lucalex lucalex komentáře u knih

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

"May I never be complete. May I never be content. May I never be perfect."
Dobrá knížka vás nemusí bavit, dobrá knížka vás hlavně změní. Zažere se vám do duše a něčím vás poznamená. Nestalo se vám to u klubu rváčů? Tak to jste ji doopravdy nepřečetli.

29.03.2018 5 z 5

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Dospělé fantasy, které má jednu obrovskou výhodu - odehrává se ve světě, který většina fantasy čtenářů zná, ale dává mu určitou hloubku a naprosto nenásilně vysvětluje jeho fungování skrz Xinovy znalosti. Je strašně snadné se do knihy ponořit a zapomenout na čas. Jediná věc, která mi na knížce vadila, byla občasná rozvleklá a nepochopitelná politika a vojenské manévry.
Ale jinak naprosto skvělá oddechová knížka, skoro přirovnatelná k prvním dílům Zaklínače.

13.03.2018 4 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Tuhle knížku jsem dostala poprvé do ruky, když mi bylo dvanáct let a od té doby jsem jí nepustila. Byla to moje první Pratchettovka, první mix fantasy a reálného světa, jedna z prvních knižních lásek. Tam, kde někdo najde hluboké myšlenky, jsem jako dítě viděla pouze krásný příběh. Čtu ho stále dokola a pořád objevuji nové věci. A i když jsem přečetla skoro všechny Pratchettovy knížky, tak Národ stejně vede. Národ má totiž úplně jinou atmosféru než Zeměplocha - jemnější, klidnější a realističtější. Pokud bych jí měla k něčemu přirovnat, tak Filutovi, ale ten mi přišel "prázdnější".

29.11.2017 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Jde o celkem špatnou míchaninu románku a detektivky pro dvanáctileté. Začátek vypadal slibně, ale bohužel zbytek nic moc. Původní nápad je celkem slušný, ale špatně zpracovaný. Zápletka se tím stává průhlednou s opravdu málo překvapeními, klišovité až za hrob a thriller (jak slibuje komentář na zadní straně) to není vůbec. Prostě tuctový dívčí románek...
1* pouze díky nápadu.

23.11.2017 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Varování: Nečtěte více dílů za sebou. Hrozí bolest hlavy!

Dokonalé a ulítlé, co víc k tomu říct :)

31.03.2018 5 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Tohle se dá popsat jen jedním slovem: Horor. Komu se nelíbí, že je to brutální, tak ať hledá v jiném žánru.
Příběh hezky běží, celé je to napínavé až hrůza a překvapení je tam také nespočítaně.

22.01.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

I když romány normálně nečtu a nemám ráda, tak Pýcha a předsudek je jednou z mých oblíbených knih.

23.11.2017 5 z 5