Leena.K Leena.K komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná čistá láska kontra deziluze ze současného světa a války.

21.08.2018 5 z 5

Země je hříšná píseň Země je hříšná píseň Timo K. Mukka

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Žádná kliše o životě v Laponsku a způsobu života.Pochvalu si zaslouží i překlad J.P. Velkoborského.
Podle knihy rovněž byl natočen stejnojmenný film.

26.06.2015 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Kniha se četla dobře, i když jsem se s ní jen těžko ztotožnila ( a to sem studovala ve stejné době). Večírky, nepovedené vztahy, zkoušky, Erasmus, psychické problémy. Klišé, která by fungovala, kdyby hlavní hrdinové nebyli jen dva obyčejní narcisti.

06.03.2021 3 z 5

Malý mnich a jeho začátky - Sedmý dar Malý mnich a jeho začátky - Sedmý dar Harry E. Farra

Hodně inspirativní kniha, kterou si určitě přečtu ještě jednou, ne-li vícekrát.
"Dávej si pozor na každý krok. Každý krok je součástní stezky, každá stezka vede na nějakou cestu a každá cesta se stává osudem."

03.01.2019 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Kniha u mne předčila film. Ve filmu bylo několik otázek, na kterých jsem nedostala odpověď. Ty mi dala až kniha. Rovněž závěr knihy byl "lepší" než filmový.

08.06.2015 5 z 5

Komu patří budoucnost? Komu patří budoucnost? Jaron Lanier

Zajímavý pohled do útrob Silicon Valley, zvlášť pro laiky a běžné uživatele. Od vydaní knihy se některé popisovaní věci změnily, či staly realitou, i tak kniha působí aktuálně a stojí za pozornost.
(Pro mě jako běžného usera byly některé části knihy celkem náročné na čtení, ale celkově jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí.)

06.01.2021 4 z 5

Nový život Nový život Orhan Pamuk

Kniha, která místy je hodně náročná na čtení a někdy zas člověka zcela pohltí. Spousta drobností a odkazů na jiné knihy, které tvoří spletitý labyrint, jenž se postupně rozplétá. Asi půlku knihy jsem měla velkou chuť přečíst si "onu" knihu.

31.07.2019 4 z 5

Pokojík Pokojík Marie Stryjová

Hrdinka hledající práci a bydlení; odehrávající se v padesátých letech 20. století; existenciální literatura.I když oficiálně nezaměstnanost nebyla, kniha ukazuje opak a i to, jak bylo těžké získat vysněné místo.Mohlo to být lépe propracované.

20.02.2015 4 z 5

Čeho se nemohu zříci Čeho se nemohu zříci Orhan Veli

Jemná, čistá poezie. Básně Slyším Istanbul a Zadarmo jsou nyní jedny z mých oblíbených vůbec.

Přivírám oči, slyším Istanbul.
Nejdříve lehce zavane vítr,
jen pomalu se rozkývají
listy na stromech
a zdaleka, odněkud zdaleka
zvonky prodavačů vody zvoní.
Přivírám oči, slyším Istanbul.

12.05.2020 5 z 5

Testament: Miliony milionů Testament: Miliony milionů Carl Sagan

Nadčasová knížka!

26.03.2020 5 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Vtipná a milá oddychovka.

20.02.2015 4 z 5