Littlewheat Littlewheat komentáře u knih

Amerigo / Magellan Amerigo / Magellan Stefan Zweig

Skvěle napsané "životopisy", tak jak to Zweig umí.
Krásně zpracovaná histroie, fakta, úžasně čtivě podáno. A tak se mohu dnes v klidu pustit osobně do vyprávění, dětěm, známým, o tom, jak to "tenkrát" bylo.

06.03.2017 5 z 5

Povídky pana Kočkodana Povídky pana Kočkodana Karel Poláček

Chcete se odreagovat? Vypnout? Vypadnout ze stereotypy, ze shonu?
Přečtěte si.
Oddychová knížka, pohodové povídky. Veselé, kultivované, příjemné pohlazení po čtenářově duši.

12.01.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasové. Zvlášť s přihlednutím na rok kdy Orwell knihu napsal.
Knihu, kterou by si měl každý přečíst.

Miss Porta Miss Porta Zdeněk Šmíd

Každá kniha má své čtenáře, své fandy.
Touto sem dlouho na střední žil. Hrdinům jsem záviděl. Nechápal je. Prožíval. Chápal. Trápil se. Přál si.

Bruce Willis: Poslední skaut Bruce Willis: Poslední skaut Imrich Rešeta

Bruce Willis je herec, kterého můžu, a tak jsem se velmi rád dozvěděl něco dalšího z jeho osobního života. Čtivé a zajímavé. Fandům Posledího skauta rozhodně doporučuji.

12.01.2017 4 z 5

Nové příhody starého džina Nové příhody starého džina Lazar Lagin (p)

Na knihu jsem narazil jako desetiletý kluk a dodnes má své česté místo v knihovně. Něco v té době neuvěřitelného. Leckdo by se mohl dívat na obsah skrz prsty, ale pro pro mě to byla a je úžasná knížka.
Dětem co radí čtou rozhodně doporučuji.
Jen to má v dnešní době poněkud těžší, asi ne každý rodič by jí ze široké nabídky pro potomka vybral, a malý čtenář, pokud jí nenajde náhodou stejně jako já, se k ní asi těžko dostane.

Kniha hlavolamů Kniha hlavolamů Miloš Zapletal

V dětství má oblíbená kniha. Spousta nápadů.
Jen mým dětem už to dnes tolik neříká jako mě

12.01.2017 3 z 5

Služebnický džihád Služebnický džihád Kevin J. Anderson

Nevědět, že Historii Duny nepsal sám Frank Herbert, tak to nepoznám. Skvěle napsáno.
Četl jsi Dunu a další příběhy? Tak v tom případě doporučuji i tento titul.
Děkuji autorům za celou Historii, která do celé ságy přesně zapadá.

Rekvalifikační kurz Rekvalifikační kurz Ondřej Neff

Máte rádi černý humor? Absurdní situace? Máte chuť se zamyslet i zasmát? Ondřej Neff vám toto vše dodá ve skvělém balení a úžasné formě.
Kniha nemusí sedět všem, ale pokud vám tento šálek čaje zachutná, budete se skvěle bavit.
Doporučuji.

Martin Eden Martin Eden Jack London

Skvělé. Skvělý London. Pro mě nadčasové. Život. (aby ne, když je to téměř autobiografie). Spousta myšlenek, pro které se to vyplatí přečíst. Čtenář nebude rozhodně zklamán - naopak.

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Krásná kniha, která pohladí. Jaké by bylo jí číst jako kluk? Jako dospělého mě aspoň do dětství vtáhla. Mám rád knihy, co dýchají životem. Kdy v jední části se nemůžete smíchem nadechnout a v jiné části jste jako pěna. Ke knize jsem se dostal náhodou (tak jako k jiným podobným, u kterých si říkám: "Jakto, že jsem o té knize nevěděl...?"
Rozhodně doporučuji. Kniha co se čte jedním dechem.

Zloděj kufrů Zloděj kufrů Arnošt Lustig

Kniha co se čte jedním dechem. Lidské, smutné, pravdivé, nádherné. Nemusí oslovit každého. Láska a smrt na jediném místě.

12.01.2017

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Kniha co vás chytne a nepustí. Knížka jejíž děj nebudete lehce předvídat. Skvěle napsáno. Život může být krásný, smutný, tvrdý, nepředvídatelný. Rozhodně doporučuji přečíst.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Kniha, která ani časem nic neztratí na humoru.

11.01.2017