Lóra1961 Lóra1961 komentáře u knih

Mušle Mušle Hana Oboda Kolaříková

Za mne velké překvapení, krásný příběh a ta čeština!!!! Nádhera

30.05.2023 5 z 5

Babka z domku na kuří nožce Babka z domku na kuří nožce David Košťák

Nová kniha již osvědčeného tandemu Košťák - Poharyskyi nezklamala.
Milý příběh, krásné ilustrace a ta čeština!!! Autor velmi dobře vládne českým jazykem, používá neotřelá spojení, vymýšlí krásná jména postav a čtení neobvyklého příběhu je pak prostě radost i pro dospělého čtenáře. Obdivuji fantazii jak autora textu, tak ilustrátora.

10.11.2021 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Knihy Petera Maye mám ráda, ale za mne je tato kniha lepší průměr. Bavil mne příběh hluchoslepé Any, který zároveň vnesl zajímavý náhled do světa takto postižených.

12.04.2021 2 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

1 hvězda dolů za divný konec, jinak čtivé, napínavé.

01.06.2020 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Moc hezká čtivá kniha, aneb, s humorem o vážných věcech. Líbil se mi od Rankova i román Matky.
"Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy)" uvádělo divadlo v Dlouhé.

10.09.2018 5 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Kniha začala celkem slibně, brzy však sklouzla do červené knihovny říznuté pornem.

10.09.2018 1 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Líbil se mi již "Obchůdek s knihami" a tak další kniha od Rebeccy Raisin byla jasná volba. A nezklamala! Pohodové čtení a opět moc hezká obálka.
Uvařte si čaj a dejte si něco dobrého, nebo se nechte inspirovat - změňte život a vyrazte na cesty vstříc novým výzvám a dobrodružství!

01.03.2024 5 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Moc hezký příběh, líbil se mi již Dům v zátoce. Těším se na další knihu od této autorky.

01.02.2022 5 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Pohodové čtení.

29.07.2021 5 z 5

Mariana a rozteklý kopeček Mariana a rozteklý kopeček David Košťák

Milá kniha s ekologickým podtextem.
Autor velmi dobře pracuje s českým jazykem, používá pěkné slovní obraty a dětskému čtenáři se nepodbízí, což je mi velmi sympatické. Četba je tak příjemná i pro dospělého čtenáře, který dětem předčítá. Text přímo vybízí k diskuzi s dětmi na téma ekologie, příroda, město.
Knihu ilustroval Daniel Poharyskyi, jehož ilustrace jsou vkusné a daleko vzdálené od kýče.
Jeho tvorby jsem si všimla již v knize Nejkrásnější řecké báje a pověsti od pana Slušného, 3. vydání z roku 2019.

24.09.2020 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Výborná detektivka, jde o velmi zajímavou sondu do "zákulisí DNA". Pokračování příběhu Francka Sharka a Lucie Henebelleové. Těším se na pokračování!

06.05.2019