lenkycka lenkycka komentáře u knih

Také chodím po ulici s otevřenou knihou, stejně jako Michel Marini. V tom mi byl hned blízký. Kniha plná silných osudů přistěhovalců ze střední a východní Evropy i mě často donutila zastavit na rohu, abych zjistila, jak se ten který příběh pohne dál. Fotbálek, šachy, tajné služby, ideály nejen politické, knihy, hudba, první láska, rodinné peripetie, Michelovo dospívání v šedesátých letech 20. století v Paříži.
Přečteno jedním dechem.

28.06.2018 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Romanove zpracovani pribehu dvojcat, ktera prosla osvetimskou Megeleho "zoo".

Jeden z nejlepsich romanu o holokaustu, ktery jsem mela moznost cist.

S pouzitim nejen skutecneho pribehu dvojcat, ale napriklad i zidovske lekarky v "zoo", napsala autorka nalehavy mnohovrstevnaty roman, ve kterem se nesnazi prvoplanove sokovat ctenare pouhym vyctem Mengelem pachanych zverstev.

Pribeh vypraveny dvojhlasem sester Perly a Stasi se dotyka kazdodenniho zivota, lasky, strachu, pratelstvi, mnoha druhu bolesti, vzajemneho pripoutani i odtrzeni, svedomi...

Ocenuji vzevzrubny vycet zdroju faktickych i inspiracnich, ktere ke vzniku knihy prispely.

06.08.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Humoristický román století.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Mimořádná dávka a humoru se sladkobolnym zavěrem. V kategorii "kniha na pláž nebo do vlaku" těžko najde konkurenci.

Nehraje si na nic víc a žánr naplňuje více než vrchovatě.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Předvídatelný děj, křečovitý humor. Po Ovem zklamání.

19.07.2018 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Opulentní román plný chuti morku, pachů a špíny Prahy druhé poloviny 19. století, napětí a sexu na prodej.

Perfektní rešerše dobových reálií a zaujetí Prahou.

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Další z brilantních Guenassiových děl.

Život Josefa K. ve svižném, občas až zběsilém tempu reje nočních lokálů předválečné Prahy a Paříže, stejně zběsilého studia a práce, vyčerpání v horkem se chvějícím africkém vzduchu i v mrazivě ochromeném poválečném Československu.

Krátký sen Ernesta G a kudla v zádech.

Nad vším Gardelův Volver. Fascinující tango 20. století.

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Lepsi nez Zed vzpominek. Voda ve vsech podobach. Krehke a intenzivni.

16.05.2018 5 z 5