Liana Liana komentáře u knih

Diagnóza: k smrti odsouzen Diagnóza: k smrti odsouzen Michael Palmer

Úžasný, pútavý príbeh. Nevedela som prestať čítať, až kým som neotočila poslednú stranu. Teším sa na čítanie ďalších kníh od tohto autora. Odporúčam všetkým milovníkom trilerov.

14.04.2014 5 z 5

Oddané sestry Oddané sestry Eileen Goudge

Je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Od tejto autorky je to zatiaľ jediná kniha, ktorú som čítala, ale chystám sa v budúcnosti aj na ďalšie jej tituly. Kvalitná kniha, kde sa autorka okrem príbehu venuje aj perfektnej charakteristike postáv ako aj ich okoliu, takže som si túto knihu naozaj do sýtosti vychutnala.

10.04.2014 5 z 5

Perla z Moabu Perla z Moabu Tessa Afshar

Nádherný príbeh na námet svätého písma a najviac na mňa zapôsobil absolútny záver. Síce tú časť človek už asi počul viac krát a sama o sebe asi nie je moc záživná, ale v danom kontexte to zrazu dostalo 3D rozmery :-)

15.03.2024 5 z 5

Cesta důvěry a lásky Cesta důvěry a lásky Jacques Philippe

Veľmi krásne spracované myšlienky sv. Terezky. Táto kniha sa stala jednou z mojich obľúbených, naozaj vrelo odporúčam, prečítať si ju.

10.07.2023 5 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Výborné. Celá séria sa mi neskutočne páčila. Jednu hviezdičku strhávam za zbytočný výskyt nadávok a Božieho mena a za veľký počet preklepov, resp. chýb v preklade. Dosť ma to rušilo. Inak príbeh skvelý, prostredie akadémie až rozprávkové a celkovo naozaj veľmi podarená séria.

21.06.2021 4 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Ani pokračovanie nesklamalo, táto séria sa mi veľmi páči a teším sa na záverečnú časť.

17.06.2021 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

To bolo tak krásne. Rozprávkové a romantické. Teraz už sa len dostať k pokračovaniu. :-)

26.04.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Za mňa celkom sklamanie. Ťažko mi je napísať hodnotenie tak, aby som pri tom náhodou niečo neprezradila, tým, čo to ešte nečítali. Každopádne mi prišla kniha zbytočne dlhá, umelo naťahovaná, s kopou zbytočností.

10.03.2021 2 z 5

Ako potešiť spovedníka Ako potešiť spovedníka Aleš Opatrný

Velmi pekne a dobre napisana knizka na danu temu. Myslim, ze pomoze viacej a do vacsej hlbky si uvedomit zalezitosti s touto sviatostou spojene.

25.02.2021 5 z 5

Zverolekár v jednom kole Zverolekár v jednom kole James Herriot (p)

Skvelá kniha! Nádherné príbehy, ktoré potešili, rozosmiali a spríjemnili deň. Z príbehov srší láska a pokora s akou autor pristupoval k svojej práci a zvieratkám. Veľmi sa mi páčil miestny dialekt ľudí. Dotváralo to celkovú atmosféru. Vrelo odporúčam.

18.12.2020 5 z 5

Hlubokej průser Hlubokej průser Eoin Colfer

no... už dlho som väčšiu blbosť nečítala. dávam dve hviezdičky za to, že to bolo napriek všetkému napínavé a bola som zvedavá, ako sa to skončí. Miestami to bolo aj trocha vtipné. Okrem absurdného príbehu, ktorý som však očakávala už od začiatku aj vzhľadom k obálke knihy, mi hlavne vadili neustále vulgarizmy. Akoby sa to nedalo bez toho. Netuším, aký je Artemis Fowl, len pevne dúfam, že o poznanie lepší a iný.

19.11.2020 2 z 5

Zostanem s tebou Zostanem s tebou Miroslava Varáčková

Aj keď už dávno nepatrím do cieľovej skupiny čitateľov, kniha sa mi veľmi páčila, preniesla ma do študentských čias. Napriek tomu, že som si myslela, že to bude iba taká jednoduchá romanťárna z prostredia strednej školy a prvých lások, kniha ma prekvapila aj hlbšími myšlienkami a posolstvami. Odporúčam.

21.08.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

oddychovka, od ktorej netreba veľa očakávať. Možno práve preto, že som neočakávala mnoho, nie som ani až tak zklamaná. Hodnotím 3 hviezdičkami, preto, lebo bola celkom humorná, ale postavy ako také mi neboli vôbec sympatické, ani jedna. No čo, každému sadne niečo iné, ale úplný prepadák to zas nebol.

02.07.2020 3 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Kniha prekonala moje očakávania. Myslela som si, že to už bude len niečo také nasilu a narýchlo zbúchané, na čom by autor zarobil. Ale nie. Krásne to vysvetlilo množstvo nezodpovedaných otázok a verím, že na množstvo ďalších zodpovie 2. prequel tejto knižnej série. V knihe bol naozaj len veľmi kratučký úvod a hneď autor vrhol čitateľa do akcie, z ktorej už nebolo úniku až do konca knihy, takže sa to čítalo ľahko a rýchlo. Výborné a odporúčam.

02.09.2019 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Veľmi sa mi to páčilo. Toto je moje prvé dielo od tejto autorky a úplne ma chytilo za srdce. Postava Emmy sa mi páčila práve preto, že nebola tak dokonalá ako zvyknú hlavné hrdinky v takýchto románoch byť. Mala množstvo chýb, napriek tomu dobré srdce a bola ochotná sa z daných chýb poučiť. Veľmi pekná kniha.

18.04.2018 5 z 5

Charlie a továreň na čokoládu Charlie a továreň na čokoládu Roald Dahl

Krásny príbeh, ktorý som celý preslintala :-))

31.03.2018 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Motivačnej a celkovo takejto literatúre sa vo všeobecnosti vyhýbam, avšak táto kniha si ma akosi našla a zaujala. Dá sa povedať, že som jej uverila a pokladám ju za celkom vydarený počin. Niektoré veci v knihe ma naozaj zaujali a pokúsim sa ich uviesť aj do praxe všedného dňa. Vrelo odporúčam.

03.02.2016 4 z 5

Temná dáma Temná dáma Nora Roberts

Perfektné. Ani neviem, prečo som túto autorku doteraz obchádzala. Ak má aj ostatné knihy tak dobré ako túto, tak ju asi začnem čítať.

29.12.2015 5 z 5

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Na obale knihy bolo uvedené, ze je kniha vhodna pre deti od 8 rokov. No neviem. Nemam ten pocit. Deti, ktoré ešte nevedia nič o danej téme to podľa mňa nemôžu pochopiť. Chvíľami ma už hnevalo, aký je Bruno nechápavý. Prišlo mi to trošku nereálne napísané.

08.11.2015 3 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Tato kniha sa mi pacila omnoho viacej ako Pred tym ako som ta poznala. Chytila ma za srdce a nedalo sa mi od nej odtrhnut. Nemohla som ju prestat citat, az kym som sa nedozvedela cely pribeh. Vsetkym ju odporucam.

25.09.2015 5 z 5