kniznistranky kniznistranky komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Příjemné čtení

16.09.2019 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Ještě v polovině knihy jsem byla rozhodnutá, že dám knize ty hvězdičky 4. Budu upřímná a to co se stalo z Eliase mě celkem naštvalo. A celkově se z tohoto příběhu v tomto díle stala taková směs všeho možného. Ale když se nad tím teď po dočtení zamyslím, tak ono to vlastně nějak fungovalo. Bylo to čtivé a poslední stránky mi opravdu utíkaly obří rychlostí. Ve výsledku teda dávám slabších 5 hvězd a s opravdu velkým napětím a očekávám se těším na závěr této uchvacující série. Spousta věcí mě překvapila a i když nějaký expert na tento žánr nejsem, myslím si, že se jako jedna z mála sérií vyhýbá zakořeněným klišé a i přesto, že co se týče Eliase nejsem úplně spokojená, vlastně se autorce opět povedlo se tímto způsobem vyhnou klišé, tak doufám, že mě Sabaa nezklame a udrží kvalitu této série až do samotného konce. Skvělé čtení!

04.05.2019 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět kouzelné!

03.02.2019 5 z 5

Atmosféry Atmosféry Peter Zumthor

Naprosto úžasná a geniální kniha pro všechny, kteří studují architekturu nebo se jí věnují. Přepsaná přednáška Petera Zumthora je plná inspirace a myšlenek, nad kterými se pozastavíte a zamyslíte se nad nimi. Tady je počet hvězd zbytečný, protože ať už by jich tu byl jakýkoli počet, nebylo by to dostačující. Škoda jen, že kniha Promýšlet architekturu je k nesehnání.

03.02.2018 5 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

ÚŽASNÝ!!! Věděla jsem, že mě Lisa nezklame, ale že mě tahle kniha od ní tak pohltí a překvapí... to jsem nečekala. Napětí od začátku až do konce! Jednou jsem jí dokonce musela večer odložit jak mě běhal mráz po zádech (a to se mi ještě snad nikdy nestalo). Pecka!

01.06.2017 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moje první kniha od tohoto autora. Měla jsem hodně velká očekávání od této knihy a rozhodně mě nezklamala. Byla to jízda. Hlavně ten konec... to se prostě nedá popsat... u jedné konkrétní scény na konci jsem po přečtení asi 5 minut hleděla do neznáma a vstřebávala to co jsem přečetla a nemohla jsem tomu uvěřit. Tohle mě opravdu hodně sebralo a překvapilo. Rollins je opravdu mistr překvapení.
Bylo to napínavé, akční, dobrodružné, strhující, dokonalé! MOC DOPORUČUJU!

27.07.2016 5 z 5

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Musím říct, že od téhle knihy jsem nejdřív čekala něco trochu jiného, ale i tak mě příjemně překvapila. Bylo to parádní čtení, podle mě i trochu dobrodružné, i když mezi dobrodružné se to asi úplně řadit nedá. Kolem poloviny knihy jsem jednou večer měla co dělat, abych knihu vůbec odložila, protože to napětí, které je v ní plno, nemůžete jen tak přejít, zavřít knížku a jít spát, to prostě nejde! Moc povedené a určitě si od Morrella ještě něco ráda přečtu! :)

01.05.2016 5 z 5

Hrobař Hrobař Marina Heib

Nebylo to spatne cteni, ale jsou i lepsi knihy. Ze zacatku mi delalo problem se zacist a vydrzet u cteni. Na to jak malo stran tato kniha ma, tak se mi nechce verit, ze sem ji cetla tak dlouho. Od poloviny uz to bylo lepsi a napinavejsi a konec byl taky dobry, ale porad to nebylo ono. Rozhodovala sem se mezi 3 a 4 hvezdickama, nakonec davam teda ty 4, ale jsou to spis slabsi 4 s velkym vykricnikem.

08.04.2016 4 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Kniha mě svým námětem hodně zaujala, ale když jsem se do ní pak začetla, bylo to nakonec trochu zklamání. Je to spíše pro mladší čtenáře, řekla bych tak 14 - 15 let. Dokonce jsem jí ani nedočetla (chybělo mi asi tak +- 80 stran) a vrátila zpět do knihovny s tím, že si na vánoce půjčím kvalitnější typy knih.

10.12.2015 2 z 5