Atentát uprostřed léta

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66231/atentat-uprostred-leta-66231.jpg 3.211

Kniha Atentát uprostřed léta

Atanone
02.06.2021

Na dobu, kdy jsem knihu četla to nebylo špatné , vracet se k ní ale určitě nebudu

RoBertino27
15.03.2021

Exkurze na Apeninský poloostrov s ukázkou událostí, které už většina čtenářů mohla znát z filmových počinů italské provenience. Beletristické zpracování poněkud odlehčuje tíživý fakt, že politik si v Itálii mohl v určité době házet mincí, zda se vůbec dočká konce funkčního období. Velice zajímavý je i popis vyloupení banky - i tady jde bezesporu o čin s prvky skutečných faktů.

babystar
14.08.2019

Příběh psaný formou literatury faktu o situaci v Itálii v 70. letech 20. stol., kdy byla velice aktivní neofašistická organizace, která organizovala atentáty na významné osobnosti. Myslím, že se jednalo o skutečné události a konec byl takový nijaký, protože v době napsání detektivky ještě nebylo nic vyřešeno. Je fakt, že si o situaci v Itálii před více jak čtyřiceti lety moc nepamatuji, ale nějak se tam bojovalo s mafií, byl zabit významný soudce a Aldo Moro byl unesen a zabit Rudými brigádami.

dagmar5477
13.11.2018

Knize nelze upřít napětí, ale závěr byl takový nijaký.

Lmslaver
14.11.2013

Příběh novináře, který bojuje proti italské neonacistické organizaci. Děj nastavuje nemilosrdně zrcadlo tehdejší kapitalistické společnosti, kterou prorůstá chobotnice zločinu a fašismu až do nejvyšších sfér státního aparátu. V osmdesátých letech zajímavé oddechové čtení do vlaku, dnes už poněkud překonané dílko, místy zavánějící komunistickou ideologií.