lucie3944 lucie3944 komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Moje první Klevisová coby audiokniha. A bavilo mně to snad i víc, než předešlé - čtené. Člověk u toho může něco dělat a přitom si i nějak líp představuji to, co je popisováno. Rozuzlení bylo nečekané, nenapadlo mě. S chutí půjdu do dalšího dílu.

16.02.2022 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Je to kniha, která není z půlky o sexu. Má to nějaký děj, někam to směřuje. Nebylo to špatné, okolní postavy dobře popsané, ale vztah mezi těmi dvěma... Bavilo by mě víc jejich slovních přestřelek. Chase mi nepřišel tak hrozný, jeho myšlenky sice byly poněkud šovinistické, ale jinak se choval v pohodě. Maddie byla trochu moc hodná, ale vyvíjela se. Jo! A zajímalo by mě, proč jí jediný Chase říkal Mad.... Bylo to tam vysvětlené nebo nebylo???

16.02.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

No, přiznávám, nedočetla jsem. I když mi v knize sex nevadí, ba naopak, tak tam občas potřebuju i nějaký děj. A toho se tady vyskytovalo pomálu a ještě pro mně neuchopitelně... Zkusím jinou sérii, třeba to bude lepší a já se nakonec k této knize vrátím.

26.01.2022 2 z 5

Tak já to, bohužel, nedočetla. Snad se k tomu vrátím za příznivějších okolností...

26.01.2022

Stůj při mně Stůj při mně Marcy Jell

Po těch hrůzách , co jsem četla, je tohle dobré. Hlavně oceňuji slovník, normální, přirozený, dnešní. Gradování trochu na sílu, věci ohledně děkana nevyřešeny. Na první pokus (pokud to je první pokus), to není špatné. A jdu na druhý díl, to je pro mě vypovídající.

14.01.2022

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Líbilo se mi to. A i když by byla náhoda, aby se tohle všechno skutečně stalo u cizích lidí, kteří se někde potkají, tak přesně taková náhoda bývá. Líbilo se mi hádání Jaye a Dexe, líbila se mi snaha o vyřezávání, líbilo se mi, co člověk udělá, aby zaujmul druhé pohlaví. Bylo to milé, i za cenu očekávaného konce, kdy všechno dobře dopadne. Protože proto se tyto knihy přece píšou a proto je ženy vyhledávají.

07.01.2022 3 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

No nevím. Za prvé - na prvotinu to docela jde, ovšem kdo dělal korekci textu? Spisovná čeština, jakou dneska nikdo nemluví, a přijde na sex a sprostota z nich jen padá. Za druhé - pokud správně chápu, bylo tu popsáno jen pár dní. Netuším, jestli je možné se do někoho tak rychle tak moc zamilovat, že člověk nevidí, neslyší. To neposoudím. Ale abych klukovi dovolila takové věci, co nechci a nelíbí se mi...? To mu tolik věří? Slečna v sobě má pěkný zmatek. Za třetí - přišlo mi to nedomyšlené, vztahy v jedné i druhé rodině nedovysvětlené, všichni se tváří, jako kdyby on někoho pomalu znásilnil nebo zabil. Pořád nechápu, co je na Danielovi vlastně tak hrozného. Že má rád tvrdý sex? Že se k holkám choval hnusně? No a? Kdyby to byl namyšlený blbec, byl na ni zlý, zabíjel zvířátka, tak prosím.. Ale takhle? Jsem z toho rozpačitá.
Do dalšího dílu jdu hned, uvidíme, jestli se dozvím, co chci vědět.

06.01.2022 2 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Průměrná kniha, od této spisovatelky je to stále stejné. Ale rychle to ubíhá, člověk ví, jak to dopadne. A to je vlastně důvod proč to číst. Nic nečekaného, jistota.

01.01.2022 2 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Jak někdo může mít tolik smůly? Pokud se tomu dá říkat smůla... Jesse byla neuvěřitelná, co na konci vyplavalo mě vůbec nenapadlo. Její matka?? Její rádoby otec?? Člověk se pak nediví, že je k okolí velmi nedůvěřivá. Roman nebyl žádný klaďas, některé věci byly za hranou. Ale když dojde na jeho blízké lidi, je ochoten pro ně klidně i zabít... Kdo by si to občas nepřál? Moc povedený závěr celé série. Za mně nejlepší díl byl Scandalous, ale tenhle je v těsném závěsu.

31.12.2021 4 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Na to, že ze začátku byl Christian citově plochý, aspoň tak to o sobě tvrdí, tak tady byl, na můj vkus, trochu moc rozněžnělý. Pro mě to byla povinnost, série nechávám nerada nedočtené, ale jsem ráda, že je to za mnou. Některé věci byly podle mně nelogické, myšlenky a citové pochody nenavazovaly. Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, ale v rámci tohoto žánru dávno existují lepší knihy. Prostě, mám splněno, dále se vracet nebudu.

27.12.2021 3 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Přiznám se, že první dva díly se mi moc nelíbily, a i proto jsem si s tímto dala na čas. A vida! Za mě super! Pokud se do knihy nenutím, těším se na ni a zároveň nechci, aby skončila, je to znamení, že je vše OK. A tady se to všechno stalo. Naladilo mně to tak, že jdu okamžitě na Banea.

16.12.2021 4 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Mně se to líbilo. Hlavně to, že kniha neskončila "dali se dohromady a žili šťastně až do smrti", ale byl tam popsaný i další vývoj vztahu. Sice byl hodně bez chyby (kde takový najdete, že?), ale byl tam. A dá se mu uvěřit, protože když vám osud hodí do života takového překážky, člověk se pak na běžné věci dívá jinak. Tohle byla dobrá kniha.

30.11.2021 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Mně se to moc líbilo. Bylo to vtipné, milé, příjemné to plynulo. Není nad dobrý historický román, a ty Julia Quinn umí. Oba hlavní hrdinové byli kouzelní, objevování toho druhého, kdy zjišťovali, že ten druhý je vlastně jiný než si mysleli.... A pak to uvědomění, že se zamilovali... Jo, moc povedená kniha, těším se na další díl.

25.11.2021 4 z 5

Do plamenů Do plamenů Meredith Wild

Docela to šlo. Už jsem věděla, jak autorka píše, takže některé věci jsem přeskakovala, hlavně erotické scény. Příběh jako takový byl fajn - sympatičtí byli oba, vývoj možná trochu rychlý, ale co já můžu vědět, že... Jsem zvědavá na Olivii, komu ji dají, když nejlepší kamarád je gay . Jdu na to.

18.11.2021 4 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Průměrný příběh, nedobrý překlad. Číst se to dalo, umím si představit, že lidé mají takové problémy a ty je ovlivňují i do budoucna. Nikdo nevíme, co zacloumá s psychikou. Ale překlad mě bohužel tahal za oči i uši. Uvidíme, jak se to v dalším dílu vyvine dál.

16.11.2021 3 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Přečteno, odloženo, zapomenuto. V těchto knihách se dá málokdy napsat něco nového, objevného, překvapujícího. Ale aspoň to utíká, dobře se to čte. Tuto knihu jsem několikrát odložila, vrátila se k ní a zase odložila. Nakonec jsem ji, evidentně, dočetla. Jediné, co bylo jinak, bylo konec. Happy end, ale trochu jinak. I tak to není důvod, proč se vracet. Absolutní průměr.

11.11.2021 2 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

Je to trochu jiné, temnější. Ale pořád se to moc dobře čte, ani jsem se nenadechla a byl konec. Má to stoupající tendenci, takže se na poslední díl vrhnu hned, jak to půjde. Emilia musela dospět hodně rychle a jsem zvědavá, jak to s ní dopadne. I na osudy všech ostatních. Jo jo, je to moc dobré.

30.10.2021 4 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Dobře se to čte. Plyne to pěkně. Člověka to nutí přemýšlet, jestli to tak třeba funguje i na skutečných královských dvorech. Zápletka pro ty dva mi nepřijde moc uvěřitelná, ale chemie mezi nimi je vyvolaná skvěle. Těším se na další díl a protože doufám, že to bude ještě lepší, zatím dávám 4*

30.10.2021 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Pro mě je to k neuvěření, ale dávám plný počet. Moc se mi to líbilo. Příběh ne úplně reálný, krásná pohádka, ale zase si to budu pamatovat. Kdo ví, co si osud pro koho chystá. Bylo to bez zádrhelu, krásně to plynulo a dobře to dopadlo. Co si přát víc. Ostatní knihy od těchto autorek se mi pletou, na tuhle nezapomenu.

12.10.2021 5 z 5

Vzpomínky na tebe Vzpomínky na tebe Jamie Beck

Tak přečteno. Trvalo mi to delší dobu, ale ve finále se mi kniha líbila. Sice mě mrzí, že ten samotný průběh léčby nebyl popsaný, ale autorka rovnou upozorňuje, že na tuto věc není odborník a problém se nedá jednoduše vyřešit. Je tu hodně myšlenek, jsou tam rozebíraná nitra hlavních postav, možná až moc dopodrobna. Občas by stačilo jen naznačit. Nicméně, další díl čeká a já jsem na něj zvědavá.

09.10.2021 4 z 5