lenkaBajza lenkaBajza komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Na knihy od Kinga jsem se chystala pěkně dlouho, proto jsem při výběru sáhla po Misery - dle popisu nejzdařilejší a nejslavnější dílo.
King je znám jak "mistr hororu", proto jsem čekala knihu, u které se budu v noci pěkně bát. Bohužel, to se u této knihy nestalo a zklamalo mě to.
Nedá se říct, že by byla kniha zle napsaná, hlavní dvě postavy byly pečlivě propracované a popsané, námět také super. Bohužel jsem však čekala něco mnohem jiného, chybělo tam nějaké pořádné napětí, šok atd., kapitoly z Paulovy psané knihy Misery mne nebavily...
Na první pokus tedy King nezaujal, i když mu dávám ještě šanci:-)

15.08.2017 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Příběhy očima prince Maxona a zejména Marlee (Miláček) mne prostě a jednoduše dostaly. Bez kapitoly výročí by to jistě nebylo ono. Nádherné byly také ilustrace, škoda, že jich v knize nebylo více.
Celé knize tleskám, nečekala jsem, že to bude tak dobré jako série Selekce.
I když ubírám jednu hvězdičku za kapitoly, které se mi nelíbily/trochu nudily (hlavně ta z pohledu Aspena), mohu ji všem doporučit:-)

06.08.2017 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Nic velkého jsem od knihy sice nečekala, ale že to bude taková kravina, to také ne. Děj byl dlouhý, nudný, stále jsem měla zmatek v postavách (kniha mě prostě nebavila, nesoustředila jsem se tolik na děj), také si myslím, že některé postavy byly naprosto zbytečné. Nevylepšil to ani konec, kde i u průměrnějších detektivek dostane děj trochu spádu a napětí. Prostě ne!

02.08.2017 1 z 5

První První Kiera Cass

Nejlepší část ze série (z prvních tří knih).
Líbí se mi, že je tam více zápletek než v prvních dvou dílech - nová přátelství, řešení "politické" situace, vše je to propracovanější a živější.
Konec mě sice hodně překvapil, představovala sem si jej jinak a bylo mi to líto (smrt několika postav), ale to jedině vypovídá o tom, jak je tento díl plný nečekaných zvratů.
Série a zejména tato kniha mne bavila a ráda ji doporučím jako výbornou oddechovou četbu:-)

26.06.2017 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Knihu jsem chtěla zařadit do takového průměru se třemi hvězdičkami. Myšlenka výborná, její zpracování dobré. Bohužel trochu víc zbytečné "omáčky" okolo.
Poslední dvě kapitoly ale celkový dojem zkazily, škoda...

19.06.2017 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fanfikce o Simonu Snowowi jsem přeskakovala - nebavily mě.
Druhá polovina knihy byla obsahově zajímavější než ta první, jenže závěr bohužel vůbec nijaký, žádné rozuzlení děje (ne že by tedy byla nějaká extra zápletka).
Pohodové a nenáročné čtení, fanfikce se dají přežít (přeskočit), ale to, že kniha nemá pořádný konec, sráží celkový dojem hodně dolů.

03.04.2017 2 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Velmi zajímavý a poutavý příběh. Auto/Biografie často vyhledávám. Nicméně tato kniha mě trochu zklamala. Námět je super, také líbí se mi střídání děje očima Grety a Einara. Dělalo mi ale problém se do knihy vůbec začíst, obsahuje totiž mnoho nadbytečných informací, které nejsou potřeba.
Proto dávám 3 hvězdy, super námět, vyhovující styl psaní, ale mnoho zbytečných informací pro mě působí rušivě. I tak ale knihu doporučuji:)

28.06.2016 3 z 5