Ladinek Ladinek komentáře u knih

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Přiznám, že pojem severská detektivka ve mně nevzbuzuje představu třeskuté zábavy. Nicméně zmasírován reklamou a příznivými recenzemi jsem podlehl přirozené zvědavosti a s jistým natěšením jsem se pustil do téhle knihy. Ovšem slovy klasika : "Motiv očekávání byl vystřídán motivem zklamání". Tedy ne že by to bylo špatné. Je to prostě normální, slušně provedená detektivka. A také mi trochu uniká v čem měla spočívat ta nekonvenčnost hlavního hrdiny. Dá se to číst, ale pravděpodobně se k této knize nebudu mít potřebu vrátit.

01.05.2013 3 z 5

Královský gambit Královský gambit John Maddox Roberts

Nevím, jak to popsat. Jediné co mne napadá je : Kam se hrabe Lindsey Davisová. Metellus je podle mně mnohem zábavnější než Falco.

28.04.2013 5 z 5

Tajemství morové jeskyně Tajemství morové jeskyně Michael Byrnes

Dlouho jsem nečetl nic, co by mělo takhle rychlý spád. Nevím proč, ale tahle kniha se četla sama.

28.04.2013 5 z 5

Ultimátum Ultimátum Vince Flynn

Z nějakého neznámého důvodu mám celkem rád příběhy z prostředí Washingtonu a tenhle mně opravdu dostal. Má to dost dobrou atmosféru a hlavně ta představa, že by někdo takhle s politiky zatočil je velmi příjemná. Absence dokonalého Mitche Rappa není příběhu vůbec na škodu, ostatně zbývající postavy z ostatních knih se zde objeví.

27.04.2013 5 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Jantarová komnata je dost atraktivní téma, ovšem Berry mně dost zklamal. Ta snůška nesmyslů o Československu, by se dala přejít kdyby Česko nehrálo v ději tak důležitou roli. Nějak mi to celý ten příběh pokazilo.

14.03.2013 1 z 5

Mozaika Parsifal Mozaika Parsifal Robert Ludlum

Velice napínavé, spletité a pro českého čtenáře zajímavé i tím že hlavní hrdinové mají český původ.

05.03.2013

Poslední úder Omegy Poslední úder Omegy Robert Ludlum

Jedna z mých nejoblíbenějších Ludlumových knih. Hustá atmosféra, ve které se nedá nikomu věřit je příjemně děsivá.

05.03.2013 5 z 5