lucie3633 lucie3633 komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Přiznávám, že jsem si knihu půjčila kvůli slavnému jménu autorky a se zvědavostí jsem očekávala, co z toho vyleze. A vylezlo z toho něco úžasného! Naprosto bezkonkurenční kniha. Nejvíce oceňuji reálný popis postav, když se začtete, prožíváte ty každodenní trable s nimi. Strhující závěr mi sebral dech a po přečtení mi dala kniha spoustu podnětů k přemýšlení. Rozhodně si přečtu i další knížky od Paní spisovatelky!

14.07.2016

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Zhodnotila bych to asi takto – Možnosti milostného románu je kniha pro ty, kteří rádi hloubají. Sáhnete po ní v případě, že hledáte knihu, která zapůsobí jak na vaší mysl, tak duši. Není to úplně odpočinkové čtení před spaním – já jsem četla vždy po kouscích a o to víc jsem si ji užila. :)
Stále ještě vstřebávám tento pozoruhodný zážitek a myslím, že ve mně bude rezonovat ještě dlouho. Koneckonců... Možná, že i tohle byl autorův cíl, vzbudit v čtenářovi emoce a probudit myšlení.

08.01.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na doporučení kamarádky jsem se vrhla i na tento všemi uznávaný bestseller. Musím říct, že první dojem byl katastrofální - neskutečně mě rozčilovaly krátké věty a jednodušší jazyk. K mému překvapení byl thriller nakonec čtivý a napínavý a zhltla jsem ho asi za dva dny. A do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je nakonec ten padouch a kdo hrdina.
Snad i náročnější čtenáři autorce odpustí její jednoduchý styl a začtou se do napínavého psychologického příběhu. :)

10.09.2017 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Ke knize jsem se dostala přímo přes paní Sosnarovou. Díky naší univerzitě jsme si mohli příběh paní Věry vyslechnout na vlastní uši. Bylo to opravdu silný kafe a budu na to vzpomínat ještě dlouho... Pokud se vám naskytne stejná možnost jako mně, určitě ji využijte. Nebo si minimálně přečtěte knížku. Je to drsný, možná vám ukápne i slza, ale litovat nebudete.

10.09.2017 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Milá romantická oddechovka. Téma "procitnutí Elly" mě zaujalo - v reálném životě si kolikrát také nechceme jisté věci přiznat. :) Je to kniha o silné lásce s mnoha podobami.

04.08.2016 5 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Milé pohlazeníčko. Pokud rádi hloubáte, tak vás provede nejen příběhem. Zároveň je to kniha, ke které se člověk po letech rád vrátí a nalezne v ní zase něco jiného. :)

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

Z této série jsem přečetla pouze Falešný pohřeb a hrdinka mi přišla sympatická. Pokud hledáte něco nenáročného, u čeho se zasmějete, klidně bych vám knížku doporučila. Situace, do kterých se hrdinka dostane... Jako by to byla nějaká bláznivá karma. :D
Jen se nenechte odradit začátkem, je trošku línější, ale postupně se to rozjede.

02.11.2021 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Vyzdvihla bych, že hlavní hrdina byl zajímavá postava (něco na způsob Dextera). Krátké kapitoly, takže knihu přečtete během jednoho odpoledne. Ale já vám nevím... Něco mi nesedlo, i když mám autora ráda... Asi pokus o nový styl psaní?

18.10.2021 3 z 5

Podvrženec Podvrženec Victor LaValle

Tohle byl zajímavý, nevšední zážitek... Na knížku jsem narazila náhodou a musím říct, že bych si ji cíleně sama nevybrala, ale upoutalo mě povolání hlavní postavy (antikvář).
Kniha je svižná, čtivá a vtáhne vás do děje, kterému nechybí spousta zvratů. Některé rozhovory mezi hrdiny mi přišly zbytečně hloupé, ale to byl asi autorův záměr.
Zajímavá je kombinace obyčejného života a mytologie, aneb není troll jako troll... :) Koho baví detektivky, tak by ho mohl zaujmout i tento příběh, ale je potřeba se připravit na to, že to bude odlišné než to, na co jste běžně zvyklý.
Jediné, co mě trochu zklamalo, byl závěr, tam už mi to přišlo moc přitažené za vlasy. Shrnuto podtrženo: jsem ráda, že jsem knížku přečetla, ale stálé místo v mé knihovničce si nevyslouží :)

14.08.2021 3 z 5

Ella a Michael navždy Ella a Michael navždy Jessica Sorensen

Po přečtení 1.dílu jsem se hned vrhla i na díl druhý. Očekávala jsem samozřejmě další trable mezi E. a M., ale jsem ráda, že nakonec vyšli vstříc svému štěstí. Knížka o tom, jak nemá nikdo vzdávat naději na šťastný život.

04.08.2016 4 z 5

Co nemá manžel nikdy dělat Co nemá manžel nikdy dělat Blanche Ebbutt

Pokud se chcete pobavit a poslat dál... Tak skvělá volba :D

18.10.2021 1 z 5

Amazónci rodu Pionites Amazónci rodu Pionites Rosemary Low

Doporučuji přečíst každému, kdo uvažuje o tom, že by si amazónka pořídil. Kromě popisu historie chovu, tam je mnoho užitečných informací. Pochopíte, jaký amazónek je a zda je pro vás tím pravým parťákem do života. ;-)

18.10.2021 5 z 5

Proč můj papoušek...? Proč můj papoušek...? Rosemary Low

Skvělá kniha, plná užitečných informací a rad. Pokud přemýšlíte o koupi papouška/nebo máte papouška, určitě po téhle knize sáhněte. Nezklame Vás:)

18.10.2021 5 z 5

Modrý večer Modrý večer Anna Achmatova (p)

Bohužel jsem tuto sbírku nedočetla, překlad mi přišel ochuzený...

10.10.2018 1 z 5