Stín kapradiny

Koupit

Baladická próza o pronásledování dvou pytláků-vrahů hajného v hlubokých lesích, kteří štváni svědomím i vykonavateli spravedlnosti v sebeobraně dále zabíjejí...
Ve vyprávění vyniká líčení duševních stavů obou štvanců, opojených nejprve krásou lesa a pocitem svobody a postupně propadajících beznaději.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30474/big_stin-kapradiny-nq0-30474.jpg 3.8257

Kniha Stín kapradiny

leny.wood

Jsem mile překvapena. Stín kapradiny je ukázka krásy jazyka. Lyrické popisy jsou tak silné, že vás přenesou přímo do místa děje a navíc je těžké zaujmout vůči vrahům vysloveně nenávistný postoj.

Lawiane

Moje oblíbená, ke které se vracím, když se chci potěšit krásami jazyka.

F-l-p

Poetické dílko, které mě hodně vtáhlo, a to jak svým květnatým jazykem, i když někdy tak hůře čitelným, tak psychologickými pochody prsících se vrahů, ale i dichotomií krásy a hnusu, resp. překrýváním obojího. Skvělá záležitost!

DzordanoChruno

Tak už viem, čo je balada. Desivé, skľučujúce, no zarámované do krásnej prírody. Niekedy je Vám chlapcov ľúto (spomienky na domov, sny o nenaplnenej láske), vzápätí chcete, aby ich rýchlo chytili a potrestali (pri napadnutí krajčírky). Nádej na záchranu v sebe živia, no na pozadí počujete tikať hodiny spravodlivosti...

Hannibal92

No tak do toho jsem asi jeste nedospel. Knizku jsem vlastne koupil omylem, kdyz jsem v levnych knihach bezhlave hazel do kosiku knizky Karla Capka. A kdyz uz byla doma, tak se docela hodi do letosni ctenarske vyzvy do kategorie "precist a darovat" . No, precteno a odvazim do knihobudky, treba nekomu udela vetsi radost.

BooksLoverAnn8
18.11.2020

Pro mě vůbec první přečtená knížka od Josefa Čapka. Knihu jsem dostala k narozeninám a velice mě zaujala. Miluji detektivky a velice mě zajímalo, jaká tato kniha bude. Sice byla napsána trochu složitější formou, než tou, na kterou jsem zvyklá, ale nenechala jsem se zastrašit - udělala jsem velmi dobře! Kniha mě moc bavila a přečetla jsem ji jedním dechem.
Autor mě krásně zatáhl do kruhu všeho dění a já se z něho doteď nemůžu dostat ven, jak nad tím pořád přemýšlím. Dva chlapci, kteří zabijí hajného a utíkají před zákonem po lese, během toho se vloupají do jednoho z obydlí, napadnou dívku a dojde k dalším vraždám. V příběhu jsou krásně popisované postavy, krajina, myšlenky a děj.
Velice se mi kniha líbila a určitě se k ní ještě vrátím, doporučuji!

lencin
05.09.2020

Poetická próza o dvou pytlácích, Václavu Kalovi a Rudolfu Aksamitovi, kteří po úspěšném ulovení srnce jsou načapáni hajným, kterého zastřelí. Vydají se na útěk, ale svému odudu utéci nedokážou.
(24.10.2009)

morava
19.06.2020

Oooo, ten kosaty jazyk autora, nadhera. Styl psani asi nemusi sedet kazdemu, ale ja se kochala barvitymi popisy lesni prirody. Ale i samotny kratoucky pribeh, kde sledujeme dva pytlaky na uteku, kteri nezustali jen pri zabyti lesni zvere, me bavil. Bavilo me sledovat to dusevno tech dvou prchajicich, Rudy a Vaska. Prchajicich pred cim ? Pred trestem ? Pred spravedlnosti? Pred sebou samym ?