Knišíl Knišíl komentáře u knih

Sekera Sekera Ed McBain

Moje první detektivka od McBaina, zaujme především živými dialogy a výborným zpracováním policejního vyšetřování, nejvíce se mi líbilo, že zde nenajdete jednoho superchytrýho detektiva, který případ vyřeší sám, ale je zde pracující tým, kde se může kdokoli splést.

24.06.2012 4 z 5

Strach Strach L. Ron Hubbard

Nevím jak ostatní, kdo hodnotily tuto knihu, ale mě se obnormálně líbila a pointa na konci se mi líbila. Hodnotím plným počtem hlavně ze dvou důvodů, první je, že jsem knihu kupoval v antikvariátě a nic od ní nečekal, ale nakonec mě příjemně překvapila, a druhý důvod je, že mě po celou dobu čtení nenudila, ale bavila a po dočtení poslední stránky jsem si začal uvědomovat všechno co se v knize událo a jakou souvislost to má s vyústěním příběhu a všechno mi pomalu logicky docvakávalo, za což si autor zaslouží pochvalu.

24.06.2012 5 z 5

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

Moje první severské krimi a musím uznat, že mě kniha strašně bavila, ale na pět hvězdiček to pro mě není, přece jenom jsem četl lepší knihy, každopádně knihu doporučuji i za výbornou postavu Raida, který mi strašně připomínla Clinta Eastwooda v jeho drsňáckých rolích :-)

24.06.2012 4 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Tohle není kniha pro každého, je celkem složitá a nedoporučoval bych jí jako knihu na relaxaci, ale naproti tomu budete při čtení přemýšlet o věcech, které se v knize dějí a dělat si na ni svoje názory, protože tohle kniha spíš o lidech než o válce, a přestože jsem ji poprvé po 60 stránkách přestal číst, tak na druhý pokus jsem jí přečetl a jsem za to strašně rád. Pokud chcete vědět jaké svinstvo je válka a jaké břemeno váže na obyčejné vojáky nebo na důstojníky doporučuju všemi pěti hvězdičkami, protože kniha si je určitě zaslouží, pokud hledáte odpočinkové čtení poohlídněte se jinde. This is end.

24.06.2012 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Možná že právě tato kniha je od Kinga moje nejoblíbenější, možná že má nejlepší příběh, ale jistě má v sobě nejvíc lidskosti. (Paul Edgecombe je výrobná liská postava, je na ní vidět, že člověk nemusí být superhrdina, aby si získal sympatie ostatních)

27.11.2011 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Přestože jsem prvně viděl film a až pak četl knihu, tak i přesto mě náramně bavila a řadím ji mezi moji TOP 10 přečtených knih. Doporučuji všem, kdo ještě nečetl.

03.11.2011 5 z 5