Kristen23 Kristen23 komentáře u knih

Nirvana: Pravdivý příběh Nirvana: Pravdivý příběh Everett True

Kniha je velice bohatá a jsou v ní informace k nezaplacení, nicméně v ní najdete výrazy a jména, které Nirvánista začátečník většinou nemá šanci pochopit, proto bych doporučovala si pro začátek pročíst Heavier than heaven, kde se odehrává celý život Kurta Cobaina od narození až po jeho sebevraždu v Seattlu.
Ale ... konec konců ... je kniha Nirvana-pravdivý příběh opravdu výborná a barvitě psaná, doporučuji

12.03.2013 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Upřímně ... Ten kdo viděl film, nemá tušení, co všechno se za stěnami hotelu Overlook stalo. Kniha je napsaná klasickým "stephenokingovským" stylem, ... Takže takovým způsobem, že knihu nebudete moci odložit. sice jsou některé pasáže poněkud protáhlé, ale poutavosti knížky to nijak neubírá. Knihu jsem koupila tátovi k loňským Vánocům, protože je velký fanoušek filmu. přelouskal ji asi za týden, mě to trvalo o něco déle, protože mě od čtení neustále vyrušovali učitelé :) ... Zkrátka, opravdu čtivá kniha, doporučuji :)

14.08.2014 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Přečteno z donucení kvůli maturitě. Možná proto jsem jen přeskakovala očima od slova ke slovu a nestihla jsem ocenit klasické dílo. Jednou až bude čas, se ke knížce vrátím. Do té doby na mě bude Babička koukat z poličky :)

14.08.2014 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

jedna z mých oblíbených knih. Jsou to sepsané pocity, příběhy a myšlenky vojáka během války. Někdy mi běhal mráz po zádech při představě, co si obyčejný vojín na frontě musel zažít, jak se navenek zbavuje jakýchkoli citů a zvyká si dennodenně vidět mrtvá těla nepřátel, spojenců i blízkých kamarádů. Skvělá kniha.

14.08.2014

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Rowlingová je úžasná spisovatelka, její Harry s námi vyrůstal a když dospěl ... Přesunuli jsme se v Anglii zkrátka o město dál :) ... Knížku jsem dostala k Vánocům a dnes, tudíž 28. prosince, jí mám přečtenou ( a kdyby nebylo náhodných návštěv babiček a tetiček, dočetla bych ji ještě dřív :) ) ... Úžasný příběh, chvilkami sice trošku zdlouhavé, ale stejně ... Naprosto geniální, bravo :) :D

28.12.2013

Velice originální kniha ... Do prvních zhrube 150 stránek je děj poněkud ... chabší, autor se spíše zaměřuje na pocity hlavního hrdiny Jacoba (což je ovšem logické vzhledem k tomu, že strávil hodiny psychologické poradně s tím, že má noční můry a vidí divné věci, které by vůbec neměly existovat). Ovšem poté nebylo možné od knihy odtrhnout oči. Vše je neuvěřitelně barvitě popsané, sice jsem si ... dejme tomu ... představovala poněkud jiný příběh, ale zklamaná rozhodně nejsem.
Konec knihy zůstane otevřený, což otevírá dveře dalšímu dílu, alespoň v to doufám. Výborná kniha

12.03.2013 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Vtipně napsaná, originální a prostě bezkonkurenční kniha :) ... Chvilku jsem měla trošku zmatek, kdo je kdo a co se vlastně děje, ale stejně ... Skvělá knížka. Jen mi je trochu líto, že jsem si ji nevytáhla při maturitě, jen vysvětlování děje by zabralo všechen čas vyměřený pro zkoušku :)

14.08.2014 5 z 5