lejera lejera komentáře u knih

Vánoční anděl Vánoční anděl Petra Nachtmanová

Z počátku jsem se nemohla začíst a měla jsem i problémy s typicky českým prostředím. Nakonec se z knihy vyloupl příjemný, oddychový a láskyplný, byť předvídatelný příběh. Děj se odehrává o vánocích, avšak vánoční atmosféru jsem z něj příliš necítila.

20.01.2024 3 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Jana Javorská

Krátké příběhy s vánoční tematikou. Příběhy příliš veselé nebyly, spíše takové ze života, vánoční náladu nenaladily.

02.01.2024 3 z 5

Poslední uzel: Jedno téma, osmnáct různých pohledů Poslední uzel: Jedno téma, osmnáct různých pohledů * antologie

Zajímavá sonda mezi spisovatele, protože každý autor k tématu přistupuje trochu jinak, originálně. V knize byly povídky lepší a povídky horší, respektive takové, které mě nezaujaly. Ale bylo to zajímavé a oddychové počtení.

12.12.2023 3 z 5

Za duhovým mostem Za duhovým mostem Marie Jakoubková

Krásný, dojemný příběh, nejen pro děti. Takové pohlazení po bolavé duši. Začátek jsem probrečela a konec vlastně také.

19.08.2023 5 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Kniha je psána zvláštním stylem, jazyk jednoduchý, věty taktéž. Byla to taková jemná jednohubka k zamyšlení.

24.07.2023 4 z 5

Hřbitov Hřbitov Ed Warren

Na základě filmů jsem začala pátrat po informacích o této dvojici "démonologů". Objevila jsem tuhle knihu, kterou jsem prostě musela mít. Kniha je průměrná, nic strašidelného, nic uvěřitelného, takové pohádky pro děti. Příběhy měly spoustu děr, nechápu, že údajné fotky, na kterých se jim povedlo zachytit duchy vůbec v knize nezveřejnili, místo těchto "duchařských" fotek jsou jen obyčejné fotky hřbitovů s komentářem: "tam, mezi těmi stromy se mi zjevil duch". Ale byla to odpočinková kniha, četla se dobře a rychle. Vypíchla bych poslední povídku o tyranovi a povídku o paní, která měla manžela na vojenské misi. Za mě slušné ***

26.06.2023 3 z 5

Provazochodci Provazochodci Josef König

Počátek vypadal slibně, avšak brzy mě nadšení přešlo. Neříkám, že kniha je špatná, ale čekala jsem, že se u knihy opravdu zasměju. Četlo se to rychle, dobře, je to oddychovka. Podle anotace jsem očekávala, že hlavnímu hrdinovi nebude nic vycházet, bude se mu lepit smůla na paty, ale on se vždycky z každé situace dokázal vyvléknout, trochu absurdita.

30.05.2023 3 z 5

Příběhy sráče Příběhy sráče Jaroslav Irovský

Přiznávám, že při prvních stránkách jsem se lehce zalekla, je to úplně jiný styl psaní, než na jaký jsem zvyklá.
Nejvíc musím vyzdvihnout poslední dvě povídky, při nichž jsem se cestou autobusem do práce a z práce dost zasmála, až jsem málem zapomněla vystoupit :-)
Nevím, zda to bylo mým aktuálním emočním rozpoložením, ale každá povídka na mě působila trochu jinak. Povídky z první poloviny na mě působily více depresivním dojmem a musela jsem knihu občas odložit a nechat povídku "doznít". Nadsázku jsem tam moc nenacházela (ale asi jsem ji nehledala). Druhá polovina na mě působila podstatně veseleji, autor nešetřil ironií a život líčil s úžasným nadhledem.
S myšlenkou ohledně "happy endů" nemůžu jinak, než souhlasit. Je příjemné si občas přečíst něco ze života, bez příkras.
Povídky obsahují příběhy smutné, ale většinou se značným nadhledem a humorem.
Jsem ráda, že se mi taková kniha dostala do rukou.

12.04.2023 5 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Kniha mě nijak neoslovila, nenadchla. Vlastně vůbec nevím, co si o takovém příběhu myslet. Kostra příběhu jako taková má celkem potenciál, ale příběh byl nezvládnutý.

18.05.2024 2 z 5

Dějiny světa v 50 psech Dějiny světa v 50 psech Mackenzi Lee

Moc pěkná kniha, poslouchala jsem její audio verzi. Kniha je odpočinková, řazena do krátkých kapitol, nic náročného. Pro milovníky psů doporučuji, je to i taková rychlá, zábavná sonda do historie s okořeněním o psí hrdiny.
Audioknihu jsem dostala jako dárek od kamarádky, prostě ví, co pro mě vybrat :-)

17.05.2024 4 z 5

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Kniha měla svěží příběh, nový, neotřelý, ze zajímavého prostředí. Na druhou stranu měl příběh nedostatečnou zápletku, konec byl úplně o ničem a vůbec jsem to nepobrala, že to bylo jako vše?
Dojem z knihy kazily hojné a zbytečné překlepy.

02.05.2024 3 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nijak zvlášť mě to neoslovilo, ale přesto kniha nebyla špatná. Příběh mi přišel mluvou a starostmi poměrně autentický dospívajícím.

28.03.2024 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Tak druhý díl série se mi kupodivu líbil ještě víc než ten první. Mile mě potěšilo, že jsem se znovu setkala se čtveřicí studentů z první knihy, byť nebyly hlavními postavami. Děj byl svižný, napínavý, knihu jsem hltala. Obvykle druhé díly nehodnotím moc kladně, ale tady se to opravdu povedlo. Určitě mě budou zajímat další autorčiny knihy.

20.03.2024 4 z 5

Krkonošské pohádky Krkonošské pohádky Jaromír Jech

Kniha obsahuje pohádky poměrně povedené, některé byly trošku horší. Jazyk je bohatý a příběhy jsou lidové, zasazené do Krkonoš do dávných časů. Ne v každé pohádce Krakonoš vystupoval jako ten bezchybný a laskavý.

22.02.2024 4 z 5

Na vlnách introverze Na vlnách introverze Vanila Vlnková

Po knize jsem sáhla kvůli zajímavému tématu, ale jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistila, že autorka si plete pojmy. Introverze se nerovná deprese, úzkost, strach ze samoty. Očekávala jsem, že autorka v básních bude opěvovat samotu, přírodu... ne se utápět v sebelítosti. Introvert má samotu a klid rád, takže název knihy a její obsah si naprosto protiřečí. Dvě hvězdy dávám za celkem hezké básně, byť jsou mimo téma.

05.02.2024 2 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Kniha byla osvěžující, oddychová, četla se velmi dobře. Musím uznat, že mi příběh přišel celkem vtipný, neotřelý. Jen jsem pejskařka, takže u scén mezi Macem a Diogeem jsem docela trpěla :-D za mě super nápad, i když od začátku bylo jasné, kdo s kým skončí, ale ta cesta k tomu happy endu stála za to.

03.02.2024 4 z 5

Tajenky pocitů aneb Příběhy ze života neurotiků Tajenky pocitů aneb Příběhy ze života neurotiků Helena Beránková

Docela zajímavá sonda. Po knize jsem sáhla ze zájmu o psychologii. V předmluvě je uvedeno, že se dost možná čtenář v některém příběhu najde, to pro mě byla tak trochu výzva, a říkala jsem si, že se v žádném z příběhů nenajdu, no, opak byl pravdou :-D

22.01.2024 4 z 5

Šťastné a veselé... Šťastné a veselé... * antologie

Po knize jsem sáhla, protože miluji vánoce a vánoční příběhy. To jsem ale netušila, že povídky jsou převážně depresivně laděné, ale i to je život (možná by se spíš hodilo: a to je reálný život). Neřekla bych to, ale našlo se i několik lepších povídek, především ta poslední mě dostala. Ke knize se už jistě vracet nebudu, ale přečtení nelituji.

11.12.2023 3 z 5

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Strašidelný příběh pro děti, celkem příjemné čtení. Jsem zvědavá na další knihy ze série. Děj byl vlastně od začátku předvídatelný, ale to malým čtenářům jistě vadit nebude.

26.11.2023 3 z 5

Myšlenkový vlak: aneb Manuál s nadsázkou: „Jak skoncovat s neláskou“ Myšlenkový vlak: aneb Manuál s nadsázkou: „Jak skoncovat s neláskou“ Jaroslav Jarý

Krásné pohlazení po duši. Knihu doporučuji naprosto každému, i těm, kteří, stejně jako já, neholdují poezii. Verše nejsou náročné, naopak jsou srozumitelné a myslím, že se v nich každý najde. Vychází přímo z nitra autora, ale i čtenář se s nimi ztotožní a věřím, že tyto verše dokážou pomoci. Knihu doprovází moc hezké ilustrace od dcery autora.

29.10.2023 5 z 5