Lynxova Lynxova komentáře u knih

Recepty pro jeden hrnec Recepty pro jeden hrnec kolektiv autorů

Opravdu krásné zpracování, fotografie, styl. Jen většina receptů není pro naši českou kotlinku běžně zhotovitelná. Ráda v ní listuju, fotografie jsou tak věrné, že se vám sbíhají sliny a máte pocit, že jídlo i cítíte. Ovšem pro praktické využití moc není.

05.10.2017 4 z 5

1000 dobrých rad zahrádkářům 1000 dobrých rad zahrádkářům Radoslav Šrot

Bible českého zahrádkáře :) Mám ji moc ráda. I když je dnes vše k dohledání na internetu, občas si ji vezmu "pod lampu" a jen tak listuji a relaxuji. Vždycky najdu něco, co musím vyzkoušet. Když ji budete číst v zimě, nebudete se moci dočkat jara, až kopnete do země :)

05.10.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babičku mi četla babička :) Bude to tak 35 let zpátky. Bylo vždy po obědě, seděla ve velkém ušáku a já na stoličce proti ní. U knihy často plakala, dávala důraz na poučné věci a nejednou při čtení, k mé radosti , také usnula a já mohla šmejdit v jejím sekretáři :) Nicméně knihu jsem četla později i sama a ačkoli tento žánr nepatří k mým oblíbeným, tak babička se mi ve výsledku líbí, má spousty poloh, je vláčná, vážná, místy rozrušující, naučná, dojemná. Jen mi tam chybí větší rozkmit v celkovém příběhu... celý tak nějak plave jak olej po vodě a člověk má sklon přeskakovat řádky, stránky...chrrr...zzzz..fííí

03.10.2017 4 z 5

Hezká po grafické stránce, ale osobní přínos nula, spíš takový duševní katalog hezkých obrázků a vět. Zbytečná koupě pro mne zbytečné knihy, půjde dál...škoda, vypadala nadějně.

03.10.2017 2 z 5

Neohlížej se, jde za námi kůň Neohlížej se, jde za námi kůň Zdeněk Mahler

Jedna z nejlepších knih mého dětství, ačkoli ji maminka koupila zejména kvůli tomu, že měla být podle názvu o koních, které jsem milovala, ve výsledku skvěle popisovala bratrské úsilí k získání vysněné motokáry v tombole za sběr papíru. Kniha byla i zfilmovaná s velmi dobrým obsazením. Příjemné retro do života normální rodiny 80. let minulého století.

03.10.2017 5 z 5

Urči a definuj své přání Urči a definuj své přání Esther Hicks

Kniha obsahuje denní afirmace, graficky hezky provedené, barevné, kvalitní křídový papír, ale pokud jste již četli některé další knihy manželů Hicksových, pak vás nemusí, stejně jako mě, oslovit. Stylově hodně podobná knize Denní naučení Rhondy Byrne.

30.09.2017 3 z 5

Emoční rovnice Emoční rovnice Aleš Kalina

Za mě vyhozené peníze, špatná struktura, technicky psané, přijde mi to celé emočně chladné a místy paradoxně depresivní. Nedočteno, odloženo "na někdy" .

27.09.2017 2 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Četla jsem ji v podstatě jako malá holka na prvním stupni, někdy kolem roku 1985. Protože jsem dětství po škole trávila u babičky a jelikož tam nebylo nic ke čtení pro děti, a na hraní tak maximálně si vystřihnout panenku z obalu od čokolády, sjížděla jsem babi a dědovi knihovnu :) Je to krásný příběh, chce to čas na čtení a klid, podle mne asi nejlepší kniha, co jsem od Baara četla. Rozhodně mám v plánu se k ní ještě vrátit.

26.09.2017 5 z 5

Vzhůru do povětří! Vzhůru do povětří! Hans-Eric Hellberg

Kdyby mě někdo požádal, abych vybrala knihu mého dětství, tak je to jednoznačně ona. Výborně napsáno a přeloženo, příběhy kamarádů dívky a chlapce jsou plné humoru, akce a napětí, ale dávají nahlížet také do rodin obou hlavních hrdinů a s jistotou mohu říct, že tato kniha ve mně probudila sympatie a zájem o severskou literární a posléze i filmovou a hudební tvorbu, což trvá dodnes. Četla jsem ji nejméně 5x a vím jistě, že si ji přečtu znovu i když už sama mám děti ve věku ústřední dvojice.

26.09.2017 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Vůbec mě neoslovila, zbytečná kniha, pro mne nepřehledné formy obrázků a diagramů, počeštěné pojmy mi narušovaly čtení a komplikovaly souvislosti. Odložila jsem ji asi po jedné třetině..zklamání. Hezká grafika.

21.09.2017 2 z 5

Kouzlo Kouzlo Rhonda Byrne

S knihou jsem strávila před lety jednu letní dovolenou u moře a pomohla mi ke zklidnění duše i života. Líbí se mi forma "domácích úkolů" a že je kniha víceméně programem, průvodcem a ne jen souvislým čtením. Je vlastně takovou učebnicí s lekcemi pro každý den.

13.09.2017 5 z 5

Denní naučení Denní naučení Rhonda Byrne

Knihu mám ráda, otevírám ji velice často a vždy namátkou, ani nevím, jestli jsem ji vlastně pročetla celou, ale patří k těm knihám, co otevřete přesně na té stránce, jakou právě v životě potřebujete pochopit, vyřešit, zkrátka se vás zrovna v daný čas týká. Osobně mi sedí více než Tajemství.

13.09.2017 5 z 5