Lukina155 Lukina155 komentáře u knih

Jak se dělá galerie Jak se dělá galerie Martin Vaněk

Skvělé ilustrace! Doporučuji především dětem, které zajímá umění nebo se jednou chtějí hlásit na umělecké školy. Moc pěkné zpracování.

29.04.2022 5 z 5

Tajemství rodiny M. Tajemství rodiny M. Pavlína Jurková

Knížku jsme přečetli jedním dechem, příběh je občas drsnější, což podtrhují i poměrně drsné ilustrace. Kniha ukazuje problémy jedné ne zrovna dobře fungující rodiny. Hlavní postava Matylda překonává problémy tak, že se vrhne do běhání. Některé, zvláště sportovně zaměřené děti, by kniha mohla motivovat. Knížka je celkově moc pěkně zpracovaná, závěr velmi emotivní.

29.04.2022 5 z 5

O slepici, která snila o létání O slepici, která snila o létání Hwang Sonmi

Krásný příběh, spíše pro dospělé nebo na společné čtení se staršími dětmi.

13.02.2022 5 z 5

Viktor a případ zmizelého psa Viktor a případ zmizelého psa Pavlína Jurková

Detektivka jak má být. Napínavý příběh, do poslední chvíle netušíte, kdo ukradl štěně. Skvěle napsané charaktery postav.

13.02.2022 5 z 5

Klárka a 11 babiček Klárka a 11 babiček Olga Černá

Fajn nápad na knížku. Moc hezké výtvarné zpracování. Knížka se velmi dobře četla, přestože je psaná v dopisech.

13.02.2022 4 z 5

Fany byla při tom Fany byla při tom Hanna Schott

Moc pěkná knížka. Ale! Tady výjimka potvrzuje pravidlo. Film byl ještě o mnohem mnohem lepší. Určitě je dobré číst knížku společně s dětmi. Spoustu z toho si dnes neumí představit. Je potřeba jim mnohé dovysvětlit.

09.02.2022 4 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Brzy, Kdysi, Potom, Když... Moc povedená série pro děti, přibližující dobu 2. světové války. Velmi čtivé a baví i dospělé.

07.02.2022 4 z 5

Evička lhářka žhářka Evička lhářka žhářka Petra Braunová

Knížka, na kterou se nezapomíná. Příběh Evičky ve mě bude doznívat ještě dlouho.

05.02.2022 4 z 5

Kytičky z ulice Kytičky z ulice John Arne Lawson

Nádherná knížka pro maličké děti, které si chtějí povídat a povídat a povídat...

05.02.2022 5 z 5

Tolik chyb a překlepů v jedné knížce? Veliká škoda. Povedené ilustrace, fajn nápad, některé příběhy velmi inspirativní.

04.02.2022 3 z 5

Standa a dům hrůzy Standa a dům hrůzy Arnošt Goldflam

Parádní horor, u kterého se chvíli bojíte a chvíli chechtáte. Knížka je fajn pro nebojácné děti, ale i pro dospělé, kteří mají rádi specifický humor A.G. Uznávám, pro každého to určitě není. Úzkostné děti by z toho mohly mít i pěkné traumátko.

Případy malého detektiva Případy malého detektiva Ivana Peroutková

Moc hezká knížka pro malé kluky i holky. Jde o čtyři detektivní případy, které řeší Frantík se svými kamarády. Ne všechny příběhy jsou stejně povedené. U nás vedly Ukradené housle.

04.02.2022 4 z 5

Eliška andílek Eliška andílek Pavlína Jurková

Skvělý nápad na dětskou knížku. Příběh je originální, zároveň současný. Vypráví o tom, co prožívají současné děti i jejich rodiče. Autorka umí hezky vystihnout dětskou duši. Knížka je bohatě ilustrovaná, což je pro malé děti super. Textu je tak akorát, aby to i méně zdatní čtenáři zvládli. Příběh se jim čte dobře.

04.02.2022 5 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Moc hezká knížka pro malé děti. Příběh králíčka je dojemný. Je fajn, jakou formou se tu děti seznamují se smrtí.

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Super knížka nejen pro milovníky psů.

04.02.2022 4 z 5

Klasika, která nezklame.