Kveta59 Kveta59 komentáře u knih

Šest let Šest let Harlan Coben

Byla to pro mě pátá kniha od Cobena a musím říct, že se mi líbila nejméně. Zdálo se mi to překombinované, hodně povídání o ničem a místy těžko uvěřitelné. Některé věci byly úplně nelogické. Ke konci jsem přeskakovala stránky, což se mi stává u málo knížek. Ale nijak autora nezatracuji, určitě si přečtu i další jeho knihy.

08.10.2016 3 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

Do poloviny jsem si říkala, proč to čtu. Tak negativní osobu, jakou byla jedna z hlavních postav jsem nikdy nezažila, no doufám, že ani neexistuje. Pak už jsem četla jen proto, abych věděla, co se z toho vyklube. Dávám 3 hvězdy za snahu a propletence :)

10.06.2016 3 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

Přečetla jsem do Kellermana víc knih, ale tato byla asi nejhorší. Dostala jsem se přes půlku, čtu, čtu a nevím proč :( Nemůžu si zapamatovat postavy, nevím proč po kom pátrají... prostě nuda a ztráta času. Po týdnu jsem se rozhodla odložit.

09.01.2016 1 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Knížka se četla dobře, jen ten konec byl trošku překombinovaný.
Kosilka - Po nedávném přečtení recenze, kdy jsem se dozvěděla vraha hned před čtením, už to tady moc nečtu, takže jsem si komentář NikaMirky přečetla naštěstí až po přečtení knížky. Takže upozornění pro případné čtenáře - nečtěte recenzi od NIKAMIRKY !

16.11.2015 4 z 5

První řez První řez Leah Ruth Robinson

Ráda čtu knížky z lékařského prostředí, ale tady jsem na rozpacích. Sice jsem dala 4 hvězdičky, váhala jsem, jestli dát míň. Příběh dobrý, místy dost přehnané, rozvláčné, musela jsem přeskakovat stránky. Do půlky jsem byla zmatená z množství a jmen hlavně mužských postav. Chvílemi dost divoké a nepředstavitelné, hlavně provoz na pohotovosti. Nějak jsem tomu nemohla uvěřit. Některé myšlenky nebyly dokončené na úkor omílání zbytečností. Přečetla jsem to, i přes kritické místa se to nakonec dalo.

23.08.2015 4 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem jedním dechem.
Nechápu, proč někteří ze čtenářů, když se jim knížka nelíbí, musí všem ostatním prozradit, jak to dopadne. Když si vezmu knížku, že si ji přečtu, dívám se na recenze, no a hned v první se dozvím pointu:(

01.08.2015 5 z 5

Absolutní moc Absolutní moc David Baldacci

Výborná knížka, napínavá od začátku až do konce, ani chvilku jsem se nenudila.

03.05.2015 5 z 5

Zmizení Zmizení Lisa Gardner

Tak jako všechny knížky od této autorky se četla jedním dechem. Přečetla jsem za dvě odpoledne. Jen se mi zdálo, že některé pasáže byly dosti rozvláčné a nudné. Ale možná jsem to cítila jen já. Nicméně to nic neubralo na kvalitě

30.01.2015 4 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Kniha se mi dostala do rukou po přečtení skvělých recenzí na autora. Četla jsem ve slovenštině, se kterou jsem neměla nikdy problém. Přiznávám ale, že některým výrazům už nerozumím. V ději mi vadilo, že je psán hodně rozvláčně, spoustu dialogů jsem ke konci přeskakovala. Taky mi trhalo uši, jak se policisti v běžném styku oslovovali - hovado, idiote a další výrazy, které si myslím, že byly nadsazené a dospělí vzdělaní muži snad nemají ve zvyku se takto oslovovat..... co to je "komp" při oslovení kolegy jsem taky nepochopila. Vyřešešení případu se zavražděným se mi zdálo takové nedodělané, jakoby to autor už chtěl mít z krku. Celkové hodnocení dávám za 4* spíš 3-, kvůli příběhům, ne kvůli omáčce okolo. Tímto autora nezatracuji, dám mu ještě v mé knihotéce prostor.

30.06.2014 4 z 5

Vraždy v zákulisí Vraždy v zákulisí Miloš Smetana

Od tohoto autora jsem ještě nic nečetla. Po cizích autorech jsem chtěla zkusit domácího. Nebylo to nic moc. Takové roztahané a finále taky slabota. Jako oddychovka to ušlo. Ale po Ostrých předmětech, které jsem četla před, to byla velká nuda. Ale až budu potřebovat odpočívat, dám mu ještě šanci a přečtu si další.

26.06.2014 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Na můj vkus v jednom městě až moc nenormálních lidí. Třináctileté fetující a souložící děcka. Hlavní hrdinka věčně popíjející, co sebou nechá manipulovat o téměř dvacet let mladší sestrou... no a její matka uplně neskutečná. Nějak jsem se s tím nemohla srovnat a ze všech postav mi tam byl nejsympatičtější mladý policajt. Jinak jsem si k nikomu vzah nenašla. Všechny postavy byly nějak postižené. Po Zmizelé, která se mi líbila trochu víc, už další knížky od G. Flynn vyhledávat nebudu. Ale každý máme jiný vkus a líbí se nám něco jiného, tak si knížka své příznivce určitě najde.

26.06.2014 3 z 5

Liga vydesených Liga vydesených Rex Stout

Bohužel jsem knihu odložila asi v půlce. Přes týden nemám moc času číst a o víkendu zjistím, že se v postavách přestávám orientovat. Je jich tam hodně a mám problém se v nich vyznat. Ani dobré hlášky Archieho mě nedonutily ve čtení pokračovat. Asi nejsem ten správný čtenář Rexe Stouta.

21.06.2014 2 z 5

Firma Firma John Grisham

Přečteno jedním dechem, jako všechny knížky od tohoto autora.

11.06.2014 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Dobře napsaná, četla jsem jedním dechem, i když jsem ji četla už před lety, vůbec nevadilo. Příběh dobrý, i když se chvilkama zdál přehnaný....

05.06.2014 4 z 5

Má rád hudbu, rád tančí Má rád hudbu, rád tančí Mary Higgins Clark

Tak jako všechny knihy od této autorky velmi čtivé, napínavé až do konce.

12.01.2014 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Na můj vkus hodně odborností, které jsem přeskakovala. Ale jinak dobré.

10.01.2014 3 z 5