Lzicenka Lzicenka komentáře u knih

Hodně štěstí, princezno Hodně štěstí, princezno Anina Jiřičková

Tato kniha vyšla dřív, ale bohužel jsem si ji přečetla až po knize Když rodiče pláčou, ve které se snad většina příběhů opakuje. Takže pokud čekáte od té či oné knihy nové příběhy, zážitky atd., budete pravděpodobně zklamáni.

19.03.2013 3 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Máte rádi Francii, natož Provence, sedíte doma na prahu jara (četla jsem teď v březnu), čtete o teple, olivách a cikádách a vedle toho taky "budujete" svůj zámeček... potom není lepší volby než si přečíst právě tuhle knihu. Já dávám 5 hvězdiček, ale pochopím, že ne každý bude touhle knihou tak nadšen.

13.03.2013 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Možná by se Brownovy knihy měly číst s časovým rozestupem, klidně i několikaletým, až čtenář trochu pozapomene děj. Pak by každá kniha byla originál. V Digitální pevnosti trochu nelogické zvraty jak píše Coonan a možná až moc překombinované. Ale jinak svižná oddychovka, která udrží v napětí. Zvlášť když nemáte jinou knihu po ruce...

05.03.2013 3 z 5

Když rodiče pláčou Když rodiče pláčou Anina Jiřičková

No tak tohle by si měl přečíst každý, kdo má doma rodiče či prarodiče nebo alespoň občas přemýšlí nad stářím. Pravdivé příběhy z velmi pravdivého života pomohou člověku nahlédnout do toho, jak to v životě opravdu chodí a co by se mohlo ve stáří stát. Ale nejen ve staří, některé z příběhů jsou i o hledání životního partnera.

25.02.2013 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Tak tuhle knihu jsem nedala :-( ačkoli věřím, že je dobrá. Ale věda, o čem je pointa už dopředu, tak mě nic tak dalšího nenadchlo, abych se přinutila knihu dočíst. Čímž to ale nechci snižovat její kvality... třeba to zkusím někdy příště v jiném svém životním období, kdy se stane, že mě kniha chytne a dočtu ji s radostí až do konce.

25.02.2013 1 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha zaujme každého, kdo hledá odpovědi na složité životní otázky (viz děj - vražda dcery, pocity viny apod.). Pokud se ale s řešením navrhovaným v knize stotožní. Což se v mém případě stalo. Celkově mě kniha uchvátila natolik, že bych si ji koupila i domů. Není to o ději, ale o výkladu křesťanského přístupu k životu. Pokud se chcete pohroužit do děje typu co se stalo a kdo to udělal a jak to dopadlo, tak vás kniha určitě nenadchne. Pokud nejste příznivci křesťanství, tak vás kniha asi taky nenadchne, možná vás snad ovlivní ke změně názoru?

09.10.2012 5 z 5

Sto dětí mi říká brácho Sto dětí mi říká brácho Marie Dvořáková

Knihu jsem dostala darem. Pohled na Indii pohledem českého muže a české ženy, spousta zážitků, srovnání, fotografií.

09.10.2012 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Rozdíl mezi fikcí a realitou je tak těsný, že jsem byla stále na pochybách, kde končí pravda a kde začíná fantazie. Nenásilný průnik do dějin a kultury dané oblasti. Výborné čtení. Žádná oddychovka, ale doporučuji.

09.10.2012 5 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Oceňované to mohlo být ve své době, kdy byl asi na trhu nedostatek knih s podobnou tematikou. Dnes už je to ztráta času se touhle knihou zabývat.

09.10.2012 odpad!

Ostrovní zprávy Ostrovní zprávy Annie Proulx

Z počátku jsem byla z knihy dost zdrcená tou popisovanou neschopností a nemožností hlavního představitele Quoyla. Dokonce jsem ji asi na měsíc odložila. Nicméně jsem se k ní vrátila a stálo to za to, jelikož kniha byla postupem (a nebo přesunem na Newfoundlan) lepší a lepší, děj mě pohltil a už nešlo couvnout, protože jsem byla zvědavá, jak to skončí. Tudíž jsem neodolala a shlédla i film.

09.10.2012 3 z 5