Kristýna.Š. Kristýna.Š. komentáře u knih

Hořící příliv Hořící příliv Jonathan Auxier

(SPOILER) Za mě asi zatím nejlepší díl série. Po celou dobu byla kniha napínavá, a i když jsem první sérii nečetla, Šejnova smrt mě zasáhla. Úplný konec mohl být podle mého více rozepsaný. Není vlastně vůbec jasné, co se stalo s Tašou, Takodou a dalšími, a není to jasné ani po dalším přečteném dílu. Za mě chybičky úplně mininální, a tak se těším na další knihy :)

14.09.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Knihu jsem si vypůjčila převážně ze zvědavosti. Samotné Hunger Games jsem četla již před nějakou chvílí, a prequel obzvláště z pohledu prezidenta Snowa, mě zaujal.
Nakonec vážně nemůžu výběru litovat. Kniha byla čtivá a i po tak dlouhé době dokázala dostat do děje. Obzvlášť se mi líbila podoba mezi Lucy Gray a Katniss, a také celkový konec.
Rozhodně doporučuji.

10.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Z celé série mi zatím fénixův řád zabral nejvíce času, a i když jsem se párkrát k dalšímu čtení přemlouvala, rozhodně toho nelituji. můj cíl přečíst celou sérii, se tak pořád (i když pomaleji) stále plní. Kouzelnický svět Harryho Pottera jsem si zamilovala hned v první knížce, a díl co díl, mě táhne ještě víc.

14.02.2021 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Na to že romantické knížky vůbec nemusím, tahle příjemně překvapila. Jako první jsem viděla film, a když jsem zjistila že je natočený podle knížky, řekla jsem si že za pokus nic nedám a budu ji moct kdykoliv vrátit. Nakonec jsem dočetla a vůbec nelituji. 5*

14.02.2021 5 z 5

Kamenné srdce Kamenné srdce Sarah Prineas

(SPOILER) Od předchozích dílů mě tato kniha moc nezaujala. Autorčin styl popisování mi do série vůbec nesedl. V mnoha chvílích byl děj příliš natahovaný, a ve chvílích kdy se něco dělo, příliš rychle odbytý. Chování postav se mi nelíbilo, v určitých chvílích jakoby si je autorka předělala podle svého.
SPOILER:
Když Rolan s Conorem bojovali v Concorbě s přísežníky, a Rolan řekl „Jsem ze hry" měla jsem chuť knihu odložit. Po všech bitvách co zažili se tam tahle věta vůbec nehodila.
Chování hrdinů ( obzvlášť Abeke a Rolana) k červenopláštníkům po tom, co s nimi v minulém díle zažili, bylo nelogické. Taktéž Ctiradovo chování obecně.

Kniha mě zklamala, a v tomto ohledu jsem i ráda že skoro každý díl napsal jiný autor.

13.09.2020 3 z 5

Nesmrtelní ochránci Nesmrtelní ochránci Eliot Schrefer

Do knihy jsem se pustila celkem bez očekávání, a o to víc jsem z ní nadšená. První sérii jsem nečetla, a to že vůbec je, mi došlo když jsem určité věci nepochopila. I přes to jsem se do děje rychle dostala. Kniha byla čtivá a hezky napsaná, určitě se k první sérii vrátím.

14.09.2020 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kniha se mi hodně líbila. Doporučila mi ji sestra a opravdu se nepletla v tom že je lepší číst díly hned po sobě (já měla knihu půjčenou z knihovny a tak mi je teď celkem líto že jsem si je všechny nevzala.) Za mě nádherné čtení.

26.11.2019

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Kniha mě vůbec nezaujala. Čekala jsem od toho něco jiného a tak jsem byla zklamaná už z prvních třiceti stránek. Snad se jednou odhodlám a knihu dočtu ale teď bohužel hodnotím jako odpad.

26.11.2019 odpad!