fotografie skrytých míst milované Matky měst. Děkuji za objevná přiblížení v knize i na videích Miluju Prahu.

15.01.2022 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Krásně napsáno, čte se to samo. Filmy nesleduju.

03.01.2022 5 z 5

Strážník z Nového Světa Strážník z Nového Světa Marek Skřipský

Moje láska Nový svět a architektura, v těchto kulisách mysteriózní příběhy z doby první republiky, co si přát víc ... Dvě pročtené vánoční noci

29.12.2021 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Exnera můžu na jakýkoliv způsob, teď to bylo stažené z knihovny.

21.12.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Napsáno poutavě, ale mám raději historické fabulace než sci-fi. Holt jsem asi na formu stará konzerva.

06.09.2021 4 z 5

Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše kolektiv autorů

Podle grafického zpracování, které je mimochodem úžasné, jsem se nechala nalákat na velkou panovnici 19. století. Nadšení mě postupně opouštělo, nakonec jsem nedočetla. Hodně zkratkovitých opakujících se informací, stále jsem listovala a hledala spojitosti.

06.09.2021 3 z 5

Příhody Příhody Václav Vratislav z Mitrovic

Velmi dobrodružné vyprávění z konce 16. století, co vše dokáže člověk přežít?! Ze začátku jsem měla problém se starou češtinou, ale postupně jsem úplně přestala vnímat jazykovou stránku a děj plynul tak, že jsem se nedokázala odtrhnout.

06.09.2021

Zvěrolékař na cestách Zvěrolékař na cestách Jonathan Cranston

Knihy od veterinářů patří mezi mé top, této dávám též plný počet. Myslím, že se starými spisovateli harcovníky před 60 a více lety tato práce moc srovnávat nejde. Technika hodně pokročila, životní prostředí se změnilo a buďme rádi, že jsou zapálení lidé, kterým jde o udržení života na zemi.

02.07.2021 5 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Kniha se ke mně dostala v pravý čas slunovratu a nejbujnější přírody, jsem z ní přímo nadšená a přímo hltám kouzla našich babiček. Kolem mě se rozlévá vůně fermentovaného listí malin, jahod a ostružin. Hned po přečtení zkouším zapomenuté babské rady z knížky pro děti, jednoduchý popis a krásné ilustrace. Díky.

22.06.2021 5 z 5

Zámecké zelené komnaty - Krása panských zahrad Zámecké zelené komnaty - Krása panských zahrad Václav Větvička

Nádherné poklady našich předků, oázy klidu a potěcha duše se zasvěceným komentářem velkého odborníka a pábitele pana doktora Větvičky stojí rozhodně za návštěvu.

26.05.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Již mnohokrát přečteno, vyposlechnuto v rozhlase, shlédnuto v různých televizních úpravách i přenosech divadelních představení a nikdy se neomrzí. je to holt klenot.

10.05.2021 5 z 5

Cizinec Cizinec Jacques Ferrandez

Pěkná kresba, nad příběhem zůstává rozum stát. Originál číst nebudu.

28.04.2021 3 z 5

To všecko vodnes čas ... To všecko vodnes čas ... Ivan Foustka

Knihu jsem zdědila po rodičích a četla jsem ji už hodně dávno. Při nedávném hledání jsem na ni opět narazila a začetla se. Vůbec nelituji, takový bezprostřední návrat a pohled do života parádního zpěváka.

28.04.2021 4 z 5