knihovna44 knihovna44 komentáře u knih

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Příběh se dobře četl a byl napínavý.

08.03.2024 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Zajímavá hlavní postava, silný příběh. Připojuji se k níže uváděným názorům, že rychlé střídání časových rovin a vypravěčů bylo trochu matoucí. Po čase jsem se ke knize vrátila a na druhé přečtení to nemělo chybu.

21.08.2023 4 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Docela napínavé čtení a zajímavý styl práce vyšetřovatelů, nijak akční a trochu zvláštní. Rozuzlení včetně motivu pachatele ale mohlo být více propracované.

21.08.2023 3 z 5

Slunce nad Wahi-Koura Slunce nad Wahi-Koura Anne Laureen

Takové lehké čtení pro nenáročné čtenářky.

21.08.2023 2 z 5

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

Pardon, ale tato kniha je taková slátanina. Co si má čtenář z četby této knihy odnést, to nevím. Možná úlevu, když dočte do konce.

13.01.2023 1 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Příběh patnáctileté dívky mne nebavil. Naivita až hloupost hlavní postavy nepůsobí věrohodně.

09.01.2023 1 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Překombinovaný příběh, přeplněný postavami a vraždami. Napětí nepostrádal ale charaktery a motivy jednání postav byly popsány většinou pouze povrchně a nebyly moc propracované.

09.01.2023 2 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh knihy připomíná složité období našich dějin. Čekala bych ale větší dramatičnost, ne takovou "idylku"...

07.12.2022 3 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

Kniha mne ničím neoslovila. Nic hlubokého jsem v příbězích postav neobjevila, kdo je kdo a jak se příběhy propojí bylo zřejmé. Dočetla jsem jen abych dočetla :)

03.01.2022 2 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Ve srovnání s trilogií z ostrova Lewis se mi zdál tento příběh méně napínavý a více předvídatelný. Ale četl se dobře. Velice zajímavý je popis života a způsobu komunikace hluchoslepé tety Any.

21.06.2021 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Přečteno v očekávání "proklatě brilantního" příběhu, jak chválí knihu Stephen King na přebalu. Dovoluji si nesouhlasit. Mně to přišlo ujeté, závěrečné rozuzlení příběhu nereálné. Degradovalo vše, co předcházelo. Kdyby to autorce tak "neujelo", mohla kniha vyznít lépe.

15.11.2020 1 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Velmi silný a dojemný příběh, dobře napsaný.

10.05.2019 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Dobrá detektivka. Použití nespisovné mluvy a časté vulgarismy ale kazily dojem.

10.05.2019 4 z 5

Dům žen bez mužů Dům žen bez mužů Karine Lambert

Nenáročné čtení o ženách, které si jen myslí, že je jim lépe bez mužů :-). Kapitoly jsou krátké a čtení rychlé.

10.05.2019 1 z 5

Konečně doma Konečně doma Katherine Stone

Samotný kriminální příběh nebyl tak špatný. Ale melodramatický závěr knihy o vyústění vztahu hlavních postav byl neuvěřitelně rozvleklý a poněkud uhozený.

19.09.2018 1 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Jitka Ludvíková

Detektivka plná překvapivých odhalení a nebezpečných her, jak je charakterizována na obalu, to teda není ani náhodou. Postavy jsou plytké, zápletka slabá a závěr lehce předvídatelný. Napojení na fiktivní vysoce postavené osoby české politické scény, tahající za nitky, to bohužel nevylepšilo, spíš naopak. Kniha je slabá, přečtení netrvá dlouho (za to hodnotím jednou hvězdičkou).

25.10.2017 1 z 5