lenyleny lenyleny komentáře u knih

O liščí mámě O liščí mámě Irina Korschunow

S vnučkou jsme dočetly , ale nějak se jí to nelíbilo. Asi proto , že hned na začátku bylo napsáno, že malé lištičce zabili maminku. To si pamatovala z celé knihy nejvíc. Asi jsem ji měla přečíst později.

11.08.2020 3 z 5

Slunečný den Slunečný den Ljubov Fjodorovna Voronkova

Při hledání nějaké knihy, kterou bych četla své vnučce, jsem narazila na tuto ohmatanou knihu. Je to knížka, která mi hned připomněla mé dětské prázdniny u babičky a dědy. Krásný melodický hlas dědy když mi ji četl a babiččino napomínání abychom již přestali a já šla spát. Krásná knížka a hezký příběh. Snad se bude vnučce také líbit.

11.08.2020

Domeček na Vesuvu Domeček na Vesuvu Ludmila Vaňková

Knihu jsem četla již dříve, ale stále se mi vybavují některé pasáže. Prostě tato PANÍ SPISOVATELKA umí napsat knihu, tak aby se na ní nezapomnělo a může to být román ze současnosti nebo historický. Díky.

04.08.2020 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Tak tento díl se mi moc nelíbil ani se mi ne moc hezky četl. Dvě třetiny románu byl rozvleklý, chvílemi rádoby romantický, chvílemi rádoby akční. Nejvíce se mi líbily a hezky četli pasáže vzpomínkové. Je pravda že poslední třetina románu byla lepší a přečetla jsem ji rychle, ale celkově se můj názor nezměnil, ke knize se již asi nikdy nevrátím.

02.08.2020 3 z 5

Hodinky s lokomotivou Hodinky s lokomotivou Václav Čtvrtek (p)

Byla to jedna z oblíbených knih mého syna a nyní z ní čtu i jeho dětem. Ale takové obliby nedosáhla. No je to již jiná generace

17.07.2020 3 z 5

Encyklopedie vyšívání Encyklopedie vyšívání Melinda Coss

Dobrý základ pro vyšívání. doporučuji mít při ruce, jestliže se chcete věnovat vyšívání.

Co tu kvete? Co tu kvete? Dietmar Aichele

Nyní se k této knížce ráda vracím neboť vnoučata dorostli do věku, kdy se na vše ptají.A při vycházkách jsem zjistila, že neznám plno názvů květin a trav. Takže moc děkuji za tuto knihu. Její předností je i malý formát. No člověk se učí v každém věku.

17.07.2020 5 z 5

Vyšívame na netradičných materiáloch Vyšívame na netradičných materiáloch Margita Barišová

Knih o vyšívání mám několik, ale tato mi dala asi největší inspirace. Stále se k ní vracím.

17.07.2020 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Jsou knížky ke kterým se vracíte i několikrát. Pro mne jsou to všechny knihy od pana Herriota. Tak třeba tuto jsem četla několikrát a nikdy mne neomrzí a vždy najdu něco "nového",čeho jsem si při předešlých přečtení tak detailně nevšimla. Zde mne zaujala jedna věta
" Je důležité vědět, že toto je náš jediný a neopakovatelný život a že je na nás, abychom ho přijímali statečně a úsměvně." Tak to dělám a proto se vracím k těmto knihám.
Přímočaré a laskavě jednoduché vyprávění je prostě balzámem na duši.

10.05.2020 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Tak dnes jsme s vnučkou dočetly tuto nádhernou knihu. No vlastně dočetla jsem já , vnučka poslouchala každý večer před spaním a i když je v jiném městě tak WhatsApp umožňuje mnohé třeba i prohlížení krásných ilustrací, které děti tak milují.
Pohádky se moc líbily a my se nyní rozhodujeme co budeme číst dál. No máme na to několik dní protože nyní čte druhá babička. Ale určitě se nějaká knížka najde.

21.04.2020 5 z 5

Čaroděj / Útěk do samoty / S tichým souhlasem / Deník Čaroděj / Útěk do samoty / S tichým souhlasem / Deník Wilbur Smith

Dva romány z této knihy jsem si na doporučení přečetla jako originály , tedy ne ve zkrácené formě v této knize. Jednalo se o román Čaroděj a Deník. Komentáře jsem uvedla u jejich vydání. Útěk do samoty od Nicholase Sparkse mne moc neoslovil a již se k této knize asi nevrátím. Asi nejlépe se mi četla kniha S tichým souhlasem od Jamese Pattersona. Rychlý děj, ale i posouzení a rozbor jednotlivých postav mělo spád a bylo velmi čtivé.

29.03.2020 4 z 5

Zlomený meč Zlomený meč Eduard Štorch

Knihy od spisovatele Štorcha jsem jako dítě četla ráda a to se s věkem nezměnilo. A tak jsem ráda sáhla po této knize, která mi v mládí nějak unikla. Velmi poutavé vyprávění přehledné a velmi čtivé.

21.02.2020 5 z 5

Příběh mladšího bratra Příběh mladšího bratra Ludmila Vaňková

Tak dočteno, nezklamalo. Ale dalo mi to trochu zabrat . Ne příběh z českých dějin, ale historie okolo křižáckých výprav. Vím, paní spisovatelka je perfekcionalista a tak snaha ve stručnosti uvést čtenáře do dějin okolo historie svatých válek, panovníků, bojů o trůny, rodových propletenců a křižáckých výprav v rozmezí tolika let mi dalo pořádně zabrat ( ale stejně jsem se v tom ztrácela ). Ale o to víc se těším na další část našich dějin.

31.01.2020 5 z 5

Jin jóga Jin jóga Kassandra Reinhardt

Dala jsem si k vánocům a mohu všem doporučit. Přestože jsem již vyššího věku, je mi kniha inspirací a skoro denně podle ní cvičím . Je zde stručně a velice přehledně popsána každá pozice i s velice dobrými fotkami. Velmi prospěšný dárek.

14.01.2020 5 z 5

Nespoutané ženy Nespoutané ženy Janice Woods Windle

Knihu jsem dostala asi před třemi roky a nějak se mi do přečtení nechtělo. Ale docela mile mě překvapila. Četla se dobře, měla spád a byla celkem přehledná. Jediné s čím jsem měla problém, bylo mnoho jmen a někdy jsem se v nich ztrácela a musela zpětně hledat kdo je kdo. V tom pomohl trochu rodokmen obou rodin. Jsem ráda,že jsem se k přečtení velice dobře napsané knihy odhodlala.

11.12.2019 5 z 5

Pejskování s Polynou Pejskování s Polynou Hana Doskočilová

Několik dětských knížek v naší knihovně je pořádně ohmataných neboť se četly stále a stále. A tato knížka je jednou z nich. Nejprve jsem ji četla já a pak si ji již četl sám syn. Nyní se to opakuje , ale nyní knížku předčítá syn svým dětem a myslím se stejným úspěchem.

18.11.2019 4 z 5

Deník Deník James Patterson

Život není jednoduchý není ani fér, bývá krutý ,ale i hezký. Knihu určitě nikomu nebudu doporučovat ani si ji asi nikdy již nepřečtu. Ne proto že by se mi nelíbila nebo nebyla dobrá, ale proto že pro mne byla tak trochu depresivní.Při čtení této knihy si uvědomíte že život nejsou jen světlé a šťastné dny. Tak si ho ne neničme zbytečnými spory,nenávistí, malichernostmi zlobou a schválnostmi.

05.11.2019 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

I když jsem nečetla předchozí díly, byl to pro mne čtenářský zážitek. Není tomu co vytknout. A určitě si přečtu další knihy od tohoto autora. Kniha má všechna nej -- čtivost, spád, nádherný jazyk a vypravěčský styl.

23.10.2019 5 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Hudba skupiny Queen je moje mládí a vlastně je to hudba, která mne provází dodnes a nic lepšího jsem neobjevila. Je to pro mne hudba pro krásné chvíle, ale neobejdu se bez ní ani když je mi těžko.
Knihu mám v knihovně již déle, ale nějak mne to nelákalo ke čtení , pro mne byla a je skupina Queen a Freddie Mercury něco tak úchvatného a nadčasového že ..... Až potom co jsem viděla film Bohemian Rhapsody jsem si knihu přečetla, i když jsem se tak trochu obávala. Nerada totiž čtu životopisy slavných. Ale kniha mne velice příjemně překvapila Velice ji doporučuji přečíst . Je tam v závěrečné kapitole jedna věta a myslím že je výstižná. Říká ji Jim Hutton "Já jsem přesvědčený, že fanouškům je to ukradený, jestli Freddie byl gay, nebo nebyl. " Pravda, která je prověřena tím, že Freddie Mercury je stále legenda.

15.09.2019 5 z 5

Pěstování kaktusů Pěstování kaktusů Zdeněk Fleischer

Knihu jsem dostala jako malá holka od dědy a k tomu tři kaktusy.A to byl základ mé záliby v pěstování kaktusů a trvá dodnes (a to je asi tak 50 let). Kniha byla mým kaktusářským slabikářem.

20.08.2019 5 z 5