Liana Liana komentáře u knih

Čarotepka: Poslanie Morrigan Crowovej Čarotepka: Poslanie Morrigan Crowovej Jessica Townsend

Veľmi som si zamilovala túto sériu. Druhý diel sa mi páčil ešte viac ako prvý. Krásny príbeh, tak rozprávkový, čarovný, pestrý a pútavý... Akurát mi je hrozne ľúto, že si teraz musím počkať na ďalší diel a dúfať, že ho vydajú aj u nás.

27.11.2019 5 z 5

Pozoruhodné skúšky Morrigan Crowovej Pozoruhodné skúšky Morrigan Crowovej Jessica Townsend

Skvelé. Krásne, rozprávkové, ...
Veľmi ma to bavilo, celý ten krásne vymyslený svet, hneď sa vrhám na pokračovanie. Všetkým, čo máte radi rozprávky, vrelo odporúčam.

24.10.2019 5 z 5

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Podarená detektívka a skvelý štart do tejto série. Mám v pláne postupne si prečítať aj ďalšie diely. Sympatický tím policajtov. Odporúčam

13.10.2019 5 z 5

Za zatvorenými dverami Za zatvorenými dverami B. A. Paris (p)

Bolo to dobré, napínavé, rýchlo sa to čítalo, ale niečo mi tam chýbalo k 5 hviezdičkám. Trochu na kvalite ubral aj veľký počet chýb a preklepov (slovenské vydanie), ale samozrejme za to autorka a ani kniha samotná nemôžu.

19.09.2019 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Tento prequel bol síce dobrý, ale niečo mi v ňom vadilo, resp. chýbalo, preto hodnotím len 4 hviezdičkami. Vysvetlilo sa toho hrozne moc, zároveň však mi tam v závere prišli niektoré veci trochu nelogické. Celkový dojem z knihy je rozpačitý, ale napriek tomu neodmysliteľne patrí k celej sérii.

13.09.2019 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Kniha prekonala moje očakávania. Myslela som si, že to už bude len niečo také nasilu a narýchlo zbúchané, na čom by autor zarobil. Ale nie. Krásne to vysvetlilo množstvo nezodpovedaných otázok a verím, že na množstvo ďalších zodpovie 2. prequel tejto knižnej série. V knihe bol naozaj len veľmi kratučký úvod a hneď autor vrhol čitateľa do akcie, z ktorej už nebolo úniku až do konca knihy, takže sa to čítalo ľahko a rýchlo. Výborné a odporúčam.

02.09.2019 5 z 5

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Čakala som od knihy aj na základe dobrých hodnotení omnoho viac. Bolo to plytké, chvíľami nereálne, chvíľami nelogické, a hlavne strašne jednoduché čítanie. Už dlho sa mi nestalo, že som mala chuť knihu nedočítať. Ale z úcty ku knihám a ich autorom som ju predsa len dočítala, no viac kníh od tohto autora nemám v pláne čítať.

24.08.2019 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dobrá detektívka, páčilo sa mi ako autorka podrobne popísala všetky postavy ich psychológiu, možné motívy. Aj inspektor Bergman bol sympatickou postavou.

14.07.2019 4 z 5

Labyrint Labyrint James Dashner

Vynikajúca séria. Každým dielom to bolo lepšie a napínavejšie. Napriek tomu, že som videla aj filmové spracovanie, som absolútne (až na prvý diel) netušila čo a ako dopadne, keďže sa kniha po konci prvého dielu akosi uberala úplne inakšou cestou ako film. A kniha sa mi páčila 1000x viacej ako filmová verzia.
Odporúčam!

19.06.2019 5 z 5

Labyrint: Smrteľná liečba Labyrint: Smrteľná liečba James Dashner

Výborné zakončenie celej série. Nevedela som prestať čítať, až kým nebol koniec. Mám pocit, že každý diel bol napínavejší ako ten predtým. :-)

19.06.2019 5 z 5

Labyrint: Zhorenisko Labyrint: Zhorenisko James Dashner

Druhá časť trilógie sa mi páčila ešte viac ako prvá, avšak ani po jej dočítaní nie som o moc múdrejšia, všetko ostáva zahalené rúškom tajomstva, pekne sa to zamotáva a tak neostáva nič iné ako sa vrhnúť na záverečný diel.
Oproti filmovej verzii je to úplne iný príbeh a spoločné ostali snáď len hlavné postavy. A za mňa knižná verzia sa mi páči omnoho viac ako filmová.

11.06.2019 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Prvá časť tejto trilógie je za mnou a teda páčilo sa mi to. A podstatne viac ako filmová verzia. A to som z filmu bola nadšená. Páčil sa mi aj originálny slovník chlapcov v labyrinte. Takže za mňa 5* a hurá čítať ďalej.

18.04.2019 5 z 5

Som mama Som mama Kristína Farkašová Tormová

Za mňa veľké sklamanie. Prázdna kniha. Čakala som od nej zábavné príhody matky s dvomi malými deťmi na materskej, určite je zážitkov kopa, avšak autorka akosi píše stále dokola len o tom ako je unavená a ako má vykojený mozog. A tak stále dokola. Snažila sa byť vtipná avšak to ako neustále poukazovala na svoj zmysel pre humor a nadhľad kazilo práve ten humor, ktorý tam mal byť a celé to vyznievalo silene. Proste očividne mi autorkin štýl ani humor nesadli.

07.12.2018 1 z 5

Heathcliffov návrat na Búrlivé výšiny Heathcliffov návrat na Búrlivé výšiny Lin Haire-Sargeant

Príbeh výborný, kniha ma veľmi bavila, na 5 hviezdičiek. Ale... nakoniec som dala len 3 hviezdičky. A to z dôvodu konca. Nechcem prezrádzať, ale ten koniec autorka naozaj prestrelila, bol v rozpore s originálom a ako tu už viacerí predo mnou písali, celé to nakoniec vďaka tomu vyznelo ako zlátanina. Tiež sa mi nepáčilo prekladanie príbehu vsuvkami rozprávania Emily a Charlotte Bronteovými, ako aj zakomponovanie Jany Eyrovej do príbehu. Kvôli týmto dôvodom dávam len 3 *, avšak samotný príbeh je naozaj pekný, pútavý a dobrý. Odporúčam si prečítať ako doplnok k Búrlivým výšinám.

01.10.2018 3 z 5

Búrlivé výšiny Búrlivé výšiny Emily Brontë

Priznám sa, že napriek tomu, aký je tento príbeh známy, ma doteraz akosi úspešne obišiel, či už v knižnej alebo filmovej podobe. Takže keď som sa púšťala do tejto knihy, čakala som od toho dajakú brutálnu historickú romantiku. Namiesto toho ma príbeh prekvapil svojou krutosťou a drsnosťou. Napriek tomu sa mi však príbeh páčil. Bolo to iné, než som čakala, ale bolo to super.
A vďaka tejto skvelej stránke som sa tu dočítala aj o pokračovaní tohto príbehu (síce nie od tejto autorky) a tak sa vrhám na to a čítam ďalej :-)

18.09.2018 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

krásna fantasy, bavila ma od začiatku do konca.

10.07.2018 4 z 5

Dôverujte Drakulovi Dôverujte Drakulovi George Quiryn

nič moc. páchateľa som uhádla hneď ako sa prvýkrát objavil v knihe. A hlavný hrdina sa hral na hrdinu a pritom vlastne nič nevyriešil... iní to spravili za neho. Viac prezrádzať nechcem a tak to zhrniem, že knihe dávam 2 hviezdičky, na viac to nie je.

10.07.2018 2 z 5

Slivky v čokoláde Slivky v čokoláde Lenka Hrubová

3 hviezdičky dávam, len vďaka humoru, ktorým bola kniha nabitá, inak za veľa nestála.

24.06.2018 3 z 5

Ako som sa stal mudrcom Ako som sa stal mudrcom Rudolf Sloboda

Milé a humorné. Krásne vykreslený pohľad na svet detskými očami.

15.06.2018 5 z 5

Júlia Júlia Anne Fortier

Takéto knihy milujem. Záhady, intrigy, napätie, romantika, humor, trocha histórie a zároveň súčasnosti.
Skvelé.

15.06.2018 5 z 5