Kory98 Kory98 komentáře u knih

Francouzské pohádky Francouzské pohádky Václav Cibula

Pěkné pohádky. V něčem určitě odlišné od těch našich a v mnohém naopak podobné těm, které se vyprávějí u nás. Ale jedno mají společné, určitě se čtenářům nebo posluchačům líbí, jinak by se nedochovaly dodnes.

05.01.2024 5 z 5

Neboj se vzlétnout Neboj se vzlétnout Shannon Waverly

Noční silvestrovsko-novoroční počtení, než venku přestanou s odpalováním pyrotechniky. Romantický, ale reálný příběh, tentokrát s netradičním tématem jako jsou lety balónem. Žádná extra zápletka, ale na ukrácení času to stačí.

03.01.2024 3 z 5

Zbožňuju Havaj Zbožňuju Havaj Lindsey Kelk

Už šest dílů Angela Clarková "zbožňuje" a pomalu, ale jistě jsem ji trochu začala zbožňovat i já, i když je na můj vkus pořád dost kontroverzní. Pořád se jí sice dějí nepředstavitelné věci, ale už se s tím tak nějak smířila a naučila se s tím žít. Mateřství ji uklidnilo a hlavně zjistila, že nejdůležitější na světě je rodina, láska a přátelství. A o tom je nakonec celá tato knižní série. Nepatří sice k mým TOP, ale přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

12.12.2023 4 z 5

Unesené snoubenky Unesené snoubenky Jill Barnett

Pamatuji si, že jsem tuto knihu už kdysi četla, děj se mi pořád promítal v hlavě, jen jsem si nemohla vzpomenout na název. Tak teď ho snad už nezapomenu :-) Já prostě tyhle historické romance můžu a tahle knížka byla ještě prodchnuta vzájemných popichováním a slovními přestřelkami Eachanna a Georginy, které tomu dodaly grády. Příjemně jsem si početla. Spisovatelku mám moc ráda.

08.12.2023 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Tentokrát musím jednu hvězdičku ubrat, protože mě to úplně nevtáhlo. Ale to se u "Dánovek" stává velice zřídka, možná tak u dvou ze všem, které jsem dosud přečetla. Byla to blbá doba, všechno se měnilo, pro policii to nebylo jednoduché. Alespoň, že si detektivové zachovali svůj osobitý humor.

07.12.2023 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Docela zajímavé téma, to musím uznat. Četlo se také dobře, ale tak nějak moc z knihy čiší, že budou následovat další díly. A tentokrát mi to nějak vadilo, i když se na další čtení opravdu chystám, nejsem správně "nabuzena" či "oslovena". Asi to bude tím, že nejsem cílovou skupinou, přitom mě často úplně uchvátí i knihy pro děti. Třeba to napraví další pokračování.

03.12.2023 3 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

V dalším pokračování 87. revíru se opět potvrdilo, že nemusí jít jenom o vraždu, aby knížka byla napínavá. Únos malého chlapce, pýcha bohatého člověka a nadlidské úsilí policistů, které nakonec přinese ovoce.

29.11.2023 5 z 5

Nemysli jen na kluky Nemysli jen na kluky Věra Řeháčková

Příjemné zpestření četby románkem pro náctileté. Letos jsem si jich ve výprodeji v knihovně pořídila několik a hned po přečtení budou dělat radost někomu dalšímu. Jen ty mladé lidi přesvědčit a nadchnout pro čtení. Obdivuji paní Řeháčkovou, jak bravurně ovládá jazyk a myšlení náctiletých. V této knize navíc trochu hantecu a brněnské pohody.

29.11.2023 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Právě dnes jsem dočetla mojí mámě nahlas. Chtěly jsme si předvánoční období zpříjemnit nějakou tématickou knihou a u Karen Schaler je to vždy jasná trefa do černého. Milý oddechový příběh o tom, že i tradice jsou v životě důležité. Moc jsme si to užily a možná stihneme do vánoc ještě nějakou další...

26.11.2023 4 z 5

Osudová výšina Osudová výšina Betty Neels

Rozečteno v čekárně u lékaře. Ne všechny romance jsou plné sexu a erotiky, Harlequin edice Romance je docela specifická tím, že ho tam moc nenajdeme. Naopak takové to vzájemné oťukávání, poznávání se a náhlé vzplanutí lásky v běžných životních situacích je pro ni typické. Zkrátka milé oddychové příběhy, které ovšem dnešní mladá generace asi neocení.

20.11.2023 3 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Nádherný díl, pro mě jeden z nejpovedenějších. Rozvíjející se podsvětí po revoluci, nejistota policie v novém samostatném státu, nekorektnost ve vlastních řadách a zločin bující pořád dál. Do toho osobité špičkování detektivů mordparty, kolegialita, ale i pochybnosti a bezmoc - toho všeho jsem se v tomto dílu dočkala a opět mě to velice bavilo.

18.11.2023 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Po dlouhé době mě nějaká kniha trochu zklamala. I když je plná erotických hrátek, nebyla schopná si moji pozornost udržet natolik, abych četla pravidelně. Nějak jsem se při čtení zasekla a nemohla se přinutit dočíst. Nicméně stalo se a jsem i ráda, že jsem si dala zase něco z jiného soudku, než obvykle čtu a určitě se časem pustím i do dalších dílů, nelámu nad spisovatelkou hůl.

14.11.2023 3 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Tenhle díl nebo spíše volné pokračování osudů obyvatel Bella Visty se mi líbil o trochu více než předchozí. Předčítala jsem nahlas mojí mámě. I když jsme věděly, že děj je fiktivní, tak kapitoly odehrávající se za druhé světové války v Dánsku nás tak nějak dostaly na lopatky. Klidně se takto nějaký příběh mohl odehrávat. Závěr knihy je krapet neuzavřený, možná si autorka nechává místo pro pokračování.

14.11.2023 5 z 5

Až do nejdelší smrti Až do nejdelší smrti Ed McBain

Tohle byla taková milá jednohubka. Napětí hned od prvních okamžiků a ještě navíc se celá kniha odehrává v jednom jediném dni. A tentokrát se v Carellově soukromí přihodí spousta věcí.

14.11.2023 5 z 5

Vražda předem ohlášená Vražda předem ohlášená Ed McBain

(SPOILER) Nikdy bych nevěřila, že detektivka se mi může líbit, když se vlastně žádný zločin nestane. Ale, co tomu předchází, s tím už se museli popasovat detektivové z 87. revíru. Tentokrát mi to připadalo krapet rozvleklejší, ze což jednu hvězdu ubírám, ale je to můj subjektivní pocit.

12.11.2023 4 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Hlavní hrdinky spisovatelky Potterové jsou tak trochu bláznivé a dějí se jim zvláštní věci, ovšem během děje si uvědomí, co je v životě důležité. Pro mě to byl takový milý příběh.

08.11.2023 4 z 5

Pád Pád Kai Meyer

Mě Arkádie nadchla, celkově celá trilogie mě zaujala a líbila se mi. Bylo to zase něco jiného, než na co jsem v tomto žánru zvyklá. Vůbec nelituji, že jsem si sérii přečetla.

06.11.2023 5 z 5

Překupník / Vrahův žold Překupník / Vrahův žold Ed McBain

Překupník
Ač se mi zpočátku zdál tento díl slabší a méně napínavý, potvrdilo se, že zdání klame a pak se to tedy hodně zauzlilo a rozjelo. A mému oblíbenci Carellovi šlo dokonce i o život.

Vrahův žold
V tomto dílu měli detektivové mravenčí práci a spoustu hledání v archívech, shánění informací. Opět jsem si myslela, že tento díl budu považovat za slabší, ale ten závěr, to mě pan McBain opět nezklamal a dokonce i dost překvapil. A nejen mě, tentokrát i detektivy 87. revíru...

31.10.2023 5 z 5

Profesionál Profesionál Ed McBain

Tento díl mi byl povědomý, myslím, že jsem ho v minulosti už četla. Opájím se krásou Isoly za letních i zimních měsíců, protože Ed McBain je skvostný vypravěč a jeho jazyk mám moc ráda. A nějaký ten zločin navíc je jenom bonusem :-)

28.10.2023 5 z 5

Žena z roku 1899 Žena z roku 1899 Milan Krčmář

A mě se knížka líbila. Je pravdou, že jsem se k nejvyššímu hodnocení propracovávala a hodně mi pomohl doslov autora. Navíc se moje rodiště nachází cca 11 km od Třebíče a všechny zmíněné vesnice dobře znám. Z vyprávění znám i spoustu prezentovaných příběhů, zejména o bombardování Dalešic a Hrotovic (kterému byl můj dědeček osobně přítomen). O vraždách v Třebíčském mlýně se vyprávějí zkazky ještě teď a Jeník Kubiš je postava světoznámá. Pravdou je, že většina příběhů je známa, ale podrobnosti si již málokdo pamatuje, proto oceňuji nápad, spojit je všechny do jedné knihy a nabídnout je čtenáři třeba jako vyprávění staré paní. Proč by se to zrovna takto nemohlo odehrát? Člověk musí dočíst, aby zjistil kde končí realita a začíná fikce, ale to je na tom, zrovna pro mě, to krásné.

28.10.2023 5 z 5