Lenucha77 Online Lenucha77 komentáře u knih

Sex, prachy a potíže Sex, prachy a potíže Jana Slaninová

Hned na začátku:
upřímně - kniha má obálku, o kterou bych vůbec nikde nezavadila, a kdyby ano, vyhnula bych se obloukem. Ale vzbudila ve mě zvědavost díky jinému článku, který paní Slaninová uveřejnila, tak mi to nedalo a e-knihu jsem si pořídila.

A dobře jsem udělala - psaní autorky se mi moc líbí! Ovšem pojmy : přečteno jedním dechem, nebo kniha je velmi čtivá u mě nehledejte.
Jsem totiž ráda, když si čtenář knihu vychutnává i na dlouhé dýchání, třeba mnohdy nedokáže překvapive situace vydýchat....no prostě jedním dechem nečtu kromě jídelního lístku a jízdenky na tramvaj nic.
Také formulace: kniha je velmi čtivá ve mě zanechává rozpaky.... Kniha podle mého je buďto dobrá nebo špatná, kvalitní nebo brak.
Takže zpět ke knize Sex, prachy a potíže.
Velmi se mi líbí styl, jakým autorka píše, někdo si stěžuje na hovorovou češtinu - tak ta kdyby tam nebyla, celé kouzlo sděleného by šlo do kopru!!!! Hodí se tam úplně přesně, dokresluje myšlenkové pochody hlavní postavy - ztřeštěné Valérie. Je v tom, syrovost, drzost, opravdovost. Psaní je velmi osobité. Ano, velmi mile mě kniha překvapila. Ja v tom stylu vidím neomylné prvky Bukowskeho, kterého mám v oblibě....
Pro příště se ale přimlouvám za jinou obálku.

29.12.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nesnáším lakomé lidi, a tak pro mě byla především druhá část trochu v tomto ohledu utrpením. Chyběl mi příběh. Občas se vyprávění táhlo jak špacír dědinó :). Moc oceňuji originální ztvárnění. Asi poprvé váhám s hodnocením. 3,5 z 5.

08.03.2024 4 z 5

Mrak Mrak Anna Basiková

Nedočetla jsem. Nepovedlo se. A je to škoda - myslela jsem, že má autorka na víc, než se plácat v plytkých výkřicích. Kdyby nebylo slavného příjmení, tak nevím...Trochu možná pokus zkusit to podle vzoru své mámy, rozpolcenost devatenáctileté Bary Basikové v Rozhovorech s útěkem by se dala ještě pochopit vzhledem k jejímu věku pochopit. Ale tohle už ne.

19.10.2022 1 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Bukowkeho miluju, nikdy ničím neurazí, takže za mě super. (Tlama jedná držkatá:)

09.10.2022 4 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Nevěděla jsem, o čem kniha je. Nalákala mě skvělá obálka a někdy mi to prostě jako doporučení stačí. Během četby jsem se sebou bojovala, jak si u mě vlastně kniha stojí. Nevím to přesně ani teď. Rozhoduji si mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec dávám vyšší hodnotu, protože erotické scény na mě působí v knihách brakově a v podstatě je nevyhledávám, ale tady mi prostě nevadily, navíc gay erotika?? Zvláštní, velmi zvláštní, každopádně emoce ve mě kniha zanechala (ať už jakékoliv), a to je důležité.

20.01.2024 4 z 5

Noční dravec Noční dravec Adam Brookes

Knížku Jsem dostala od Knihy Dobrovský ZDARMA k nákupu knih Šikmý kostel 2 a Bílá voda a už chápu, proč ji rozdávají. Skončila jsem na 56. straně a pošlu dál.... Koho zajímá nechutnosti komunistické Číny, špionáže atd., přijde si na své.

13.05.2022 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Thriller, který ohromil svět... To jako vážně? Joy Fieldingová v modernější podobě. Škoda, že jsem za tohle zaplatila. Určitě se pokusím prodat, tohle v knihovně nechci.

08.04.2022 2 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Dvouhodinová záležitost, která mě naprosto dorovnala.

12.02.2024 5 z 5