Luxiee Axony Luxiee Axony komentáře u knih

Prótagoras Prótagoras Platón

Jeden z klíčových Platónových sepsaných dialogů. Co do složitosti patří tento do složitějších na pochopení. Ovšem nechybí mu určitá ironie Sókrata k sofistům - v tomto případě k Prótagorovi. Jedná se o dílo, po kterém už nikdy nemohl být Sókratés řazen mezi sofisty.

17.03.2014 4 z 5

Sókratés Sókratés Jan Patočka

Patočka tuto knihu napsal již pro zasvěcené v oboru filozofie. Proto v něm byla spousta citací již napsaných odborných textů. Ovšem je v ní spousta různých pohledů na Sókrata i na jeho život.

08.03.2014 4 z 5

Prstýnek z vlasů Prstýnek z vlasů František Kožík

Nádherná kniha. I přestože jsem ji četla jako velmi mladá, pamatuji si dojmy i o téměř 10 let později :).

24.02.2014

Dva kluci v palbě Dva kluci v palbě Bohumil Říha

Neočekávané překvapení, když jsem tuto knihu našla v knihovničce u babičky.. Když jsem byla malá, patřila k mým oblíbeným :)

24.02.2014

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Moc krásná a čtivá povídková knížka. :)

16.12.2013 5 z 5

Škoda, že je to žena... Škoda, že je to žena... Andrea Micus

Zajímavá kniha, která vypráví o homosexuálech, kteří žijí v manželství se ženou.

30.11.2013 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Moc hezky napsaná kniha. Film byl velmi dobře natočený, ale knihu by nepředčil žádný film. Je to skvělé dílo! Myslím, že se k ní opět vrátím a znovu přečtu příběh o životě Grenouille.

29.09.2013 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Byla jsem touto knihou velice překvapena. Čekala jsem všechno možné, ale toto ne. Dílo jako takové mne nijak nezaujalo ani mi nedalo nic přínosného - kromě toho, že žádná společnost nebyla svatá (ale to už všichni dávno víme). Ovšem chápu, proč toto dílo Wild napsal a co tím mínil. Ovšem pro mne jako pro čtenáře to nepřineslo nic nového. Připomínalo mi to psané porno.

26.09.2013 2 z 5

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

V knize mne děsně mátla jména. Jednou takové jméno, podruhé takové.. Absolutně mi v tom nešlo se vyznat, ještě když ta jména zněla všechna podobně. Budu si muset knihu asi přečíst ještě jednou, abych pochopila i věci mimo hlavní myšlenku. Abych mohla posoudit s originálem - budu si muset přečíst ještě originál. Každopádně mi kniha něco dala.

08.09.2013 3 z 5

Kamarádi Kamarádi Arnošt Lustig

Kniha je velice zajímavá. Mimo toho, že se díky knize dostáváme do válečného prostředí, týkající se hlavně Židů, se dostáváme také do myšlenek pár dospívajících "dětí". V knize je spousta zajímavých myšlenek, které mne donutily se zamyslet.

03.04.2013 4 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Kniha je velmi jednoduchá na čtení. Měla jsem ji přečtenou téměř za 1 den. Ovšem nepatří mezi mé nejoblíbenější knihy s drogovou tematikou.

26.02.2013 3 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Kniha se mi velice líbila, ale myslím si, předchozí díl byl o trochu lepší. Bohužel politické události, které se v knize vyskytují, se odehrály v době, kdy jsem je nevnímala. Tudíž jsem si musela doplnit politické souvislosti, abych knize porozuměla.

08.02.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jednoznačně jedna z nejlepších knih, která se zabývá drogovou tématikou. Kniha je o to zajímavější, že vychází ze skutečných zážitků. Doporučuji shlédnout i film, který stejně jako kniha, patří mezi nejlepší filmy s drogovou tematikou.

29.01.2013 5 z 5