Lmslaver Lmslaver komentáře u knih

Atentát uprostřed léta Atentát uprostřed léta Jan Voldán

Příběh novináře, který bojuje proti italské neonacistické organizaci. Děj nastavuje nemilosrdně zrcadlo tehdejší kapitalistické společnosti, kterou prorůstá chobotnice zločinu a fašismu až do nejvyšších sfér státního aparátu. V osmdesátých letech zajímavé oddechové čtení do vlaku, dnes už poněkud překonané dílko, místy zavánějící komunistickou ideologií.

14.11.2013 3 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Boj o přežití ve vyprahlé pustině a pod muškou šíleného maniaka. Hodně dobré čtení a pro mě navíc kultovní záležitost, kterou jsem četl poprvé v osmdesátých letech. Nemohu dát méně než 100%.

31.10.2013 5 z 5

Hugger Mugger Hugger Mugger Robert B. Parker

Detektiv Spencer opět ve formě, i když tentokrát bohužel bez brutálního přítele Hawka. Pár dobrých hlášek, trocha akce, zajímavý (možná i překvapivý) závěr.

13.10.2013 4 z 5

Invaze Invaze Jan Kotouč

Skvěle zachycená atmosféra invaze spojeneckých vojsk v Normandii, napínavý příběh se špetkou (nebo dvěma) alternativní historie, spousta akce, sympatičtí hrdinové, výborní nepřátelé s nebezpečnou zbraní (kterou se nebojí použít) a to vše poutavě napsáno. To je třicátý první JFK. Co víc si může přát čtenář této série?

23.09.2013 5 z 5

Výpalné Výpalné Robert B. Parker

Zatím asi jedna z nejslabších knih o Spencerovi

04.08.2013 3 z 5

Keltská brána Keltská brána Vladimír Šlechta

Klasický dobrodružný příběh ve stylu zálesácké postapo-scifi. s akcí a intriky, jaký fanoušci od Šlechty čekají. Keltská brána je výborná, čtivá kniha, zatím nejlepší kousek z Oggerdova cyklu

Třetí triarcha Třetí triarcha Leonard Medek

Čtivá, úchvatná, dobrodružná kniha, zahalena napínavým mystickým tajemstvím. Série povídek propojených jedním společným příběhem v pozadí. Opravdu skvěle vykreslena doba a prostředí. Jako by na mě dýchlo kouzlo starých rodokapsů. Zatím nejlepší kniha ze série Dobrodruh.

Tovaryš Tovaryš Alex Drescher

Skvělý mix sci-fi a fantasy. Výborně vykreslený svět, postavy se kterými se dokážete sžít, napínavý děj, vtipné hlášky a o akci není nouze v žádném případě. Hlavní hrdina se ocitá v bojové zóně tiché války mezi technologickým světem blízké budoucnosti (nikterak růžovým) a světem magie. Přečetl jsem knihu jedním dechem

S čím kdo schází S čím kdo schází Alex Drescher

Skvěle jsem se bavil při čtení tohoto románu. který se skládá ze tří novel. Drescher dokáže mistrně převádět nejen současnou techniku do fantasy prostředí (PC a internet - kouzelná vlnová zrcadla, mobil - komunikační krystal), ale i chování postav, nebo samotné kriminální kauzy, které prokurátor řeší (tunelování, vydírání, padělání) a fantasy tak získává neotřelý, moderní kabátek.

Conan a prokletá koruna Conan a prokletá koruna Břetislav Čenda

Trochu naivní a přímočaré, lze lehce dopředu odhadnout jak se bude vše odvíjet dál, nehledě k tomu, že vydavatel na zadní straně knihy popsal celý děj příběhu a pokud si jej přečtete, nečeká vás už opravdu žádné překvapení. Myslím že anotace ke knize by měla čtenáře nalákat a navnadit, nikoliv prozradit celý obsah.

26.05.2013 3 z 5

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Strhující symfonie napětí a akce, úchvatná kniha, která se čte jedním dechem.

26.05.2013 5 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Alternativní třicetiletá válka, muškety, kordy, hladomor, inkvizice, morová epidemie? To jsou všechno ingredience, které mám rád a když se ještě zabalí do dobře napsaného dobrodružného příběhu, jaký se povedl Lincovi tak musím udělit 100%. U mě jeden z nejlepších dílů série.