Stín kapradiny

kniha od:


KoupitAudiokniha

Baladická próza o pronásledování dvou pytláků-vrahů hajného v hlubokých lesích, kteří štváni svědomím i vykonavateli spravedlnosti v sebeobraně dále zabíjejí...
Ve vyprávění vyniká líčení duševních stavů obou štvanců, opojených nejprve krásou lesa a pocitem svobody a postupně propadajících beznaději.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30474/stin-kapradiny-30474.jpg 3.8214
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Stín kapradiny

Přidat komentář
lencin
05. září

Poetická próza o dvou pytlácích, Václavu Kalovi a Rudolfu Aksamitovi, kteří po úspěšném ulovení srnce jsou načapáni hajným, kterého zastřelí. Vydají se na útěk, ale svému odudu utéci nedokážou.
(24.10.2009)

morava
19. června

Oooo, ten kosaty jazyk autora, nadhera. Styl psani asi nemusi sedet kazdemu, ale ja se kochala barvitymi popisy lesni prirody. Ale i samotny kratoucky pribeh, kde sledujeme dva pytlaky na uteku, kteri nezustali jen pri zabyti lesni zvere, me bavil. Bavilo me sledovat to dusevno tech dvou prchajicich, Rudy a Vaska. Prchajicich pred cim ? Pred trestem ? Pred spravedlnosti? Pred sebou samym ?


Palivo
15. června

Bom dia.

Pepé Čapek se v této knize věnuje pytlákům, kteří vodkráglují myslivce a začnou hrát deset dvacet za bukem. Takže tihle policajti, pardon, zabijáci se schovávají v lese a občas vběhnou do nějakýho stavení ukrást boty nebo kořalu, a v lese je to čím dál víc sere. Není divu, zde vám vypíšu jen ukázku toho, co v lese není: Playstation, záchod, energy drinky, kuřecí křídla, cigára. A teď upřímně, chtěl by tam někdo z vás bydlet? POCHYBUJU.

Jim z toho taky začne šibat. Popisy přírody jsou sice vysoce imaginativní a sugestivní, ale taky vyčerpávající a jestli se ještě někdy rozhodnu číst dvě poezie v próze během jednoho týdne, tak mě prosím hoďte někam do rokle.

Atmosféra 8, děj 5, takže celkem 6,321

radusak9806
06. června

Rozečteno, nedočteno. Nemohu si pomoci nějak mě to nebaví. Úplně se mi vybavili vzpomínky na čtení Hordubala. Čtu, čtu a po 2 stránkách zjistím, že nevím co.

rozina351
27. května

Zajímavé, takové impresionistické, poslouchala jsem jako audioknihu a dojem ve mě kniha zanechala podivuhodný. Hluboké úvahy a vině a odličtění rámované tajemnou lesní scenérií.

Renncha
24. května

Dlouho jsem se na začátku prokousávala dějem, ale pak se příběh začal rozvíjet a kniha začala být zajímavá. Kniha od druhého Čapka nebyla špatná, ale více sympatizuji s Karlem než-li s Josefem Čapkem. Závěr byl dobře sepsán, ale spíš na mě kniha působila průměrně.

jitrnic
10. května

Tísnivý příběh. Je skvělý a strhující od okamžiku vraždy hajného, ale dost mi tam chybí pořádný motiv. Skoro to vypadá, že k vraždě došlo nedopatřením, že se oběma mládencům prostě přihodila, aby je pak mohla zbytek příběhu pronásledovat.

Ginosaji
04. května

Subjektivně na knihu nahlížím jako na psychologický vývoj dvou kriminálníků, jež zpočátku přemýšlí nad svými činy vítězoslavně, ale postupně cítí, jak se okolo nich utahuje smyčka. Děj působí, jako by útěk trval snad i měsíc či víc, ne pouhých deset dní.

1

Doporučujeme

Oněgin byl Rusák
Oněgin byl Rusák
Král železný, král zlatý
Král železný, král zlatý
Rybí krev
Rybí krev
Babičky
Babičky

Štítky

zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Josef Čapek
česká, 1887 - 1945

všech 75 knih autora

Podobné knihy

Kniha Stín kapradiny je v

Právě čtených6x
Přečtených352x
Čtenářské výzvě33x
Doporučených12x
Knihotéce124x
Chystám se číst60x
Chci si koupit5x