lucie.kapal lucie.kapal komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nepřestává mě uchvacovat popis skotské krajiny, jako bych tam skutečně byla. K tomu ještě velmi čtivý příběh, prolínání minulosti vynikající. Peter May se zařadil mezi mé oblíbené autory.

15.01.2017 4 z 5

Skála Skála Peter May

Naprosto mě uhranul popis tamní přírody. Doporučila bych i všem, kteří nejsou milovníky detektivek, protože toto není typická detektivka.

09.10.2016 4 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

"Turci s pomocí arabských, súdánských a perských vojsk zaplavili celý Balkán a zmocnili se Uher, když tu vypukl mezi nimi rozpor šíitů a sunnitů pro jakousi patrně velmi důležitou otázku..."

Myslím, že pan Čapek byl ještě mnohem a mnohem chytřejší než jsem si myslela, naprosto mě uchvátil konec té knihy. I když prostřední část byla místo trochu nudná.

05.08.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Při čtení jsem byla chvílemi velmi smutná, příběh něco zanechával na mém srdci, myslela jsem na spoustu věcí ve svém životě...

29.01.2017 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Kniha mě zklamala, určitě se z konce dalo "vyždímat" mnohem více.

04.10.2016 2 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Kniha mě doslova vtáhla, jako bych ten příběh sama prožívala. Snad i proto ji bylo tak těžké dočíst.

19.12.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ač strašně nerada to dělám, ale musela jsem knihu odložit. Asi ještě nedozrál čas, nedokázala jsem se za nic na světě začíst

19.06.2017 2 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Jak už zde někdo napsal dříve tak i já jsem nedokázala přímo soucítit s hlavním hrdinou, protože dle mého pohledu prostě jen vnucovali zboží stejně jako podomní obchodníci. Do Japonska cestovali, i přesto že věděli, že už se třeba nevrátí. Nic mučednického na tom nedokáži vidět. I přesto že jsem pokřtěna, i přesto že v Boha přímo nevěřím, přesto mě tato kniha nutila k zamyšlení nad spoustou věcí.

17.04.2017 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Předchozí knihy jsem nečetla, pouze viděla velmi povedené filmy, ale autorovi se povedlo velmi slušně navázat. Doufám, že bude pokračování, už pro tu linku s Lisbetinou sestrou.

14.11.2016 4 z 5