lucywilcox lucywilcox komentáře u knih

Deník šílenství Deník šílenství Veronika Saforková

(SPOILER) velmi se mi líbila pasáž o léčbě, minulosti a zapojení se do běžného života po absolvování režimového oddělení. vážím si otevřenosti, odvahy a přijetí zodpovědnosti.
ale jak už bylo zmíněno, pasáže o anonymním muži a vztahu na dálku na mě působily skoro až "toxicky", za sebe jsem vnímala přesmyk závislosti, který chápu, že zotavení může provázet, ale místy mi to bylo až nepříjemné.

16.01.2023 3 z 5

Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Pavel Šplíchal

skvěle vedená reportáž pokrývající drtivou většinu drogového prostředí, rozmanitost příběhů. za sebe mi trochu chybí rozhovory se sociálními pracovníky z terénních či ambulantních služeb, popis toho, jak pracují či rozhovor s klienty docházejícími k nim. rozhodně budu doporučovat dál :)

16.01.2023 5 z 5

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky Jean-Michel Guenassia

"Co člověku ještě zbývá, když už se nemůže spolehnout ani na vlastní nenávist?"

22.11.2019 5 z 5

Roky v kruhu Roky v kruhu Jarmila Glazarová

"Ty můj osude krásný."

25.04.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

V patnácti (před deseti lety) bych z toho asi byla nadšená, teď je to pro mě spíš taková pocitová nostalgie. Ale jo, třeba si jí někdy jen tak z holčičího rozmaru koupim do knihovny :)

11.04.2018 4 z 5

Pláž Pláž Alex Garland

Příběh se mi líbí a velice příjemně se čte. Bohužel nemám mezi hlavními postavami žádného oblíbence, všichni mi jsou něčím nesympatičtí.. Ale jako čtení na léto určitě všem doporučuji!

21.07.2015 4 z 5

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Sonia Rossi

Je to vlastně hloupost, ale velice příjemně mi zkrátila jednu dvanáctihodinovou noční, čtivě napsáno.

04.06.2015 2 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Jedním dechem, bavila jsem se.

25.05.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četla jsem to dvakrát, jednou v patnácti a podruhé teď, v jednadvaceti. Těžko říct, kdy se mi z ní svíralo hrdlo víc. Doporučuju všem a vždycky, já si dám zas za pár let určitě repete.

25.05.2015 5 z 5

Solipsista Solipsista Henry Rollins

"V krku mi roste knedlík, když si uvědomím, že jsem vším, co nenávidím, a že to musím mít rád. Že jsem skutečně zaběhlý ve svých kolejích a že budu celý život samotářem. Že do toho nikdo jiný nevstoupí."

15.01.2015 5 z 5

Malý město Malý město Bohumil Krejza

Děkuju za Malý město, neustále se k němu vracím. Radost.

15.01.2015 5 z 5