Stín kapradiny

Baladická próza o pronásledování dvou pytláků-vrahů hajného v hlubokých lesích, kteří štváni svědomím i vykonavateli spravedlnosti v sebeobraně dále zabíjejí...
Ve vyprávění vyniká líčení duševních stavů obou štvanců, opojených nejprve krásou lesa a pocitem svobody a postupně propadajících beznaději.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30474/stin-kapradiny-30474.jpg 3.8142
Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

flipflop

Moc hezky napsáno. Poetické drama.

Ronnie68

Kniha nebyla špatná, ale moc dobře se mi nečetla ...

Renek

Dramatický román, které však díky nevšední poetice autorově působí až étericky a kouzelně. Protiklady utrmácené touhy po svobodě hájené za každou cenu, oproti popisu poklidné české přírody, vytváří zajímavé čtivo mnohých kontrastů, nikterak nezaostávající za tvorbou mladšího bratra:)

Luntrien
24.11.2017

Super kniha. Čapkovi se zde velice dobře podařilo zachytit obrazy lesa a především vnitřní pocity vrahů prchajících před spravedlností. Svoboda, krása, neúprosnost bytí... Všechno zde je. A jak vás kniha pohltí, tak vás už nepustí.

antonn
11.04.2017

Skvelá kniha ,vtiahne čitateľa do deja po prvej strane, z opisov prírody je cítiť že autor bol aj maliarom a to ju robí zaujímavou . Na to že som slovák a text je český tak sa mi to čítalo úplne bez problémov ako aj ostatné knihy v českom jazyku ktoré mám rád .

Crimble
02.09.2016

Lyrický příběh dvou vrahů. Trochu paradox. Možná i o tom, jak snadno člověk sejde na scestí a pak zjistí, že není cesty zpátky.

honZic
02.04.2016

velmi zvláštní kniha. Jak stylem, příběhem ale i samotným vyprávěním.

lenyleny
24.01.2016

Zvláštní čtení. Přestože se kniha hůře četla, musela jsem ji dočíst. Je pravda , že se na čtení člověk musí soustředit není to "oddechovka". Perfektně zachycené povahy obou postav a hlavně jejich myšlení. Nesouhlasím s tím, že se čtenáři příběh hned ztratí z paměti. Naopak, přesto že jsem knihu četla před několika lety stále si ji dobře vybavuji.

Rade
07.04.2015

Dost depresivní čtení. Četla jsem již dávno, pamatuji si ten les v hlavní roli a pak svůj trvale přítomný "nesouhlas" s hlavními hrdiny.

Freedee
18.09.2014

Zvláštní kniha. Hůře se četla, ale docela jsem se dokázal vžít do postav. Bylo zajímavé pozorovat, jak se postupem času mění jejich nálada a myšlení. Kdo má rád přírodu a příběhy o pytlácích, své si jistě najde.

Lama.Lama
26.08.2014

Roztodivné chaotické dílo. Mišmaš, který se mi pravděpodobně zítra vykouří z hlavy. Navíc to bylo náročné na čtení, člověk se musel pořádně soustředit, aby to vůbec stíhal sledovat.

TheCiko5
13.08.2014

Balada provoněná mechem, lesními jezírky, maliním, trávou a kamenem, ale s notným přídavkem strachu, krve a tabáku. Kdybych měl dílo znázornit v hudbě, představte si na začátku líbezný durový akord, tichý, jako zurčící lesní studánka. Postupem času tento akord nabírá na intenzitě a těsně před koncem je rázně utnut. A pak jen ticho, občas přerušené klováním datla někde v korunách tmavého lesa...

Argony
17.10.2013

Těžké čtení, čtenář potřebuje klid, aby se mohl soustředit. Nic na dovolenou.

Ivinho
18.03.2013

Těžko jsem si mohl oblíbit Václava a Rudolfa, neseděl mi ani jeden. Proto asi to nižší hodnocení.

mgeisselreiter
13.12.2012

Hodně nevšední kniha. Psána jako v té době populární balada. Místy se sice čte hůř, ale celkově zanechává v člověku stopu. Hodnocení kolísalo od 60% až po 85%, celkově tak kolem 80%. Není to ale četba pro každého. 12.12.12.

Addie
01.04.2011

Nějak na mě ti dva nezapůsobili, po celý čas četby jsem zaujímala neutrální stanovisko čtenáře a příběh šel zcela mimo mě...

WEIL
10.02.2011

Moc silná kniha o touze mladých lidí něco zažít, vypadnout z otročiny svého života. Skvělý stejnojmenný film od F. Vláčila.

triatlet
27.01.2011

Baladické zachycení stínu společnosti.

zfilmováno

Josef Čapek