Lži o zdraví

Jak dosáhnout výjimečného zdraví Průvodce zdravím pro každého, koho už nebaví neustále se měnící informace o negativech či pozitivech vajíček, margarínu, červeného masa nebo vegetariánské stravy. Dva mladí britští vědci odhalují pravdu o potřebách zdravého lidského těla, kterou se nám snaží farmaceutický průmysl za pomoci médií zatajit. Kniha si klade za cíl vyvrátit řadu lží, mýtů a omylů týkajících se péče o zdraví a předložit čtenářům vědecky podložené údaje o tom, jaká je skutečná pravda. Dozvíme se tak mnoho užitečných informací o falešné slávě antioxidantů, o prospěšnosti selenu, o zbytečnosti valné většiny potravinových doplňků, o významu slunce a vitamínu D a mnoha dalších tématech zdravé výživy. Celý text je velmi poutavý. Nabízí jak hojné citace vědeckých výzkumů s pečlivým poznámkovým aparátem, tak i přehledná shrnutí vhodná pro laického čtenáře. Publikace poslouží jako kompletní příručka péče o zdraví ve 21. století. Předkládá pravdivou zprávu o vědeckém poznání v oblasti zdravé výživy, ale nabízí také podrobný přehled potravin, výživových doplňků a změn životního stylu, jež jsou nezbytné pro dosažení a udržení celkového zdraví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155859/lzi-o-zdravi-155859.jpg 4.521
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Jota

The Health Delusion

Kniha Lži o zdraví

Jack Bauer
21.07.2016

Pokud jde o stravu, výživu a zdraví, nevěřte všemu, co čtete, ani doslova co je psáno v této knize. Až příliš velká část informací z těchto oblastí je totiž neúplná nebo zavádějící a proto by neměla být základem dramatických změn ve vaší stravě a životním stylu. Jelikož kniha je plná otravných srovnání Američanů s Brity, statistik a různých studií a jen střídmě popisuje to co jsem od ní očekával nemohu dát plné hodnocení. Na knize se mi líbí, jak jsou uspořádaný kapitoly: přehled, čtení, poslední slovo, souhrn a doporučení, přesto na podobné téma jsou mnohem výstižnější knihy.

MatoLenka
15.10.2013

Taky vás někdy napadá, jestli ty záplavy rad o zdravé výživě jsou fakta něčím konkrétním podložená, nebo jen spontánně šířené bludy? Pak čtěte!

Lucretat
18.07.2013

Pokud se chcete ve zdravé výživě a zdravém životním stylu orientovat, je tohle základní kniha. Srozumitelné, přehledné a velmi přínosné informace. Autoři se snaží vycházet z co nejvíce relevantních studií (hned na začátku vám vysvětlí, že "nedávné výzkumy prokázaly" je marketingová formulka a je potřeba se zaměřit na konkrétní druh studií). Rozhodně doporučuji!