LaciJan LaciJan komentáře u knih

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Opět - nevím čím je tahle kniha tak vyhypovaná. Krom řady nelogických pasáží (Lehký SPOILER - Saladin v poušti?) To co mělo být. V prvním díle OP, tady ? Zatím jsem nedočetl a nevím jestli dočtu. Čte se hůř jak předchozí díl a začíná tam chybět to co v prvním díle fungovalo, člověka už tak netáhne jak pokračuje příběh.

EDIT: Dočteno. Bylo to fajn, ale pořád je výsledek "Hmm... [ (ၜᔕၜ) ]" Fajn počtení, ale za mě přehypované stále. Finální hodnocení celé (dvoudílné) série je 3,5* / 5 (aktuální styl hodnocení k 12/2020)

19.10.2020 3 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Upřímně nevím, čím je tahle kniha tak vyhypovaná. Má poutavý příběh - zajímá člověka jak to bude dál, ale strašně špatně se čte. Z úcty dávám 4, ale když srovnám s Kotletou, tak tohle dílo má o hvězdu míň a finální rozsudek by byl 3-3,5*

19.10.2020 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Takový pomalejší, unavenější díl. Bylo dobře jak skončil. I když neviděl jsem důvod, aby tam "SPOILER nejel plukovník Akijama sám"

19.10.2020 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Druhý a asi i nejlepší díl trilogie (4. díl není ono, SPOILER "něco tam chybí.")

19.10.2020 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Za mě podceňovaná kniha, opět jsem se do ní ponořil a sice ten přerod "from a zero to a hero" byl těžko zkousnutelný, ale stojí za to. Erotické struny na které se zahrálo mohly být víc drsné a zvučnější. Když už tak už :).

19.10.2020 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kdyby nebyly další díly tak dobré, dostala by 5*. Začátek trilogie (4. díl hmm hmm...), která začíná skvěle, čte se skvěle, připoutá skvěle a končí skvěle.

Rozhodně s ní začněte (stylově nicméně dost odlišná oproti Příliš dlouhé swingers párty). Podobná Lovcům.

Škvár Škvár Charles Bukowski

Hluboká brutální detektivka, ve které se ztratíte. Jak příběhově, tak časově. 5 hodin uteče jak 5 minut.

Jidiše kop Jidiše kop Nilton Bonder

A6 144 stran, ale nepřečtete to naráz. A pokud ano, rozhodně to nepochopíte. Ono asi ani napodruhé, napotřetí, ale není to ostuda. Tahle kniha má tu výhodu, že díky tomu, že je krátká, tak Vás nemusí trápit její nepochopení a můžete si ji přečíst znovu :).

Dá Vám na softskills více než 5 školení a 3 workshopy :).

19.10.2020 5 z 5