magda24 magda24 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana je pro mě nejlepší kniha s tematikou 2. světové války, jakou jsem doposud četla. Knížka je neskutečně čtivá. Přečetla jsem ji během několika málo dní. Navíc má zajímavou kompozici - vyprávění z pohledu malé holčičky i z pohledu staré tety a všechno se to krásně doplňuje a pomalu se nám odkrývá příběh celé rodiny z dob před, během i po druhé světové válce. Je to ale kniha plná smutku, neštěstí, zklamání. Je potřeba si tuhle dobu připomínat. Lidská krutost nezná mezí.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tento díl byl poslední, který mi chyběl přečíst, abych měla komplet všechny Ziburovy knihy. A opět jsem byla nadšená. Tak jako ostatní díly se kniha četla sama a hýřila vtipem. Myslím, že jsem objevila nový žánr, který mě opravdu baví.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Spalovače mrtvol jsem si přečetla díky maturitě. A rozhodně toho nelituji. Bylo skvělé sledovat psychologii a vývoj postav, především Karla Kopfrkingla. Kniha pro mě byla v posledních asi 30 stranách až hororová, ale i předchozí strany pro mě měly děsivý nádech. Děsivé pro mě bylo sledovat, jak snadno se dá s člověkem manipulovat. Jak snadno někoho můžete přesvědčit k něčemu, co by ho samotného ani nenapadlo. Děj se odehrává především v době před druhou světovou válkou, kdy se společností šíří německá propaganda a lidé mají strach. Hlavní hrdina říká, že se o politiku nezajímá. Politika ale nakonec dost zásadně ovlivní jeho život.
Jediné, co bych knize já vytkla je to, že jsem se do ní ze začátku nemohla moc začíst a celkově jsem se občas trochu ztrácela. Ladislav Fuks má trochu zvláštní styl psaní a chvilku mi trvalo, než jsem si na něj zvykla.

10.11.2018 4 z 5

Diana - princezna a její manželské maléry Diana - princezna a její manželské maléry Nicholas Davies

Kniha popisuje život princezny Diany. Já jsem toho o jejím životě dřív moc nevěděla a tato kniha mi to dost přiblížila. Popisuje její povahu, život před tím, než si vzala prince Charlese i jak se změnila po svatbě. V době, kdy byla kniha napsána, ještě nikdo netušil, jak tragický konec její život bude mít. Pokud se zajímáte o Britskou královskou rodinu, tak se vám kniha bude líbit.

10.11.2018 3 z 5

Kniha mě stejně jako předchozí díl nezklamala. Je velmi čtivá, vtipná, krásně zpracovaná. Na odreagování a pobavení podle mě dokonalá.

10.11.2018 5 z 5

Tato kniha byla moje první přečtená od Ladislava Zibury a zároveň můj první cestopis vůbec. Myslím si, že jsem si nemohla vybrat líp. V knize se dozvíte o tamější kultuře a lidech, vtipné historky z autorovy cesty přes Nepál a Čínu a také nějaké zajímavosti o dané zemi. Pokud ale hledáte cestopis se spoustou památek a historií země, tak tohle nebude úplně pro vás. Autor totiž prozkoumává spíše odlehlejší části země a ne příliš turistické oblasti. Na druhou stranu je kniha skvělá na odreagování a pobavení. Ladislav Zibura píše moc čtivě a svými příběhy vás zaručeně pobaví. A to jsem ještě nemluvila o dokonalých ilustracích od Tomski&Polanski, které se sem podle mě skvěle hodí. Od knihy jsem toho moc neočekávala a byla jsem opravdu mile překvapena.

10.11.2018 5 z 5

Prince dvojí krve jsem přečetla už dvakrát. Není to zrovna můj oblíbený díl, ale nemůžu než dát 5 *, protože ten svět je prostě úžasný a Harry je srdcovka. Navíc je tu dost věcí, které se ve filmu neobjevily (například vzpomínky na Voldemorta a jeho předky, které sledujeme v myslánce) a přišly mi dost zajímavé a podstatné.