los los komentáře u knih

New Headway - Intermediate Student New Headway - Intermediate Student John Soars

strašná

Vajíčko Vajíčko Ludvík Aškenazy

skvělý vypravěč

06.08.2018 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

na rozdíl od většiny zápisků pamětníků zvěrstev a lidské dehonestace autorka umí psát, zvláště zpočátku se objevuje několik nápaditých obrazů; vzpomínky byly zapsány s mnohaletým odstupem, to může mít dobrý, ale i špatný dopad na vyznění jejich dokumentární hodnoty; úvahové, zobecňující a hodnotící pasáže převládají nad fakty a popisy konkrétních situací; osobní zaujetí autorky nastavuje jednoznačné dělení na dobro a zlo; zajímalo by mne, proč autorka nepíše o svém případu

03.08.2018 2 z 5

Život alchymistův Život alchymistův Václav Kaplický

příběh mě zklamal, velmi jednoduše napsaný (zpočátku jsem uvažoval, jestli nebyl určen dětskému čtenáři?), příliš freskovité, bez mistrovství, takové přeříkané, prostě odfláknuté

02.08.2018 2 z 5

Osudy Osudy Josef Kainar

připojuju se ke komentáři čtenáře dusty

31.07.2018 2 z 5

Lampionový průvod Lampionový průvod Jiří Slavíček

skvělá vzpomínková oddechovka, 50. léta očima 11letého chlapce z Letné
autor mne potěšil, že vypráví bez zaujatosti a ublížené nenávisti (na rozdíl od většiny ostatních, kteří píší na podobný námět)
jen bych mu příště přál lepšího redaktora, v textu zůstalo zbytečně moc redundantních popisů a opakování - škrtat, škrtat

24.07.2018 3 z 5

Knížka s červeným obalem Knížka s červeným obalem Alexandra Berková

poslední povídka mne zaujala, ale jinak mi Berková nic neříká

24.07.2018 2 z 5

Plancius Plancius Konstantin Biebl

škoda, že je tento lyrický cestopis tak kratičký

23.07.2018 4 z 5

Žena z horního patra Žena z horního patra Claire Messud

zpočátku jsem čekal, že se příběh bude vyvíjet úplně jinak (téma islámského světa, nebo střet pedagogických názorů apod.), pointa mě skutečně překvapila

oddychová četba na léto s kapkou zamyšlení

20.07.2018 2 z 5

Charakter mlčel a mluvilo tělo Charakter mlčel a mluvilo tělo Halina Pawlowská

neoslovilo, asi jsem špatná cílová skupina čtenářů

20.07.2018 odpad!

Sešly jsme se v této knize Sešly jsme se v této knize Eva Kantůrková

četl jsem v návaznosti na Přítelkyně z domu smutku, ale tento dodatek mne už neoslovil

20.07.2018 2 z 5

Česko-latinský slovník Česko-latinský slovník Zdeněk Quitt

výborný slovník, hlavně neologismy

20.07.2018 5 z 5

Latinsko/český slovník Latinsko/český slovník Jan Kábrt

bez něj bych se v práci neobešel, vlastním sice staré vydání, ale domnívám se, že Kábrt je jeden z nejlepších - nebo mi někdo poradí ještě lepší?

20.07.2018 5 z 5

Rušný dům Rušný dům Ludvík Vaculík

výborná prvotina, škoda jen, že kniha není doplněna různočtením, rád bych znal původní verzi, kterou musel Vaculík přepracovat kvůli cenzuře

20.07.2018 3 z 5

Carmina scholarium vagorum -- Písně žáků darebáků Carmina scholarium vagorum -- Písně žáků darebáků * antologie

vždycky když čtu starou literaturu, říkám si, že lidstvo je vlastně pořád stejné

17.07.2018 4 z 5

Fortunatus Fortunatus neznámý - neuveden

pro milovníky staré literatury pěkné čtení, příběh o Fortunatovi byl zapsán na počátku 16. století a byl určen lidovému čtenáři

17.07.2018 3 z 5

Generální zázrak Generální zázrak Vladimír Páral