m_martina m_martina komentáře u knih

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Tento úplně první případ Sherlocka Holmese jsem si přečetla až teď. A i když byl oproti jiným knihám s ním dost neobvyklý, líbil se mi, a tak mu nemám co vytknout. A od této chvíle začali doktor Watson a Sherlock Holmes spolupracovat na všech dalších případech, kterými byli pověřeni. Toto výborné čtení tedy hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

08.03.2024 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Pro mne byla tato kniha nejlepší z celé řady s inspektorem Lucem Callanachem a Avou Turnerovou. Při jejím čtení se mi místy až tajil dech napětím a byla jsem zvědavá, jak celý případ skončí. Příběh je opravdu nabitý emocemi a také hodně smutný. Kdyby to bylo možné, dala bych i deset hvězd. A knihu samozřejmě doporučuji.

05.03.2024 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Já mám tuto řadu, která se odehrává v amišském prostředí, opravdu moc ráda. Také tento případ se mi dobře četl, i když byl současně docela smutný. A Kate je mi hodně sympatická, tady byl mimo jiné zajímavý náhled do jejího dětství. Doporučuji a časem si přečtu další díl.

02.03.2024 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Překrásná a současně i smutná kniha, která mne vzala za srdíčko. Dostat se jako dítě do sirotčince muselo být strašné, protože milující rodiče nedokáže nahradit nic a nikdo. A v tomto příběhu to bylo ještě horší. Přesto se mi kniha dobře četla a měla svým způsobem pěknou atmosféru. Ale hodně mi vadily ty překlepy v knize, škoda.

27.02.2024 5 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Knihy od této paní spisovatelky mají vždy několik dějových linek. A tak je má i tato, kde jsou hned tři. A všechny jsou zajímavé. Jedině snad linka ze současnosti mne bavila nejméně. Román se mi opravdu líbil, četla jsem ho v každé volné minutě, až na ten konec. Celkově ale hodnotím naplno, protože mám Barbaru Erskinovou a její knihy ráda a prostě se mi hezky čtou.

24.02.2024 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Knihy z této řady se mi opravdu líbí a ráda je čtu. Nemám tedy co vytknout ani tomuto případu, který vyšetřují policisté s pomocí Sebastiana Bergmana. Mrzí mě otevřený konec, ale to bohužel nezměním, a proto si po nějaké době přečtu i pokračování.

21.02.2024 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tohle je jedna z těch opravdu podařených řad, líbily se mi prozatím všechny případy se Sebastianem Bergmanem. Až na ten předchozí, ten byl pro mne o něco slabší než ty ostatní. Ale tato kniha je zase výborná, přečetla jsem ji jedním dechem. Autoři umí dobře vymyslet, co se bude vyšetřovat, a potom vystupňovat napětí tak, jak to má v každém správném thrilleru být. A já si brzy přečtu pokračování.

18.02.2024 5 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Tato paní spisovatelka má opravdový dar napsat výborný příběh, který nepustíte z ruky. Také tato její kniha mne vtáhla do svých tenat a já jsem nemohla přestat číst, dokud jsem se neocitla na poslední stránce. Za mne tedy velká spokojenost.

14.02.2024 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Sebastiana si neoblíbím asi nikdy, ale knihy s ním jsou skvělé a tak dobře napsané, že si je nutně musím přečíst. A Němá dívka byl zase jeden z těch případů, které se mi líbily opravdu hodně. Brzy si tedy přečtu další díl.

11.02.2024 5 z 5

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Paní spisovatelka si vybrala pro svoji knihu zajímavé téma a dobře ho i zpracovala. Příběh Filipa, Ambrože a Rachel se čte jedním dechem, je napínavý a končí tragicky. Hezky jsem si početla a protože jsem byla velice spokojená, hodnotím knihu pěti hvězdami.

08.02.2024 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Tento případ byl podle mého o něco slabší než první dva. Ale i tak se mi kniha líbila a dobře se četla. Hlavně linka se Sebastianem Bergmanem a jeho dcerou Valjou se povedla. Dám tedy tentokrát jenom čtyři hvězdy a budu doufat, že další kniha bude lepší.

04.02.2024 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Kate Burkholderová je sympatická mladá policistka, která vyrůstala v amišské komunitě, ale rozhodla se odtamtud odejít. V této knize se tam vrací, aby vyšetřila další případ. Nemám co dodat, kniha se mi líbila a dobře se četla. Ostatně jako obvykle.

01.02.2024 5 z 5

Královna Margot Královna Margot Alexandre Dumas, st.

Kniha se mi nečetla lehce, protože ani ten příběh nebyl lehký. Pan spisovatel ale všechny události, související s Bartolomějskou nocí a Kateřinou Medicejskou, popsal poutavě, a tak mne čtení bavilo. Kromě toho mám historické romány opravdu moc ráda. Proto tedy knize dávám pět hvězd.

29.01.2024 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Této knize nemám co vytknout, přečetla jsem ji jedním dechem. Zajímavé a silné téma mne zaujalo, přestože rasismus jinak v oblibě nemám.

25.01.2024 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Nelze přestat číst, to mluví za vše. Vynikající kniha, kterou doporučuji.

23.01.2024 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Na začátku knihy mne zarazilo, že Oldřich z Chlumu zde svoji ženu Ludmilu teprve poznává. V knihách, které jsem četla dříve, byli už totiž sezdaní. To mi ale po nějaké chvíli přestalo vadit a soustředila jsem se na detektivní zápletku. Na závěr bych tedy chtěla napsat, že kniha se mi líbila a já jsem si příjemně početla.

18.01.2024 5 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

Po dlouhé době jsem se vrátila k jedné z detektivek tohoto pana spisovatele. Hezky jsem si početla, byl to takový příjemný zážitek. A konec knihy překvapil, i když bohužel vůbec ne příjemně.

15.01.2024 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Sebastian je mi sice stále stejně nesympatický, ale knihy s ním mne baví a výborně se mi čtou. Tento druhý případ byl také napínavý a zajímavý. Knize nemám tedy co vytknout a v této řadě budu určitě pokračovat.

12.01.2024 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Výborný začátek nové řady, kterou jsem si vybrala do začínajícího roku. Sebastian Bergman je mi silně nesympatický s tou svou promiskuitou a sebestředností. Ale když odhlédnu od tohoto faktu, kniha se mi jinak líbila a také případ byl zajímavý. Těším se tedy na pokračování.

08.01.2024 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Po několika romantických knihách jsem si chtěla přečíst zase nějaké dobré krimi. A vsadila jsem na jistotu v podobě Kristiny Ohlsson, protože mám její knihy téměř až nekriticky ráda. Ani tato mne nezklamala, líbila se mi od začátku do konce. Případ s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem byl výborný, proto bude i moje hodnocení vysoké, a sice pět hvězd.

05.01.2024 5 z 5