Carmina scholarium vagorum -- Písně žáků darebáků

Carmina scholarium vagorum -- Písně žáků darebáků https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154791/carmina-scholarium-vagorum-pisne-zaku-darebaku-154791.jpg 5 7 2

Souborné vydání žákovské poezie, nejživotnější části středověké latinské literatury, přináší verše o jaru, o lásce, i ženách, písně studentské a pijácké, skladby žebravé, rozsáhlý výbor ze středověkých satir a jednu parodii evangelia. Jde o poezii bez autorů, o níž víme, že jejím pěstitelem je středověký klerik, žák universit, nikoli vagant, potulný žák, nýbrž naopak žák pilný, nejvzdělanější člen středověké společnosti. Tato poezie představuje verše nejrůznějšího obsahu a formy, od básní osobních až k obecným reflexím, od prostých skladeb podobných lidovým písním až po složité strofické útvary. Přítomná edice představuje první rozsáhlý výbor ve slovanských literaturách. (Zdroj anotace: Národní knihovna ČR)... celý text

Poezie

Vydáno: , Svoboda

KarelKeslly
10.12.2021 5 z 5

mám ji doma a četl jsem to jako klučina na zš, parádní poezie i parádní malůvky, které tomu dodávají tzv. grády :D kdo nečet o hodně přišel :D je to něco jako dětský dekameron :D je to jeden z mála titulů, který nejen obálkou (nutno dodat, že je zapouzdřená), ale i obsahem je top.

los
17.07.2018 4 z 5

vždycky když čtu starou literaturu, říkám si, že lidstvo je vlastně pořád stejné

Kniha Carmina scholarium vagorum -- Písně žáků darebáků je v