levente levente komentáře u knih

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Geniální román. Pro mě jedno z nejlépe sepsaných děl moderní literatury. Žádné specialitky, žádné experimentování, čisté a průzračné vypravování plné inteligentních dialogů, které čtenáře pomalu vyvádějí z nížin do hor. V horách se lépe dýchá a hlavně mnohem dál uvidíte...

30.11.-0001 5 z 5

Objevení nebe Objevení nebe Harry Mulisch

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za posledních deset let četl. A to je setsakra moc...

14.02.2011 5 z 5

Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Marisha Pessl

Naprostá ztráta času. Fascinuje mě, že měl autor textu na přebalu nazvat knihu geniální. Geniální je, jak taková sračka může v tomhle světě uspět.

30.11.-0001

Zmrdům zmar! Zmrdům zmar! D-FENS

Celá kniha je o tom, že se nás autor snaží přesvědčit, jak jsou ostatní hloupí, neužiteční zmrdi. Vrší jeden argument nade druhý, opakuje závěry z první knihy a opravdu se mu daří jen to, že si o něm již v půli knihy začnete myslet, že je esencí nenávisti, netolerance, ale také nebývale malého kulturního rozhledu. Právě omezenost je to, co autor u svých čtenářů potřebuje a.... nachází. Jen těžko v knihkupectví najít zbytečnější knihu... Číst to je naprostá ztráta času.

27.10.2014 odpad!

Ohně: Láska a jiné katastrofy Ohně: Láska a jiné katastrofy Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Literárně nehodnotné, geologicky naprosto nevěrohodné. Lituji svého 20 letého přesvědčení, že každá kniha se musí dočíst.

24.03.2023

Pohádky z bílého pyžamka Pohádky z bílého pyžamka Ludmila Pelcová

To je taková nádhera... Zejména pak nahrávka s Brodským a Tomášem Holým. Paní Pelcová umí vyprávět. Žádné kudrlinky, vpravení do dětského světa je přirozené a milé. Co ale obdivuji nejvíc je jazyk. V příběhu je promyšlené každé slovo, aby při čtení nahlas bylo vše libozvučné.

29.10.2014

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Asi tak: http://karvanek.blog.respekt.ihned.cz/c1-45950120-ctenarsky-denik-c-3-stmivani

30.11.-0001 odpad!

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnozitér je výborná kniha. Pokaždé mě uspala. Celý rok jsem na ní fungoval a léčil s ní nespavost. Jenže pak přestala fungovat a já se začetl. Je to příběh moderního autora. Spousta slov násilně donucených k pohybu. Hlavně aby se pořád něco dělo. Aby byl čtenář v napětí. Jistě se to někomu bude líbit. Mně je z takových knih špatně.

25.11.2015

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha to je výjimečná. Určitě patří k tomu nejlepšímu, co dětská literatura nabízí. Bohatost popisovaného světa svádí k zajímavým myšlenkám a závěr knihy je také mimo obvyklé principy užívané v adolescentní literatuře.

30.11.-0001