lenyleny lenyleny komentáře u knih

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Nedávno jsem dělala pořádek v knihovně a do ruky se mi dostala i tato kniha. Musím se přiznat, že jsem si s ní musela sednout do křesla a zase si v ní alespoň listovat. Byla to moje nejmilejší kniha na základce. Provázela mne všude. Brala jsem si ji s sebou na prázdniny, na tábory a mému synovi jsem z ní taky četla velice ráda.

07.02.2016 5 z 5

Austrálie - země a život Austrálie - země a život David Bergamini

Knihu jsem poprvé četla při studiu na gymnáziu (a to je jež velmi dávno). Pak znovu, ale jen určité pasáže při vypracování seminární práce - nenahraditelný pomocník. A musím se přiznat, že od přečtení je mým snem cestovat do Austrálie a na Nový Zéland, takže když mám náladu na snění, vždy si knihu otevřu a kochám se. No snad se mi to splní i v reálu . Překrásná publikace.

07.02.2016 5 z 5

Půlnoční let Půlnoční let Virginia Cleo Andrews

07.02.2016 3 z 5

Zlomená křídla Zlomená křídla Virginia Cleo Andrews

Kniha je velmi čtivá, velice pěkně vystiženy různé povahy hlavních hrdinek, mistrně vykreslený děj. Velmi jsem se těšila na druhý díl. Ale druhý díl Půlnoční let mne docela zklamal. Zase mistrně vykreslený, ale na můj vkus velice nereálný. Když to srovnám s ostatními knihami od této spisovatelky, tak mi to nějak nesedí. Ale to neznamená, že si od ní zase nějakou knihu nepřečtu.

07.02.2016 4 z 5

Havaj I. - II. Havaj I. - II. James Albert Michener

Již od začátku knihy to byl pro mne zážitek. Ráda čtu o historii planety , vývoji od počátků a zde to bylo všechno. To, v co se celá dvoudílná kronika rozvinula bylo náááádhera. Je to obsáhlé ,ale čte se to jedním dechem. Je to exotické, ale vůbec ne nám vzdálené. Je to popisné, ale vůbec ne nudné. Opravdu strhující čtení.

04.02.2016 5 z 5

Útěk do Virgin River Útěk do Virgin River Robyn Carr

Trochu jsem se bála že druhý díl nebude tak dobrý , ale byl ještě lepší. Jsou knihy, které můžete číst víckrát a stále z nich čerpáte pohodu a dobrý pocit ze života i z lidí samotných. A to jsou obě knihy o městečku Virgin River.

02.02.2016 5 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Když se mi kniha dostala na noční stolek, myslela jsem si , že bude trochu jiného žánru, ani autorku jsem neznala. Děj i styl se mi velmi líbil. Lidi v knize jsou normální, vylíčení jejich povah tak akorát, nikdo není dokonalý prostě život. A protože mám ráda dobré konce, tak jsem si to užila dvojnásob. Perfektní oddychové čtení po náročném dni. Někdy to prostě vyjde, že čtete právě to na co máte náladu.

02.02.2016 5 z 5

Emily Emily Cynthia Harrod-Eagles

Třetí díl je asi nejsmutnější, ale přesto zase mistrovský. Díky za celou trilogii.

Fleur Fleur Cynthia Harrod-Eagles

Ani druhý díl trilogie nemá chybu. Skloubení historických událostí národů a rodin je perfektní. Popis historických událostí nepřekonatelný. Člověka to úplně vtáhne do té doby.

Anna Anna Cynthia Harrod-Eagles

Přečetla jsem román ANNA -první díl trilogie, který jsem měla půjčený a ještě jsem nebyla v polovině a již jsem si šla koupit všechny tři díly. Nádherný román na příběhu Anny je popsána historie národů, historie rodiny a překrásně vyobrazena i příroda. Vše je úchvatně podáno. Na mé doporučení ji četlo již několik známých a u všech se setkala se stejnou odezvou. I další dva díly jsou perfektní, ale tato kniha ve mně zanechala nejhlubší dojem.

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

První díl knihy si u mne začala z dlouhé chvíle číst moje kamarádka a musela jsem jí půjčit všechny ostatní. A to mne přimělo si po deseti letech přečíst tuto knižní sérii znovu. Je pravdou, že jíž nejsem tak nadšená jak před tím, ale je to velmi čtivé a v člověku to rozvíjí fantazii.Musím přiznat, že málokterá série knih je tak vyrovnaná, nemohla bych říci, že nějaký díl je lepší, nebo horší.

26.01.2016 5 z 5

Veliký Van Veliký Van Nikolaj Apollonovič Bajkov

Z knihy je jasné, že ji psal člověk, který má rád přírodu, zvířata i lidi. Není to žádná akční knížka, ale přesto vás přitáhne. Jedná se o vyprávění příběhu lidí z divoké přírody a tygra. Trochu jiný styl psaní, ale čtivý.

24.01.2016 3 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Zvláštní čtení. Přestože se kniha hůře četla, musela jsem ji dočíst. Je pravda , že se na čtení člověk musí soustředit není to "oddechovka". Perfektně zachycené povahy obou postav a hlavně jejich myšlení. Nesouhlasím s tím, že se čtenáři příběh hned ztratí z paměti. Naopak, přesto že jsem knihu četla před několika lety stále si ji dobře vybavuji.

24.01.2016 4 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Ošklivé odpoledne, ošklivé počasí, tak by to chtělo něčím změnit. Protože jsem "psomil", tak mi děti dali pod stromeček tuto knihu. A udělali dobře. Z ošklivého dne se stal touto humornou knihou s vynikajícím stylem psaní, náhle den s veselou náladou a i na procházku s "psounama" do toho ošklivého počasí se šlo snáze. A ilustrace tento příběh perfektně doplňuje. Díky moje děti. Mám asi nového oblíbeného autora.

24.01.2016 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Jako vždy kniha od této autorky nezklamala. A když k tomu přidám to , že se jedná o mého oblíbence Hercule Poirota, tak to nemá chybu. Jak filmové zpracování všech příběhů tohoto geniálního mužíčka, tak i knihy jsou na vysoké úrovni a zde nevím co je lepší. Zase jsem si četbou udělala "příjemno".

24.01.2016

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Dávám dohromady přehled knih v knihovně a narazila jsem na tuto nááááádhernou knížku. Četla jsem ji jak malá holka, dostala jsem ji k vánocům od mé starší sestry. Pamatuji se ,že ještě na štědrý večer jsem si k ní sedla a málem ještě ten večer dostala výprask, protože jsem nechtěla jít spát.S tatínkem jsme pak podle této knížky začali pozorovat ptáky. Četla jsem ji několikrát , pak ji předčítala synovi a zase se opakovalo to, že na základě vyprávění jsme spolu pozorovali ptáčky a učil se je poznávat.A nyní jsem si ji musela přečíst znovu i když ji dobře znám, a těším se až ji budu číst dětem mého syna.

19.01.2016

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Podle obalu by čtenář očekával humorné,odlehčené čtení,ale .... mistrně zachycený život s tragickými i humornými situacemi. Kniha má hloubku i oddechovou atmosféru. Díky, že mi ji známí doporučili.

17.01.2016 5 z 5

Opustíš-li mne Opustíš-li mne Zdeněk Pluhař

Román je napsán velmi sugestivně, člověk při jeho čtení opravdu pocítí tíseň a beznaděj. Na první pohled se mohlo zdát, že je román napsán tak , aby byl poplatný režimu, ale je napsán opravdu mistrovsky a pravdivě.

17.01.2016 4 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Všichni "pejskaři " musí být nadšeni při čtení tohoto příběhu. Vím jak to bolí, když ztratíte věrného psího přítele. Přečteno jedním dechem a dalo by se říci najednou, pouze procházka s mými čtyřnohými zlatíčky čtení mohlo přerušit.

17.01.2016 4 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Knihu jsem začala číst když jsem byla nemocná a duševně na tom nebyla nejlépe. Díky !!!!! za takové knihy. Moc mi pomohla. Nadhled a humor opravdu léčí.

11.01.2016 4 z 5