Lucretat Lucretat komentáře u knih

Druhá kniha krve Druhá kniha krve Clive Barker

Po výborném prvním dílu je to dost zklamání. Ale třeba se to zase vyhoupne :)

29.05.2014 3 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Je to trochu Doyleův nešvar - ve svých holmesovských románech dělí děj na dvě linky, z nichž jedna vysvětluje padouchovu minulost. Bohužel ve Studii je toto pozadí popisováno zbytečně sáhodlouze, dle mého by se tyto události daly shrnout do jedné kapitoly. Jednou větou: První setkání s geniálním detektivem je poněkud zdlouhavé.

06.09.2013 3 z 5

Lži o zdraví Lži o zdraví Aidan Goggins

Pokud se chcete ve zdravé výživě a zdravém životním stylu orientovat, je tohle základní kniha. Srozumitelné, přehledné a velmi přínosné informace. Autoři se snaží vycházet z co nejvíce relevantních studií (hned na začátku vám vysvětlí, že "nedávné výzkumy prokázaly" je marketingová formulka a je potřeba se zaměřit na konkrétní druh studií). Rozhodně doporučuji!

18.07.2013 5 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Pan Barker je úžasný povídkář, jeden z mých nejoblíbenějších vůbec. Vyprávět umí skvostně a jeho nápady jsou neotřelé. Jestli hledáte kvalitní sbírku povídek, u kterých se zaručeně nebudete nudit, právě jste jí našli.

To To Stephen King

Asi si všichni pamatujeme děsivého zubatého klauna z dvoudílného filmového zpracování. V knize (jak jinak) však celý příběh dostává nový rozměr, mnohem delší a také děsivější. Konec (jak jinak) je naprosto o něčem jiném než ve filmovém zpracování (a dodnes si nejsem jist, který považuji za správný, možná ani jeden z nich mi tolik neučaroval).

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Sledovat Rose na útěku bylo celkem zábavné, opět se moc povedlo vykreslit realitu soudobého světa a to dokonce na plátně jednoho krásného živého obrazu.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Je to už dlouho, co jsem tohle četl (po velmi silném doporučení stran mé kamarádky). Bohužel, u mě nadšení kniha nevyvolala. Do budoucna jí možná dám druhou šanci.

04.07.2012 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Má oblíbená kingovka... Opravdu skvělý nápad a parádní průběh. Škoda jen toho nešťastného konce, ale o Kingovi je známo, že závěry mu moc nejdou :)

04.07.2012 5 z 5