Latinsko/český slovník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové, opravené vydání osvědčeného slovníku, který byl vytvořen kolektivem zkušených autorů, přináší asi 30 000 latinských slov a slovních spojení a 80 000 českých ekvivalentů. Slovník zahrnuje nejen latinu klasickou, ale rozšiřuje slovní zásobu i o výrazy z latiny poklasické, z děl Husových a Komenského, a dokonce i o výrazy právnické a lékařské, běžně užívané v praxi. Každé heslo poskytuje celkový obraz možných významů slova a jeho frazeologických spojení, doložených citáty z autorů spolu s jejich českými překlady. Ke gramatickému porozumění přispívají vysvětlivky, často také z pádové syntaxe. Slovník je určen především středoškolským studentům humanitních oborů, ale dobře poslouží i vysokoškolským studentům a samozřejmě každému, kdo se s latinou setkává při své profesi či koníčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44928/latinsko-cesky-slovnik-44928.jpg 4.88
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Latinsko/český slovník

los
20.07.2018

bez něj bych se v práci neobešel, vlastním sice staré vydání, ale domnívám se, že Kábrt je jeden z nejlepších - nebo mi někdo poradí ještě lepší?

Forge
22.06.2016

Chtěl bych uvést na pravou míru domněnku katty.k - česko-latinský slovník, dvojče tohoto, pochopitelně existuje. Schválně jsem jej i propojil s touto knihou, aby pro příště tápalo méně lidí. ;)


katty.k
04.11.2012

Už jsem v životě používala několik slovníků, ale tenhle je super. Přehledný, žádná malá písmena, která se pořádně nedají přečíst. Opravdu skvěle se s ním pracuje. Jen škoda, že je jen latinsko český a není i česko-latinský.