KrvMys KrvMys komentáře u knih

Atlas ptáků České a Slovenské republiky Atlas ptáků České a Slovenské republiky Karel Hudec

Výborná knížka na poznávání našich ptáků :-) S touhle všechny poznáte ;-)

28.02.2013 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Tak jsem to zhltla za jediný den. Druhý díl je určitě daleko lepší než první. Myslím, že se autorka zlepšuje nejen v ději, ale i vykreslení situace a postav. Přesto spousta situací zase nedávala smysl, někdy mi opravdu připadá jako by autorka vynechávala či zapomínala na důležité spojitosti, které jsou v knize brány jako samozřejmosti, ale nějak jsme nevyčetli, kde se to vzalo. Jinak ubrala bych v první části neustálé láskyplné kňučení a možná opakování děje, ale myslím si, že to ve čtení nijak nebránilo. Četla jsem už i horší.
Nejvíce jsem si užila konec. Díkuvzdání bylo opravdu pěkné, místy jsem se smála a zakončení bylo to pravé.
Doufám, že třetí díl bude snad poslední a i kdyby nebyl tak doufám, že nás autorka konečně odmění rozuzlením a odpovědmi, aby to vše už dávalo větší smysl.

Škoda, že si autorka nedala více záležet na detailnějším popisu děje, postav i situací, myslím, že by se dalo z této série dostat daleko víc. Ale třeba to přijde časem se zkušenostmi ;-) Každopádně si myslím, že Lauren nepíše vůbec špatně.

11.01.2012 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Tak jsem konečně tuto knihu dočetla. Uff!! Musí říci, že konec se mi četl daleko lépe než začátek. Konec měl větší spád a větší napětí, kdežto začátek je dost zdlouhavý a vykreslení situací je dost neohrabané. I když jsem byla na konci, pořád jsem netušila, co se tam vlastně děje a proč. Veškeré vyprávění je zmatečné a mnohokrát mi tam jakoby chyběly nějaké detaily, informace či něco, co by mne více přiblížilo k ději a postavám. Připadala jsem si ještě více zmatenější než samotná hrdinka :)
Každopádně se mi líbí nápad s anděli. Je to zase úplně něco jiného než pořád motivy upírů. Určitě tam každý může najít různé motivy jiných fantastických děl, ale v dnešní době v takové kupě příběhů si nevybereme. Všude něco je.
Musím však podotknout, že po přečtení jsem byla lehce zklamána z málo prokreslených postav a i samotného děje. Epilog, který mne snad měl navnadit na druhý díl, mne spíše více zmátl. Nejdříve to vypadalo, že je tam jasně vymezené dobro a zlo a pak jak kdyby autorku napadla nová věc a trošku se to změnilo. A najednou nevíme na čem jsme.
S nadějí rozuzlení si koupím druhý díl a budu doufat, že se autorka nerozmyslí to natáhnout na deset dílů, pochybuji, že už pak budeme vědět, o čem to vlastně skutečně je. To je podle mne největší chyba dnešních autorů. Vidina velkých výdělků z mnoha knih, ale kvalita už je tatam. Děj je jen opakováním předešlého děje a po přečtení se nedovíme nic.
Ještě jedna poznámka. Nelíbilo se mi usekávání kapitol. Ocenila bych větší dokončení rozepsané situace. Ne že v jednu chvíli jsou u vody, kde něco probíhá a pak otočíte stránku a hned se tam děje úplně něco jiného a vy vlastně čekáte jak dopadne ta rozepsaná situace, o které se jen tak zmíní. Jsem ale určitě zvědavá, co mi přinese druhý díl :)

06.01.2012 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Sophiina volba je jen malý střípek toho, co se dělo v letech druhé světové války. Přesto stojí za to přečíst si emoční příběh dívky a později matky, která prožila úrčitou část hrůzy židovské genocidy, i když sama židovkou nebyla.

11.07.2011 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Výborná kritika tamnější i nynější byrokracie a vlastně i celé společnosti. Příběh je sice zdlouhavý, ale zato vtipný.

11.07.2011 3 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Prozatím pro mne nejlepší díl :) Méně chaosu v ději, lepší dějová linie a rozuzlení nemělo chybu. To se mi opravdu líbilo. Hlavně to nakonec dávalo smysl. Cestování časem bylo skvělé, i když jsem doufala, že se tam toho dozví daleko víc. Samozřejmě když je to o lásce, tak se dá čekat citové výlevy, ale bylo jich tu o hodně méně než v předchozích dílech, tam to bylo místy dost nesnesitelný. Těším se na další díl, doufám, že tam bude mít Lucifer větší prostor :D

22.04.2013 4 z 5

Osmák degu Osmák degu Vladimír Motyčka

Skvělá knížka i pro pokročilejšího chovatele. Najdete tam úplně všechno :)

11.02.2013 5 z 5

Křečci a jejich chov Křečci a jejich chov Vladimír Motyčka

Výborná příručka i pro pokročilejšího chovatele :) Líbí se mi hlavně seznam a popis nejběžnějších chovaných druhů.

11.02.2013 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Řekla bych, že Letopisy jsou jakoby takové dětské fantasy, které opravdu ocení nejvíce děti. Prozatím jsem přečetla dva díly (tento a Čarodějův synovec), které se mi vcelku líbily. Je to mnohokrát hodně naivní, ale není to složité a děj je velice originální. Nejsem zarytý věřící. Zde mi ale náznaky na křesťanství vůbec nevadily, ba naopak si myslím, že se dětem aspoň vštípí nějaké morální hodnoty. V tomto věku už ocením více filmové zpracování než knižní a moc mne mrzí, že jsem tuto knížku nečetla dříve. Avšak těším se, až ji budu moci číst svým dětem.

09.08.2011 4 z 5

Osmáci degu Osmáci degu Michael Mettler

Výborná knížka, ve které se spisovatel dělí o zajímavé zkušenosti z chovu osmáčků :-) I když jsem už víceletý chovatel, obohatila jsem se o nové informace.

25.07.2011 5 z 5