LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Zahradničení po celý rok Zahradničení po celý rok Erika Börner

Kniha se mi moc líbila - má příjemný formát, informace jsou tam jasné, srozumitelné. Se zahradničením teprve začínám a kniha mi byla skvělým pomocníkem, rozhodně jí doporučuji začínajícím zahrádkářům pořídit si do knihovničky.
Ačkoliv je kniha od zahraniční autorky, text byl velmi čtivý - z textu bylo jasně cítit autorčino zaujetí pro věc, takže vás četba namotivuje "pracovat" se svou zahrádkou víc a víc.
Kdyby byla kniha ještě více obsáhlá, vůbec bych se nezlobila :-D Ale pro začátečníka skutečně ideální.

06.06.2020 4 z 5

Připraveno do 30 minut Připraveno do 30 minut Lucie Kubrová

Věrní čtenáři časopisu Apetit budou spokojeni. A myslím, že právě pro ně byla kniha hlavně vytvořena.
Kniha má krásnou grafiku, nádherné fotky... Jsou to takové ty sexy recepty, které vypadají krásně, u některých nedokážete (velká část obyvatelstva) ani pořádně vyslovit název a ingredience budete na malém městě shánět horko těžko.

29.05.2020 3 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

Čtení knihy byla skutečně jízda, děj rychle odsýpal. Líbil se mi námět, i postavy byly fajn ale jak už tu bylo napsáno níže... Hlavně ke konci byl děj místy značné těžko uvěřitelný... Nicméně mám z knihy pocit, že by se z ní mohlo vytvořit povedené filmové zpracování...
Doporučuji fanouškům Hanger Games/Divergence

14.05.2020 3 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Kniha má zajímavý námět, ale zcela poprvé se mi u knihy z Osvětimi stalo, že jsem s hlavní hrdinkou vůbec "nesoucitila". Naopak mi byla Eliza prakticky od první do poslední stránky protivná.
Děj knihy se odehrává ve dvou rovinách: Anna (Němka, matka esesáka) hledá svědkyni která by mohla jejímu synovi pomoct u soudu. Najde ji a čte si její zápisky z dob před válkou a během války. Takže se v kapitolách střídá součastnost a vyprávění minulosti.
Kniha je čtivá a to i přes to, že prvních 100-120 stran je zbytečně natahovaných (o nepodstatném).

12.05.2020 3 z 5

Moderní krasopsaní Moderní krasopsaní Markéta Svobodová

Kniha je velice pěkně graficky zpracována - už jen její prolistování je lahodou pro oči. Nicméně uspořádání jednotlivých kapitol (hlavně těch počátečních) mi přišlo takové chaotické... Příklad: v první kapitole vás autorka seznámí s jednotlivými disciplínami krasopsaní, pak se hned naučíte držet Brush Pen, základní tahy, napsat písmena a slova ale až v další kapitole vám autorka řekne čím vlastně máte psát... V této kapitole mi také chyběly informace o nějakých dobrých českých e-shopech či zajímavých prodejnách v ČR.
Pokud vlastníte iPad (a k němu stylus), určitě si pořídíte i appku Procreate, které je zde věnována moc pěkná kapitola, stejně jako výrobkům, které si můžete pomocí krasopsaní vyrobit (ozdobit je).
Velice užitečná je písanka na konci knihy, kde jsou znázorněné i jednotlivé tahy písmen a číslic.
Myslím si, že kniha není primárně určena pro úplné začátečníky ale spíš pro mírně pokročilé.

09.05.2020 3 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Druhý díl se mi četl rychleji než ten první, ale musím říct, že jsem ráda, že další díl už autorka nenapíše. Ta sága byla dobře "rozjetá" ale příběh ve druhém díle dostal takový... zvláštní rozměr, měla jsem pocit, že autorka v půlce knihy dostala od nakladatele pokyn, že další díl nebude a musí to nějak ukončit. Což samozřejmě mělo za následek to, že nejhorší byl konec, kdy si říkáte: to jsem vážně musela přečíst více jak 400 stran aby to skončilo takhle??

05.04.2020 3 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Pecka. Stejně jako první díl: čtivé, děsivé a nemůžete se od toho odtrhnout. Líbil se mi konec, takový šalamounský :-)

05.03.2020 5 z 5

Zbavte se nepořádku jednou provždy - stačí 10 minut denně Zbavte se nepořádku jednou provždy - stačí 10 minut denně Sheila Chandra

Kniha je zbytečná ztráta času. Nesympatická mi byla už podle obalu (měkká vazba a uniformovaný styl příruček ala Grada).
Autorka vás zpočátku přesvědčuje o tom, že jedině její kniha vám změní život. Poté následuje neustále omýlání toho, že pokud nebudete mít doma zbytečně věci, bude se vám lépe uklízet...
Pokud si chcete přečíst nějakou (minimálně inspirativní) knihu o domově&úklidu doporučuji titul: Zbavte se nepořádku s feng šuej od K. Kingston nebo od českých autorek: Zamilujte si svůj domov

03.03.2020 1 z 5

Zamilujte si svůj domov Zamilujte si svůj domov Michaela Kramolišová

Tuto knihu doporučuji všem "uhoněným matkám" na mateřské dovolené. Kniha je psána srozumitelně, potěší fotky českého domova. I když je to všechno kombinace motivační knihy, minimalismu a hygge - tak je to všechno psáno pro českou mentalitu. A to je přesně to, co z té knihy dělá báječnou.
Byť autorky píší, že kniha není určena jen pro maminky s dětmi, nesouhlasím s nimi. Děti nemám, knih zabývající se hygge, úklidem či minimalismem jsem přečetla spousty, takže jsem v jejich knize neobjevila nic co bych už neznala (a ten zbytek se týkal domova s dětmi a péče o ně), nicméně vím zcela jistě, že až se matkou stanu, bude doba kdy po této knize opět sáhnu.
Za mě je to určitě dobrá kniha, ale pro specifický okruh čtenářek. Pokud máte pocit, že vám doma všechno padá na hlavu, určitě si tuto knihu alespoň vypůjčte v knihovně. Minimálně vás namotivuje k tomu se současným stavem něco udělat.

20.02.2020 4 z 5

Christian Dior Christian Dior François-Olivier Rousseau

Román o světoznámém módním návrháři. Na můj vkus je text psán poměrně strohým stylem, navíc mi vadily občasné vsuvky do děje od samotného autora...
Nicméně počítejte s tím, že to není biografie Diora - je to román, který pracuje s fantazií autora a nebojí se ani fikce :-) ale musím uznat, že to je poměrně vydařené dílko - vyloženě nesmyslů (nepravd) tam moc není...

03.02.2020 3 z 5

Dior - Biografie slavného návrháře Dior - Biografie slavného návrháře Isabelle Rabineau

Tato kniha mne vůbec nebavila - je psaná zmateným a jakoby povrchním/namyšleným stylem. Je to takové chaotické... Nečte se to vůbec dobře

03.02.2020 1 z 5

Harry Potter – Sbírka hůlek Harry Potter – Sbírka hůlek Monique Peterson

Je to pěkný sběratelský kousek, nicméně jednu * musím ubrat za nesmyslně velkou cenu (599 Kč) a nepraktický formát - byť se úzký obdélník nabízí, není to nejpraktičtější - za prvé se to nevejde do knihovny :-D a za druhé při četbě má tendence vazba "vypadávat"/"lámat se".
Je škoda, že u většiny hůlek chybí podrobnější popis, rozhodně by to bylo zajímavější než opakování faktů o kouzelníkovi kterému patřila.
Velice pěkné jsou úvodní kapitoly (kdo a jak hůlky vyrábí) i když i ty by se dali ještě rozšířit :-)

28.11.2019 4 z 5

13 věcí, které psychicky silné ženy nedělají 13 věcí, které psychicky silné ženy nedělají Amy Morin

Nečekejte od knihy nějaká silná moudra respektive návod jak být ze dne na den psychicky silná. V textu je strašně moc odstavců které se věnují (zbytečně) různým průzkumům (samozřejmě v USA) , což jsou prakticky nezajímavé informace. Myslím, že by kniha mohla mít o polovinu stran méně a rozhodně by jí to prospělo, jelikož inspirativní čtení tam rozhodně je, ale je (zbytečně) schované za spoustou nudného (možná i opakující se ho) textu, díky kterému možná občas přestanete mít chuť číst dál... Zcela upřímně: když si přečtete názvy všech třinácti kapitol a citáty k nim, tak máte zcela jasnou představu co a proč...

13.11.2019 3 z 5

Tenisový génius Roger Federer a jeho příběh Tenisový génius Roger Federer a jeho příběh René Stauffer

Kniha je velice pečlivě badatelsky připravená. O tom není pochyb. Nicméně těch faktů je tam tolik, že vás to místy až nebaví číst. Občas mi to přišlo jako že čtu encyklopedii nebo učebnici - a ne poutavý životopis jednoho z nejlepších sportovců dnešní doby.
Jsem zvědavá na novinkovou knížku o Federerovi od Iaina Spragga.

17.10.2019 4 z 5

Rafa Rafa Rafael Nadal

Ačkoliv nejsem velká fanynka mužského tenisu, (autorizovaný) životopis giganta jako je Rafa jsem si ráda přečetla.
Valná většina knihy je psána Ich formou a popisuje zážitky a pocity Rafy během důležitých utkání v sezonách 2007-2010. Což je sice zajímavé ale v roce 2019 už Vám to přijde jako dosti vzdálená historie, což si během četby připomenete několikrát... Bohužel český čtenář se musí spokojit s tímto, jelikož prakticky nic jiného o Rafovi u nás nesežene :-)

06.10.2019 3 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Běžný román pro ženy, který si s chutí přečtete na dovolené na pláži nebo při dlouhých zimních večerech. Místy jsem se srdečně zasmála, některé hlášky byly skutečně neopakovatelné. Nicméně mi už hlavní hrdinka občas lezla na nervy, byť si myslím, že spousta žen se s ní ztotožní - říkala NE a automaticky počítala s tím, že muž to pochopí a bude to brát jako ANO.
Nicméně i přesto - skvělá oddychovka :-)

24.07.2019 3 z 5

Polibek upíra Polibek upíra Susan Goggins

Pokud nemáte žádné čtení na pláž nebo na delší cestu, tak proč ne. Neurazí, nenadchne. Nečetla jsem předchozí díl (a myslím, že nebudu číst ani další díl) a nemyslím si, že by mi to při četbě nějak vadilo.
Kniha je fajn, ale zcela upřímně: žádná z hlavních postav mi k srdci nepřirostla ani prostředí kde se děj odehrával, tudíž je mi fuk jak to celé bude pokračovat dál.
Při četbě mi docela vadilo neustále přeskakování děje z Williama na Jacka... Chápu, že to autorka chtěla dělat napínavé, ale někdy to bylo zbytečné.

21.07.2019 3 z 5

Česká lvice Petra Kvitová Česká lvice Petra Kvitová Petr Čermák

Docela by mne zajímalo kolik času autorovi této knihy trvalo jí napsat. Tipovala bych to na max. 14 dní a podle toho to bohužel tak i vypadá.
Kniha má všeho-všudy 110 stran (168 stran jak se píše výše ani omylem - poslední strana má číslo 111), text je napsán velkým písmem - to proto, že jinak by byla kniha poloviční.
Styl psaní autora "alá školní slohovka" není rozhodně důvod proč si zrovna tuto knihu budete chtít koupit :-(
Je to škoda, PK si rozhodně zaslouží kvalitnější zpracování knihy o svém životě.

20.07.2019 odpad!

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Závěrečný díl se čte velmi rychle, je čtivý. Nicméně mi připadalo, že Wiliam jaksi vyměkl a byl až přehnaně romantickým hrdinou - chyběla mu již ona záhadnost a tajemnost.
Nicméně celá série si myslím, že je velmi povedená - je to spíš fantasy série pro ženy s lehkým nádechem erotična. Sympatické je na ní to, že hlavní hrdinka není typická "krásná, dokonalá žena".

11.06.2019 4 z 5

Baťovský prodavač Baťovský prodavač Silvie Lečíková

Z knihy mám rozporuplné pocity. Nelíbil se mi už formát knihy (obdelník).
V obchodě se pohybuji přes 15 let. K velkému údivu musím konstatovat, že to co Baťa ve svých prodejnách provozoval ve 30. letech se v podstatě dodnes nezměnilo. Jen se to všechno zjednodušilo. Co se týče tlaků na své zaměstnance - to si myslím, že také zůstalo, jen nejsou v dnešní době tak dobře placeni či jinak motivování, jako tomu bývalo u Bati dříve - jaksi se z toho dnes vytratila ona myšlenka "dobrý zaměstnanec je spokojený zaměstnanec".
Nicméně zcela souhlasím s komentářem níže, že by si knihu měl přečíst každý prodejce či provozovatel služby.... Ta kniha své poselství určitě má, jen si ho musíme "přeložit do dnešní doby".

09.06.2019 3 z 5