knihyKeMne knihyKeMne komentáře u knih

Koule Koule Michael Crichton

Tak to byl nářez. Asi tak od poloviny jsem se už nedokázala odtrhnout, takže pak už jedním dechem. A to doslova, bolest a tlak v hrudi jasně signalizovaly, že toho napětí je až moc. Takhle na mě působí jen málokterá kniha. A to jsem pochybovala, že s koulí lze vymyslet slušnou zápletku :-)

06.11.2019 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Jedna z knih, které mě provázejí už od dětství. Z celé série mám jen jedničku a dvojku, protože jakmile jsem jednou přečetla dvojku, už se mi nechtělo vracet zase zpátky do dávné historie. Stejně tak co do počtu opakovaného přečtení u mě dvojka vede. Možná proto že má šťastnější konec?

Kolébka Kolébka Arthur Charles Clarke

Jedna z Clarkovek, která se dobře četla, ale nic po sobě nezanechala. Hodnotím s odstupem cca 1 měsíc po přečtení. Zajímavé mi přišlo téma černošské otázky a vůbec celá postava toho "třetího do party", jeho přístup k životu. Pak už si jen vybavuju, že jsem během čtení zas a znova obdivovala výborný překlad do češtiny ohledně dialogů, zvláště výběr těch peprnějších výrazů, to mě bavilo. I proto si knihu někdy ráda přečtu znovu.

03.11.2019 4 z 5

Pozemšťané a mimozemšťané Pozemšťané a mimozemšťané Ivo Železný

Nářez. Bylo to jako číst několik výborných knih po sobě; musela jsem si po každé povídce dělat povinnou přestávku na to, abych ji v sobě nechala dostatečně doznít. Stejně tak jsem po téměř každé povídce měla pocit, že chci přečíst od daného autora i celé jeho další dílo. Velmi povedený výběr.

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Sympatický hrdina, zajímavé téma, na mě snad až moc tísnivá atmosféra, kde smrt číhá na každém kroku. Zanechá po přečtení v člověku určitou stopu, pocit, který nedovedu vyjádřit.

Když mi byla knížka doporučena se slovy "lidé nacházejí mimozemské zbytky po pikniku a hádají co by to tak mohlo být a jsou úplně vedle", čekala jsem vtipnou oddechovku, kde se na konci dozvím, co to tedy bylo doopravdy. Nevěřte co vám kdo o knížkách napovídá :-D Oddechovka to rozhodně nebyla. Horor s prvky psychologického dramatu a filozofická otázka, možná na trošku otřepané téma: kdyby vám zlatá rybka mohla splnit jediné přání, co si vlastně přát?

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Bohužel zklamání. Tolik jsem se na přečtení těšila a ze začátku se i zdálo že oprávněně. První tři kapitoly jsou naprosto geniálně napsané. Navnadí čtenáře. Zvědavost udržují i komenty autora, kdy se postavy rozhodly pro něco chybně. Nevím, nějak mi ale stále unikalo vysvětlení, proč to bylo vlastně považováno za chybné. Také jsem doufala, že mi bude vysvětlen (POZOR ASI SPOILER) rozdíl v počtu chladných osob spočítaných na snímku a realitou; že by autor také jednou udělal chybu? Konec tomu nasadil korunu. Takové krásné téma, a tolik zklamání. Hvězdičky dávám za ten začátek.

02.11.2019 4 z 5

Hollywoodské manželky Hollywoodské manželky Jackie Collins

Ač romány téměř nečtu (tento mi byl darován), k tomuto se občas ráda vracím. Zprvu zdánlivě nesouvisející změť postav a na konci vše dává smysl. A vždycky když už si nevybavím, o čí dítě to vlastně šlo, je čas číst znovu :-)

02.11.2019 4 z 5