Lady Greystoke Lady Greystoke komentáře u knih

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Bohužel tato kniha a potažmo i Meyrink pro mě byly velkým zklamáním. Těšila jsem se na mystický příběh o Golemovi ale místo toho se na mě valily nesrozumitelné výplody chorého mozku, který v jednom kuse neví, co dělá a kde je. A Golem? Ano, párkrát tam to jméno také padlo ale to je asi tak vše. Snad toto dílo má své kvality (soudě podle zdejších hodnocení), ale já je neobjevila. Laskavý čtenář promine, ale mě se to nelíbilo. Za mě zbytečná ztráta času i peněz.

13.07.2017 2 z 5

Cosmopolis Cosmopolis Don DeLillo

Věřím, že autor měl nějakou myšlenku, ale zda se ji podařilo správně zachytit překladateli je otázka, kterou si občas u cizojazyčných děl kladu a na kterou nikdy nenajdu odpověď. Tato kniha pro mě byla proudem slov která nedávala smysl. Chaotické, neuhlazené, kostrbaté, občas někde byla věta která tam vůbec nepatřila. K pochopení smyslu, nebo lépe řečeno stylu, kterým je kniha psaná, je zřejmě zapotřebí nějakých zvláštních schopností, kterými já nedisponuji. Na celé knize se mi líbila akorát obálka (ta filmová) a jedna zajímavá věta: "Veškeré pochybnosti povstávají z minulé zkušenosti".

10.02.2016 2 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Krásná pohádka pro dospělé z velmi dávných časů. Wulfgara bych docela ráda potkala (nemyslím tím hned být na místě Aislin, ale prostě ho jen vidět a být v jeho přítomnosti) :-)

19.11.2015 4 z 5

Mucha Mucha Renate Ulmer

Trošku mě mrzelo, že kniha téměř úplně ignoruje Slovanskou epopej a ostatní nesecesní práce. Proto jen 4 *

22.02.2011 4 z 5

Špunt Špunt Arkadij Strugackij

Moje nejoblíbenější sci-fi knížka. V devadesátých letech byl podle ní natočen dle mého názoru ohromně zdařilý film s názvem "Nesmluvená setkání". Bohužel ho dávali v televizi jen jednou, alespoň co já vím, a pak se po něm slehla zem. Škoda.

16.02.2011 5 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Myslím, že moje první setkání s islandskou literaturou - a snad dobrý. Vlastní jména byla fakt brutál, ještě že jsem to nemusela číst nahlas, asi bych si zlomila jazyk.

23.04.2024 4 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Přesně ta pravá kniha pro echt sci-fi nerdy. Myslím, že by se velmi líbila Erichu von Dänikenovi a všem z Vetřelců dávnověku, zejména ty pasáže o Delťanech.

14.03.2024

Kristián a kocour Teo Kristián a kocour Teo Ivana Peroutková

Atmosféra příběhu na mě působila docela depresivně, a to nemám ráda. Kocour musel být opravdu kouzelný, protože normální kocour by tohle dobrodružství asi nedal.

29.11.2023 3 z 5

Základní kniha o čakrách Základní kniha o čakrách Shalila Sharamon

Skvělá čakrová jízda. Neuvěřitelné, že to bylo napsáno už roku 1988. A trochu politováníhodné, že já se k tomu dostala až teď. Stále je co se učit. A všechno má svůj čas.

18.03.2023 5 z 5

Fantómová Ada a myší duch Fantómová Ada a myší duch Chris Riddell

Ježiš to bylo hezký! A vtipný! A ty povedené obrázky! A to všechno jeden člověk ... A navrch skvělý překlad.

19.12.2022 5 z 5

Jak Lucka vysvobodila prince Pašajdu Jak Lucka vysvobodila prince Pašajdu Jiří Kafka

Asi už jsem na pohádky stará. Mělo to divnou atmosféru.

04.09.2022 3 z 5

Jedlá soda Jedlá soda Mark Sircus

Skvělé bylo se toto o sodě dozvědět. Kniha se mi ale zdála trochu zmatená. Je vidět, že to psal doktor. Zapomněl asi, že to budou číst i nedoktoři. Pěkně tam všechno popsal, akorát mi mnohdy nebylo jasné, jestli to, co popisuje je dobré nebo špatné. Potřebovala bych více laické vysvětlení. Asi jako když máte manuál k mobilu ale není v něm napsáno, jak ho zapnout.

15.12.2020 4 z 5

Záhady neznáma Záhady neznáma David Jefferis

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Už mi doma leží mnoho let, myslím, že jsem ji četla i před těmi mnoho lety, a tehdy mě docela uchvátila. V současné době už jsou poznatky na daná témata evidentně jinde a informace v knize uvedené se mi zdály spíše úsměvné než že by mi přinesly něco nového.

15.12.2020 3 z 5

Průvodce po mystických místech světa Průvodce po mystických místech světa Sarah Bartlett

Na tuto knížku jsem se velmi těšila, ale docela mě zklamala. Je to psané takovým pitomým způsobem ... slátanina útržkovitých informací, které autorka někde vyčetla a chaoticky poskládala dohromady, někdy mi unikal smysl a pochybuji, že aspoň na jednom z těch míst byla. Pokud měl někdo tendence věřit v nějaké nadpřirozeno, po přečtení téhle knihy už je mít nebude. Kniha měla mít nejspíš opačný efekt, ale, alespoň u mě, se to dost minulo účinkem. Talentem zaujmout paní zrovna neoplývá... Možná by kniha snesla lepší korekturu. Nejvíce mě zaujala kapitola o UFO, ale zbytek téměř o ničem.

24.05.2020 3 z 5

Polibek pavoučí ženy Polibek pavoučí ženy Manuel Puig

Nejdříve to vypadalo jako pěkná úchylárna, tak v polovině člověk došel šokujícího odhalení (i když ti bystřejší to zřejmě tušili už dávno) a v závěru to dostalo celkem rychlý a nečekaný spád. Můj oblíbený žánr to není, přesto ve mě kniha zanechala hluboký dojem.

17.08.2019 4 z 5

Znamení Vodnáře Znamení Vodnáře Östen Sjöstrand

Ne, NE, milovník poezie ze mě asi nikdy nebude .. a čtení této knihy opravdu bolelo .. tomu skutečně někdo rozumí? Mně ten shluk slov vůbec nedával smysl (až na pár světlých chvilek, kdy mě zřejmě osvítil duch poezie). Teprve v doslovu jsem se dočetla, o čem že to bylo. A neměly by být v básni rýmy? Žádný jsem tam nenašla. Asi poezie pro náročné. V doslovu se taky píše, že by si to člověk měl přečíst víckrát aby to pochopil - tak k tomu mě nikdo nedonutí. Možná je na vině příšerná překladatelská interpretace a v originálu to zní líp? Chci tomu věřit a dávám zlatou střední cestu .. abych neurazila.

10.03.2019 3 z 5

Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Člověk si vůbec neuvědomí, co všechno musí herci a tvůrci vykonat a podstoupit, aby vznikl takový film. Nicméně úsilí se vyplatilo a film je krásný.
P.S. Také jsem pořídila v Levných knihách za cca 39,- Kč :-)

02.01.2019 5 z 5

Neznámá moře Neznámá moře Ronald Watkins

Jedním slovem: FASCINUJÍCÍ

12.06.2018 5 z 5

Lemprièrův slovník Lemprièrův slovník Lawrence Norfolk

Tak mě to tedy až tak neuchvátilo. Čekala jsem trochu něco jiného (soudě dle popisu zde) a trochu něco lepšího (soudě dle hodnocení zde) Nějak jsem nepochopila, jakou roli v tom všem vlastně ten Lempier hrál. Připadalo mi to složitě vykonstruované a kostrbaté a v místech, kde měl děj do sebe zapadat, až naivně nelogické. A hlavně strašně dlouhé. A neodpustím si připomínku k překladu - my Češi snad měříme v metrech a centimetrech - v těch yardech a stopách jsem se teda dost ztrácela.

18.03.2016 3 z 5

Tarzan a zlatý lev Tarzan a zlatý lev Edgar Rice Burroughs

K této sérii knížek o Tarzanovi bych chtěla dodat, že můj obdiv má nejen autor, ale i překladatel Václav Procházka. Četla jsem i sešitové vydání Tarzana, které měl na starosti jiný překladatel, a vůbec se to nedá srovnat.

16.02.2011 4 z 5