limetka2008 limetka2008 komentáře u knih

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Celou dobu jsem čekala, jak příběh dopadne a pořád jsem moc chtěla, aby se Annie k Orionovi vrátila. Zajímavě napsáno, autorka dokázala nestranit ani jednomu z protagonistů, takže nebylo kladných hrdinů ani záporáků. Asi jako v životě...Nic není jen černé nebo bílé, všichni jsme strakatí :)

04.11.2015 4 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Jedna z mých oblíbených, přečtená již dávno pradávno. Vtipná knížka, která nevěřící pobaví a věřící pobaví a neurazí.

04.11.2015 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělá knížka od začátku do konce, jsem ráda, že jsem film viděla až po jejím přečtení, protože ten rozhodně na nejvyšší hodnocení není, kniha ano.

04.11.2015 5 z 5

S vůní jasmínu S vůní jasmínu Renata Čechová

Ne, tohle opravdu nee.... Vzdávám po 20 stránkách a to si myslím, že jsem se snažila dost. Sice jsem chtěla něco oddechového, ale pro mne je toto dílko jednoznačně v kategorii "bezbřehá nuda" Příběh o ničem psaný naprosto mizernou češtinou. Chtělo by se napsat, že se jedná o pokleslou literaturu, kdyby to ovšem vůbec literatura byla. Čtení pro nejjednodušší čtenářky :(

03.11.2015 odpad!

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Stejně jako v prvním dílu (Vejce a já), i tady najdete pořádnou dávku humoru, životního optimismu a nadhledu - prostě kniha ze života, která baví a po které ráda občas znovu sáhnu.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Jedna z knih, u kterých mi je moc líto, že autorka už nikdy nic dalšího nenapíše. Její humor a postřehy ze života ženské, která má dar nebrat se smrtelně vážně, mi úžasně polechtaly bránici!!! Doporučuju jako skvělou prevenci do nepohody!

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Jedna z mých oblíbených knih a opravdu smekám před Antonínem Přidalem, myslím, že tohle muselo být moooc náročné přeložit, aby to neztratilo "tah na branku" a humor zůstal humorem. Podařilo se mu to skvěle!!! Perly typu stupňování přídavných jmen : "zlý, horší, průsr" v naší rodině vešly do oblíbených hlášek.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Přečteno jedním dechem, napínavé až do poslední stránky. Kéž by takhle chytře byly napsány všechny romány s označením "pro ženy".

03.11.2015 4 z 5

Roucho Roucho Lloyd Cassel Douglas

Tahle kniha je pro mne TOP, jeden z nejsilnějších románů o Kristově ukřižování a o obrácení člověka. Prostými slovy, velmi čtivě je zde zpřítomněna velká lidská naděje a Boží láska. Příběh mi doslova vehnal slzy do očí a jeho přečtení bylo pro mne opravdu silným strhujícím zážitkem, ke kterému se ráda v duchu vracím.

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Zajímavé svědectví hlavně o tom, že neodpuštění ubližuje tomu, kdo nedokáže odpustit, což Mahtob díky své mamince dokázala. Do svého života se snažím přenést metodu uvědomování si štěstí, kterou se Mahtob naučila od svého profesora. Nejprve si večer napsat pět konkrétních pozitivních věcí, které vás ten den učinily šťastnými. Což je poměrně těžké, ale člověk po několika dnech začne tyto situace sledovat a vyhledávat během dne, ve chvíli, kdy se dějí. Zkusila jsem a funguje to.

03.11.2015 4 z 5