LenkaK666 LenkaK666 komentáře u knih

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Knížku jsem dostala darem, protože máme doma také bígla. Je to takové hodně jednoduché čtení, fajn třeba na kapitolu před spaním, ale už teď vím, že na knížku brzy zapomenu – není ničím výjimečná, zvláštní a nebýt v hlavní roli bígl, asi bych ji ani nečetla.
Asi bych ji doporučila spíš dětem, které by ji možná ocenily více – vadily mně tam vymyšlená a rádobyvtipná slova a průpovídky jako „to vám štěknu“ (které se opakovalo do zblbnutí), to, že když psi mluví, je písmeno „r“ napsáno několikrát (asi jakože vrčení???) a spousta dalších pitominek. Co mi vadilo nejvíc je nestoudně okatá reklama na dámský časopis, zmiňovaný několikrát v textu – který, jak jsem si potom všimla na záhybu obálky, je něco jako sponzorem této knihy. Reklama je fajn, ale do knih, podle mě, a ještě takto okatě opravdu nepatří…
Ocenit ovšem musím skvělé ilustrace ♥

09.05.2018 2 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Tuto knihu jsem četla kvůli tomu, že ji napsal, stejně jako mého milovaného Zaklínače, pan Sapkowski. Moc mě ale bohužel nenadchla. Místy je podle mě až moc historická (se spoustou poznámek a odkazů), ale zase se tam dějí i nadpřirozené věci, tak z toho mám takové smíšené pocity. Mám ráda, když je to buď jedno či druhé, a ne historie pomíchaná s takovými věcmi. Dočítala jsem ji jen abych to dokončila a dozvěděla se, jak to dopadne, ale protože je to první část trilogie, tak to žádný pořádný závěr ani nemělo – asi se počítá se čtením druhé části (Boží bojovníci). Do té se mi už ale nechce. Možná mě knížka zklamala jen proto, že jsem měla kvůli Zaklínači velká očekávání a tato kniha je zcela z jiného soudku. Pokud bych k ní došla jinak, bez těchto očekávání, možná by se mi líbila a užila bych si ji víc.

04.05.2018 2 z 5

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

O této knížce jsem, jelikož bydlíme nedaleko Svojanova, slýchala od dětství, ale nikdy jsem ji nečetla. Teď mě k tomu poňoukla čtenářská výzva a musím říci, že rozhodně nelituji. Kniha se krásně čte, vše je vylíčeno moc pěkným jazykem (občas mi připomínal Poláčkovu knihu Bylo nás pět). Děj má spád (i když konec mě překvapil -???-) a moc se mi líbilo vylíčení prostředí, které je mi tak blízké - je pěkný pocit číst v knize názvy okolních vesnic a míst, které člověk dobře zná. Na hrad Svojanov občas chodíme a nyní, po přečtení této knížky, dostane má příští návštěva zase jiný rozměr :-)

04.05.2018 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Zajímavá kniha, pěkně se čte a člověku může dobře posloužit i v praxi - některé postupy jsem začala aplikovat po jejím přečtení a musím říci, že to nese své ovoce :-) Daří se mi snáze a více šetřit než před jejím přečtením. Dluhy naštěstí řešit nemusím :-) Myslím si, že spoustě lidem, kteří se ve světě financí moc neorientují, začínají se živit sami, třeba po škole, nebo to prostě neřeší a leckdy žijí "z ruku do huby" může dobře posloužit v tom, jak finance vnímat a jak s nimi nakládat tak, aby člověk nestrádal a zároveň si budoval nějakou finanční jistotu...

02.05.2018 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Zaklínače mám moc ráda a po kratších povídkách se těším z něčeho objemnějšího a kompaktnějšího. Celý zaklínačův svět se mi dost dostal pod kůži, a proto čtu celou sérii knih už podruhé (teď jsem zrovna u Krve Elfů) - a to se mi nestává, číst jednu knihu dvakrát :) Příběh je tak obsáhlý, že i když si hlavní dějovou linii pamatuji, tak mě neustále překvapují její odbočky a detaily, které jsem již zapomněla, a tak se ze Zaklínače těším už podruhé, a ne méně, než tou bylo poprvé :-)

02.05.2018 5 z 5

Denisa: z deníku čtrnáctileté dívky Denisa: z deníku čtrnáctileté dívky Barbora Černá

I s přihlédnutím k tomu, že knihu psala velmi mladá autorka, je to totální katastrofa. Knížku jsem četla pak už jen ze srandy, většinou nahlas pro pobavení ostatních nad její absurditou. Je to neskutečný paskvil. Nechápu, jak tohle mohl někdo skutečně vydat...

02.05.2018 odpad!

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Přelouskat první půlku knihy byla dost otrava - divím se, že mě to neodradilo, ale potom to začalo lítat :-D Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a konec jsem dočítala někdy kolem druhé ranní a i přes to, že jsem šla druhý den do práce - musela jsem to dorazit. Konec mi vynahradil počáteční nudnou část a tak můžu říct, že se mi kniha líbila a bavila mě :)

30.04.2018 4 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Na zaklínače jsem přišla ve svých 23 letech přes první díl hry, která mě hrozně bavila. Když jsem zjistila, že je to podle knižní předlohy, hned jsem si koupila první knihu a pak už to šlo rychle :-D Teď, o pár let později čtu celou sérii znovu a jsem pořád stejně nadšená. Hlavní příběh si pamatuji dobře, ale spoustu pasáží jsem už úplně zapomněla, tak jsem z četby nadšená úplně stejně, jako poprvé. Zkrátka můj milovaný Zaklínač ❤

27.04.2018 5 z 5