Knihožroutová Knihožroutová komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Mně to přišlo trochu slabší než jednička, až moc překombinované, ale stejně musím dát aspoň čtyři hvězdy. Styl Rowlingové mi prostě sedí, není to laciné a patetické, a Strike se mi jako chlap děsně líbí:-)

05.05.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Podle zdejších komentářů jsem čekala mnohem víc. Je pravda, že to nebyl až takový kýč jako jiná červená knihovna, dialogy byly celkem přirozené, ale prostě mě to až tak nebralo. A některé předsudky hlavních hrdinů (nebudu říkat jaké, nechci spoilovat), mně spíše našroubované a samoúčelné než opravdové.

06.05.2017 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Romantické knihy pro ženy moc nemusím, ale Kinselle odpustím všechno – děj přitažený za vlasy, trapné scény, naivní hlavní hrdiny, je to prostě psané s nadsázkou, humorem a s takovou okouzlující lehkostí a přímočarostí, že to přečtete jedním dechem. Kinsellu bych doporučila všem ženám, fakt neurazí nikoho.

06.05.2017 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Poetické, magické a bolavé.

06.05.2017 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Začátek super, pak trochu nuda, ale na konci mi zas bylo líto, že už je konec. Kniha ve mně zanechala pachuť smutku, jako předešlé díly. Něco končí, něco začíná. Zaklínače mám prostě ráda.

06.05.2017 4 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Moc se mi líbil styl psaní autorky, ta severská strohost, žádné zbytečné popisy, přesto co se týče pocitů hrdinů dokonale jasné a výstižné.

03.08.2017 4 z 5

Bankéři Bankéři Arthur Hailey

Líbí se mi Haileyho profesionalita, vždy je dokonale obeznámen s prostředím, o kterém píše. Styl psaní, mě však neoslovil, nebo že by to bylo překladem? Prostě tohle bylo slabší, působilo to trochu lacině.

06.05.2017 3 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

První půlka se mi četla sama, skvělá atmosféra. Pak to začalo být lehce křečovité, akční část mi připadala trochu moc našroubovaná, aby to sedlo. Konec už byl opět svižnější, takže mě to obměkčilo a dávám čtyři hvězdy.

06.05.2017 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Dřív jsem byla taky taková Kristýna, jenže teď jsem hybrid - něco mezi Blankou a Olinou.
Výborné.

05.05.2017 4 z 5